दलालको पञ्जाबाट युवतीको उद्दार

२८ माघ २०६९, आईतवार ११:४५ मा प्रकाशित

काठमाडौं, २८ माघ । दलालको फकाइफुल्याइमा परेर भारतमा बेचिन लागेकी कपिलवस्तुकी एक युवतीको उद्धार भएको छ । प्रसस्त धन, सुकिला कपडा लगाउने र ठूलो सहर घुम्न पाउने आशामा दलालको फन्दामा परेकी शिवपुर–७ की युवती बेचिनबाट जोगिएकी हुन् । उनलाई वीरपुर–७ का देवबहादुर विकले ललाइफकाइ भारतमा लैजान लागेको अवस्थामा शान्ति तथा पुनस्स्थापना गृह कृष्णनगरले उद्धार गरेको हो । कृष्णनगरको लिंक गेटबाट भारत जाँदै गरेका बेला शंका लागेर सोधपुछ गर्दा अभियुक्त फरार भएको गृहका संयोजक भूमिराज भट्टराईले बताए । उद्धार गरिएकी युवतीलाई परिवारको जिम्मा लगाइएको छ । 
यसैबीच हात्तीपाइलेविरुद्धको औषधिले कपिलवस्तुमा एक बालिका सिकिस्त बिरामी परेकी छन् । चनइ–९ मदवाकी ८ वर्षीया सिर्जना कुमाल औषधिपछि बिरामी परेकी हुन् । साधारण अवस्थाकी कुमाल हात्तीपाइलेविरुद्धको औषधि खाएपछि एकोहोरो रूपमा पखाला र वान्ताले सिकिस्त बिरामी परेको बाबु जितबहादुरले बताए ।
मदवा पुगेका उपस्वास्थ्य चौकी प्रमुख प्रमोद ज्ञवाली र स्वयंसेविकाले बालिकालाई औषधि खुवाएका थिए । औषधि खुवाउनुपूर्व जुकाको औषधि नखुवाएपछि यस्तो समस्या भएको हुनसक्ने अनुमान गरिएको छ । औषधि खाएपछि सिकिस्त बनेकी बालिकालाई जिल्ला स्वास्थ्य कार्यालयबाट आएको विशेषज्ञको टोलीले सदरमुकाममा ल्याएका छन् ।

प्रतिक्रिया
सम्बन्धित खवर

लमजुङ। गएरातिदेखि परेको अविरल वर्षासँगै आएको बाढी पहिरोले डुम्रे–बेँसीसहर सडक र बेँसीसहर–चामे सडक अवरुद्ध भएको छ । डुम्रे बेँसीसहर सडक

काठमाडौं विमानस्थलममा आईएफआर उडान भइरहेको विमानस्थल कार्यालयले जनाएको छ । हाल देशभर मनसुनी वायुको प्रभाव रहेको छ । मंगलबार देशका

काठमाडौँ । एकीकृत समाजवादीपछि जनता समाजवादी पार्टी (जसपा) ले पनि आफ्नो पार्टीबाट सरकारमा सहभागी मन्त्रीहरु फिर्ता बोलाउने निणर्य गरेको छ

काठमाडौँ।काठमाडौँ महानगरपालिकाले हैजासम्बन्धी समस्या समाधान गर्न चौबिसै घण्टा हटलाइन टेलिफोन सञ्चालनमा ल्याएको छ । जनस्वास्थ्यसम्बन्धी जोखिम पूर्वानुमान गरेर समस्या समाधानमा