लडाकु समायोजनाको मापदण्ड आज सार्वजनिक हुने

१७ चैत्र २०६८, शुक्रबार ०९:३३ मा प्रकाशित

काठमाडौ, १७ चैत । माओवादी लडाकुहरुलाई नेपाली सेनामा समायोजन गर्ने मापदण्ड तथा कार्ययोजना आज सार्वजनिक हुने भएको छ । लडाकुले पाउने दर्जा, मापदण्डको बारेमा दलहरु सहमति नजिक पुगेकोले समायोजनको मापदण्ड आजै सार्वजनिक हुने संभावना बढेको सचिवालय स्रोतले जनाएको छ । कार्ययोजना तथा मापदण्डलाई अन्तिम रुप दिन विशेष समितिको बैठक मध्यान्ह् १२ बजेपछि विशेष समितिको सचिवालय नयाँवानेश्वरमा बस्नेछ । स्रोतका अनुसार नेपाली सेनामा समायोजन हुने लडाकुलाई एउटा कर्णेलसम्म दिने अनौपचारिक सहमति दलहरुबीच भएको छ । समायोजन रोज्ने लडाकु र हतियारलाई चैत मसान्तभित्रैमा सेनाको जिम्मा लगाउने गरी विशेष समितिको मातहतमा रहेको सचिवालयले कार्ययोजना बनाएको सचिवालय स्रोतले जानकारी दिएको छ । तयार भएको कार्ययोजनालाई लिखित रुप दिन सचिवालयको बैठक अहिले केहीबेरमा सुरु हुँदैछ । सचिवालयले समायोजनको कार्ययोजना आजै बिशेष समितिलाई बुझाउने छ ।

प्रतिक्रिया
सम्बन्धित खवर

काठमाडौँ । जनता समाजवादी पार्टी(जसपा)का अध्यक्ष महन्थ ठाकुरले केन्द्रीय कार्यकारिणी समितिको बैठकबारे थाहा नभएको बताएका छन् । ठाकुर-महतो पक्षले वरिष्ठ

काठमाडौं । राष्ट्रिय प्रजातन्त्र पार्टी (राप्रपा)ले पार्टीको केन्द्रीय महाधिवेशन स्थगन गरेको छ । यही जेठ २२ देखि २५ गतेसम्म काठमाडौंँमा

काठमाडौँ । पछिल्लो २४ घण्टामा देशभर थप ८१६७ जनामा कोरोना भाइरस संक्रमण पुष्टि भएको छ । स्वास्थ्य तथा जनसंख्या मन्त्रालयका

काठमाडौं । सरकारले विभिन्न ११ वटा मुलुकमा राजदूत नियुक्तिका लागि ११ जनाको नाम सिफारिस गरेको छ । मन्त्रिपरिषदको यसअघिकै बैठकले