निर्वाचन मण्डलले एमाओवादीको नेतृत्व चयन गर्ने

२६ माघ २०६९, शुक्रबार ०७:३८ मा प्रकाशित

काठमाडौं, २६ माघ । एमाओवादीको हेटौँडामा जारी एकताको सातौँ राष्ट्रिय महाधिवेशनको अवधि निर्धारित समयभन्दा लम्बिन पुगेको को छ । नयाँ नेतृत्व चयनमा विवाद बढेपछि अवधि बढेको हो । नेतृत्व चयनका लागि सात सदस्यीय निर्वाचन मण्डल गठन गरिएको राससले जनाएको छ।
एमाओवादीलाई उद्धृत गर्दै समाचारमा जनाइएअनुसारनयाँ केन्द्रीय समितिको छनोटका लागि निर्वाचन मण्डल गठन गरिएको छ। कुलानन्द गिरीको संयोजकत्वमा गठन गरिएको निर्वाचन मण्डलले ३ बजेदेखि निर्वाचनको प्रक्रिया अगाडि बढाएको पार्टी प्रवक्ता अग्निप्रसाद सापकोटाले जानकारी दिए। समितिमा मोहन स्वाँर, श्यामजी प्रधान, वासु सिग्देल, बालकृष्ण देवकोटा, दुर्गा न्यौपाने र जोगेन्द्र शाह रहेका छन्। महाधिवेशनमा नेता शशी शेरचनद्वारा प्रस्तुत विधानअनुसार केन्द्रीय कार्य समिति १५१ जनाकै बनाइने र बाँकीलाई वैकल्पिक केन्द्रीय सदस्यका रुपमा जिम्मेवारी दिइने बताइएको छ। यस्तै निर्वाचन मण्डलले केन्द्रीय लेखा आयोग र अनुशासन समितिसमेत गठन गर्ने बताइएको समाचारमा जनाइएको छ।

प्रतिक्रिया
सम्बन्धित खवर

काठमाडौ । प्रधानमन्त्री केपी शर्मा ओलीले अविश्वास प्रस्तावबाट आफूलाई हटाएर देखाउन चुनौती दिएका छन् । उनले प्रतिनिधि सभा विघटन गर्ने

चीनसँगको अन्तर्राष्ट्रिय व्यापारिक नाका सोमबारदेखि पुनःसञ्चालन हुने भएको छ । चीनमा वसन्त उत्सव समाप्त भएसँगै ल्होसारदेखि बन्द रहेको केरुङ नाका

काठमाडौँ । नेपाल कम्युनिष्ट पार्टी (नेकपा) प्रचण्ड–माधव समूहका अध्यक्ष पुष्पकमल दाहाल ‘प्रचण्ड’ले सर्वोच्च अदालतमा लिखित जवाफ पेश गरेका छन् ।

काठमाडौं । प्रधानमन्त्री केपी शर्मा ओली आज गृह जिल्ला झापा जाँदै छन् । पुलको शिलन्यास र चीन नेपाल मैत्रिपूर्ण औधोगिक