बुटवलमा एसएलसी नमूना परीक्षा प्रतियोगिता

२८ माघ २०६९, आईतवार ११:१० मा प्रकाशित

चन्द्रकान्त खनाल/ रुपन्देही, २८ माघ । बुटवलमा एसएलसी नमुना परीक्षा प्रतियोगिता सञ्चालन भएको छ । स्थानीय मिलनचोकस्थित ह्वाईट हाउस एजुकेसन जोनले रुपन्देहीका सरकारी र निजी विद्यालयका विद्यार्थीका लागि परीक्षा प्रतियोगिता सञ्चालन गरेको हो ।एजुकेसन जोनले एसएलसी परीक्षा दिने बिद्यार्थीहरु बिच खुल्ला प्रतियोगिता गरी बिद्यार्थीहरुलाई क्षमताको अवसर पदान गर्ने उद्देस्यले नमूना परीक्षा सञ्चालन गरिएको बताएको छ । 
बुटवलको कालिका माबिमा भएको नमुना परिक्षा प्रतियोगतामा जिल्लाका निजी र सामुदायिक बिद्यालयका ३ सय ८० बिद्यार्थिहरुले भाग लिएका थिए । निःसुल्क गरिएको उक्त नुमुना परीक्षा सम्भवतः नेपालकै पहिलो रहेको बताइएको छ ।
नमुना परीक्षाबाट बिद्यार्थीको आत्मविश्वास बढ्नका साथै प्रश्नपत्र बारेमा थाहा पाउने अवसर मिल्ने आयोजकले जनाए । नमूना परीस्क्षामा प्रथम हुनेलाई ५ हजार नगद, द्धितिय हुनेलाई ३ हजार, तृतीय हुनेलाई २ हजार र बिद्यालयलाई सिल्ड तथा प्रमाण पत्रको ब्याबस्था गरिएको छ । सरकारी बिद्यालयका बिद्यार्र्थी प्रथम भएमा थप २ हजार रुपयाँको व्यवस्था गरिएको छ ।

प्रतिक्रिया
सम्बन्धित खवर

काठमाडौं । प्रधानमन्त्री केपी शर्मा ओली र नेपाल कम्युनिष्ट पार्टीका महासचिव नेत्रविक्रम चन्दका उपस्थितिमा दुवै पक्षबीच बिहीबार भएको सहमतिमा आज

काठमाडौं । वीरगन्जकी छपकैयाकी मुस्कान खातुनले अमेरिकी विदेश मन्त्रालय दिने अवार्ड पाएकी छन्। गत वर्ष विद्यालय जाँदै गर्दा तेजाब आक्रमणमा

झुट्टा विवरण पेश गरेर नाबालक परिचयपत्र बनाउन खोज्नेलाई सघाएको आरोप लागेका म्याग्दीको धवलागिरि गाउँपालिका–३ मुनाका वडाध्यक्ष पुर्म पुन र सचिव

काठमाडौं । नेपाली काँग्रेसले बदलिँदो राजनीतिक परिस्थितिमा संविधान, लोकतन्त्र र जनतालाई केन्द्रमा राखेर निर्णय लिने भएको छ । कांग्रेसका सभापति