प्रचण्डको प्रस्तावले राजनीति र न्यायपालिकाबीच विवाद ल्याउने डा. महतको दाबी

२६ माघ २०६९, शुक्रबार ०८:२४ मा प्रकाशित

काठमाडौं, २६ माघ । नेपाली कांग्रेसका नेता डा. रामशरण महतले एमाओवादी अध्यक्षबाट राजनीति र न्यायपालिकाबीच नै विवाद ल्याउने उद्देश्यले प्रधानन्यायाधीशलाई नै प्रधानमन्त्री बनाउनेख प्रस्ताव आएको दाबी गर्नुभएको छ । प्रचण्डले बेला–बेलामा नाटककार र विदुषकको भूमिका खेल्ने र यो पनि उनको राजनीतिक विदुषकको भूमिकाकै एक पाटो भएको भन्दै नेता महतले ‘यसले राजनीति र न्यायपालिकाबीच विवाद ल्याउने बताउनुभयो ।
विपक्षी दलका अन्य नेताहरुले पनि प्रधानन्यायाधीशलाई नै प्रधानमन्त्री बनाउने प्रस्ताव एमाओवादी अध्यक्ष प्रचण्डको अज्ञानताको उपज भएको बताएका छन् । उक्त प्रस्तावलाई हास्यास्पद र आपत्तिजनकको संज्ञा दिँदै डा. महतले विभिन्न बहानामा सत्तालाई बचाइराख्ने एमाओवादीको चाल भएको टिप्पणी गर्नुभयो।
यस्तै, एमाले नेता भीम रावलले प्रधानन्यायाधीशलाई प्रधानमन्त्री बनाउने कुरा विरोधाभासपूर्ण भएको बताए । उनले भने, ‘महाधिवेशनबाट प्रधानमन्त्रीले सरकार छाडेको घोषणा गर्दै ल अब नयाँ सहमतिका साथ संवाद थालौँ भन्ने विभिन्न प्रस्ताव आएको भए केही गाम्भीर्यता छ भन्ने हुन्थ्यो तर प्रधानमन्त्रीले नै २०र२५ वर्ष सत्तालाई लाने अभिव्यक्ति दिइरहँदा यसमा कुनै सार्थकता छैन ।’ रावलले प्रधानमन्त्रीलाई फिर्ता नगराउँदासम्म एमाओवादीका प्रस्तावमा विश्वास गर्न नसकिने बताए ।

प्रतिक्रिया
सम्बन्धित खवर

काठमाडौं । प्रधानमन्त्री तथा नेकपा संसदीय दलका नेता केपी शर्मा ओलीले दलको प्रमुख सचेतकमा विशाल भट्टराईलाई नियुक्त गरेका छन् ।

काठमाडौं । सत्तारुढ दलभित्र खटपट चरमोत्सर्गमा पुगेका बेला सरकारले ठूलो संख्या प्रमुख जिल्ला अधिकारी (प्रजिअ) सरुवा गरेको छ । गृह

युरोपेली संघ ‘ईयू’ मा कोरोना भाइरस ‘भ्याक्सिनेसन पासपोर्ट’ अर्थात खोप राहदानीको प्रयोग गर्ने तयारी थालिएको छ । ग्रीस र अस्ट्रियाले

काठमाडौँ । प्रधानमन्त्री केपी शर्मा ओलीले आकस्मिकरुपमा मन्त्रिपरिषद् बैठक बोलाएका छन् । बैठक शुक्रवार आज साँझ ५ बजेका लागि बोलाइएको