लडाकु समायोजनाको मापदण्ड आज सार्वजनिक हुने

१७ चैत्र २०६८, शुक्रबार ०९:३३ मा प्रकाशित

काठमाडौ, १७ चैत । माओवादी लडाकुहरुलाई नेपाली सेनामा समायोजन गर्ने मापदण्ड तथा कार्ययोजना आज सार्वजनिक हुने भएको छ । लडाकुले पाउने दर्जा, मापदण्डको बारेमा दलहरु सहमति नजिक पुगेकोले समायोजनको मापदण्ड आजै सार्वजनिक हुने संभावना बढेको सचिवालय स्रोतले जनाएको छ । कार्ययोजना तथा मापदण्डलाई अन्तिम रुप दिन विशेष समितिको बैठक मध्यान्ह् १२ बजेपछि विशेष समितिको सचिवालय नयाँवानेश्वरमा बस्नेछ । स्रोतका अनुसार नेपाली सेनामा समायोजन हुने लडाकुलाई एउटा कर्णेलसम्म दिने अनौपचारिक सहमति दलहरुबीच भएको छ । समायोजन रोज्ने लडाकु र हतियारलाई चैत मसान्तभित्रैमा सेनाको जिम्मा लगाउने गरी विशेष समितिको मातहतमा रहेको सचिवालयले कार्ययोजना बनाएको सचिवालय स्रोतले जानकारी दिएको छ । तयार भएको कार्ययोजनालाई लिखित रुप दिन सचिवालयको बैठक अहिले केहीबेरमा सुरु हुँदैछ । सचिवालयले समायोजनको कार्ययोजना आजै बिशेष समितिलाई बुझाउने छ ।

प्रतिक्रिया
सम्बन्धित खवर

गैरआवासीय नेपाली सङ्घ(एनआरएनए) हङकङले कास्कीको माछापुच्छ गाउँपालिका–२ स्थित सार्दिखोला स्वास्थ्य चौकीलाई दुई थान अक्सिजन कन्सनट्रेटर उपलब्ध गराएको छ । एनआरएनएले

काठमाडौं । चौधौं महाधिवेशनको निकट आइपुगेको दल नेपाली कांग्रेसको पदाधिकारी बैठक आज बिहान बस्न लागेको छ। आज बिहान ९ बजे

काठमाडौं । स्वास्थ्य तथा जनसङ्ख्या मन्त्रालयले सातवटै प्रदेशका सामाजिक विकास मन्त्रालयलाई कम्तीमा एक हजार दरले अक्सिजनका सिलिण्डर भरेर तयारी व्यवस्थापन

बेइजिङ । कोरोना भाइरसको उद्गमस्थल चीनमा पछिल्लो समयमा नयाँ सङ्क्रमितहरु भेटिने क्रम बढेको बताइएको छ । चीनमा आइतबार कोरोना भाइरसका