दलका नेताहरुले आज फेरि राष्ट्रपति भेट्ने, निकासको सम्भावना भने शून्य

२८ माघ २०६९, आईतवार ११:३५ मा प्रकाशित

काठमाडौं, २८ माघ । एमाओवादीका अध्यक्ष प्रचण्डले प्रधानन्यायाधीशको नेतृत्वमा चुनावी सरकार गठन गर्नुपर्ने प्रस्ताव अघिसारेको र प्रधानमन्त्रीमा सभापति सुशील कोइरालाको विकल्प खोज्ने पक्षमा कांग्रेस पुगिनसकेको परिवेशबीच शनिबार राष्ट्रपति रामवरण यादवसँग भेट गरेका राजनीतिक दलका शीर्ष नेताहरुले आज सोमबार साँझसम्ममा फेरि राष्ट्रपतिसँग छलफल गर्ने भएका छन् । राष्ट्रपति यादवले शनिबारको भेटमा आगामी फागुनको पहिलो साताभित्रै सहमतिको नयाँ सरकार गठन गरेर जेठभित्र निर्वाचन गर्नुपर्ने धारणा नेताहरुबीच राखेपछि नेताहरुबीच राजनीतिक सरगर्मी बढेको बुझिएको छ । छलफलका क्रममा दुई दिनभित्रै प्रधानमन्त्रीको नाम उपलब्ध गराउन पटकपटक आग्रह गरेका राष्ट्रपतिले दलीय सहमति जुट्न नसके आफूले कस्तो कदम चाल्नुपर्ने हो त्यो सुझाउन पनि नेताहरसँग आग्रह गरेृका थिए । माओवादी अध्यक्ष दाहालले दलीय सहमति जुट्न नसके दलहरुले प्रधानमन्त्रीका लागि चारजनाको नाम राष्ट्रपतिलाई दिने र त्यसमध्येबाट प्रधानमन्त्री छान्न आग्रह गर्ने जनाउ दिएका थिए। त्यसलाई अस्वीकार गर्दै उनले लिखित रुपमा एकजनाको मात्र नाम दिन सुझाएका थिए। 
राष्ट्रपतिले फागुन ७ भित्र नयाँ सरकार गठन भए जेठ १५ भित्र निर्वाचन गराउन सकिने नेताहरुलाई स्मरण गराएको स्रोतको भनाई छ ।
राष्ट्रपतिलाई भेट्न जानुअघि कांग्रेस सभापति सुशील कोइराला र एमाले अध्यक्ष झलनाथ खनालबीच छलफल भएको थियो। कोइराला निवासमा साँझ भएको छलफलमा उनीहरुले प्रधानमन्त्रीको विकल्पको विषयमा छलफल गर्नुअघि बाबुराम भट्टराईले प्रधानमन्त्रीबाट राजीनामा गर्नुपर्ने निष्कर्ष निकालेका थिए। त्यसअघि शनिबार नै बसेको कांग्रेस पदाधिकारीको बैठकले पनि भट्टराईको राजीनामापछि मात्र विकल्पका विषयमा छलफल थाल्न सकिने निष्कर्ष निकालेको थियो। यस अवस्थामा राजनीतिक निकासको सम्भावना अझै नदेखिएको विश्लेषकहरुको दाबी रहेको छ ।

प्रतिक्रिया
सम्बन्धित खवर

काठमाडौं विमानस्थलममा आईएफआर उडान भइरहेको विमानस्थल कार्यालयले जनाएको छ । हाल देशभर मनसुनी वायुको प्रभाव रहेको छ । मंगलबार देशका

काठमाडौँ । एकीकृत समाजवादीपछि जनता समाजवादी पार्टी (जसपा) ले पनि आफ्नो पार्टीबाट सरकारमा सहभागी मन्त्रीहरु फिर्ता बोलाउने निणर्य गरेको छ

टेक्सास । अमेरिकाकाे टेक्सासस्थित सान एन्टोनियोको बाहिरी इलाकामा एउटा लरीमा कम्तीमा ४२ जना आप्रवासी मृत फेला परेका छन् । फेला

कोलम्बो । आर्थिक संकटमा फसेको श्रीलंकाले अत्यावश्यक सेवाहरू बाहेक अन्य सेवामा इन्धन बिक्रीमा दुई साताका लागि रोक लगाएको छ  । तेल