दलालको पञ्जाबाट युवतीको उद्दार

२८ माघ २०६९, आईतवार ११:४५ मा प्रकाशित

काठमाडौं, २८ माघ । दलालको फकाइफुल्याइमा परेर भारतमा बेचिन लागेकी कपिलवस्तुकी एक युवतीको उद्धार भएको छ । प्रसस्त धन, सुकिला कपडा लगाउने र ठूलो सहर घुम्न पाउने आशामा दलालको फन्दामा परेकी शिवपुर–७ की युवती बेचिनबाट जोगिएकी हुन् । उनलाई वीरपुर–७ का देवबहादुर विकले ललाइफकाइ भारतमा लैजान लागेको अवस्थामा शान्ति तथा पुनस्स्थापना गृह कृष्णनगरले उद्धार गरेको हो । कृष्णनगरको लिंक गेटबाट भारत जाँदै गरेका बेला शंका लागेर सोधपुछ गर्दा अभियुक्त फरार भएको गृहका संयोजक भूमिराज भट्टराईले बताए । उद्धार गरिएकी युवतीलाई परिवारको जिम्मा लगाइएको छ । 
यसैबीच हात्तीपाइलेविरुद्धको औषधिले कपिलवस्तुमा एक बालिका सिकिस्त बिरामी परेकी छन् । चनइ–९ मदवाकी ८ वर्षीया सिर्जना कुमाल औषधिपछि बिरामी परेकी हुन् । साधारण अवस्थाकी कुमाल हात्तीपाइलेविरुद्धको औषधि खाएपछि एकोहोरो रूपमा पखाला र वान्ताले सिकिस्त बिरामी परेको बाबु जितबहादुरले बताए ।
मदवा पुगेका उपस्वास्थ्य चौकी प्रमुख प्रमोद ज्ञवाली र स्वयंसेविकाले बालिकालाई औषधि खुवाएका थिए । औषधि खुवाउनुपूर्व जुकाको औषधि नखुवाएपछि यस्तो समस्या भएको हुनसक्ने अनुमान गरिएको छ । औषधि खाएपछि सिकिस्त बनेकी बालिकालाई जिल्ला स्वास्थ्य कार्यालयबाट आएको विशेषज्ञको टोलीले सदरमुकाममा ल्याएका छन् ।

प्रतिक्रिया
सम्बन्धित खवर

काठमाडौं । प्रधानमन्त्री केपी शर्मा ओली र नेपाल कम्युनिष्ट पार्टीका महासचिव नेत्रविक्रम चन्दका उपस्थितिमा दुवै पक्षबीच बिहीबार भएको सहमतिमा आज

काठमाडौं । वीरगन्जकी छपकैयाकी मुस्कान खातुनले अमेरिकी विदेश मन्त्रालय दिने अवार्ड पाएकी छन्। गत वर्ष विद्यालय जाँदै गर्दा तेजाब आक्रमणमा

झुट्टा विवरण पेश गरेर नाबालक परिचयपत्र बनाउन खोज्नेलाई सघाएको आरोप लागेका म्याग्दीको धवलागिरि गाउँपालिका–३ मुनाका वडाध्यक्ष पुर्म पुन र सचिव

काठमाडौं । नेपाली काँग्रेसले बदलिँदो राजनीतिक परिस्थितिमा संविधान, लोकतन्त्र र जनतालाई केन्द्रमा राखेर निर्णय लिने भएको छ । कांग्रेसका सभापति