निर्वाचन मण्डलले एमाओवादीको नेतृत्व चयन गर्ने

२६ माघ २०६९, शुक्रबार ०७:३८ मा प्रकाशित

काठमाडौं, २६ माघ । एमाओवादीको हेटौँडामा जारी एकताको सातौँ राष्ट्रिय महाधिवेशनको अवधि निर्धारित समयभन्दा लम्बिन पुगेको को छ । नयाँ नेतृत्व चयनमा विवाद बढेपछि अवधि बढेको हो । नेतृत्व चयनका लागि सात सदस्यीय निर्वाचन मण्डल गठन गरिएको राससले जनाएको छ।
एमाओवादीलाई उद्धृत गर्दै समाचारमा जनाइएअनुसारनयाँ केन्द्रीय समितिको छनोटका लागि निर्वाचन मण्डल गठन गरिएको छ। कुलानन्द गिरीको संयोजकत्वमा गठन गरिएको निर्वाचन मण्डलले ३ बजेदेखि निर्वाचनको प्रक्रिया अगाडि बढाएको पार्टी प्रवक्ता अग्निप्रसाद सापकोटाले जानकारी दिए। समितिमा मोहन स्वाँर, श्यामजी प्रधान, वासु सिग्देल, बालकृष्ण देवकोटा, दुर्गा न्यौपाने र जोगेन्द्र शाह रहेका छन्। महाधिवेशनमा नेता शशी शेरचनद्वारा प्रस्तुत विधानअनुसार केन्द्रीय कार्य समिति १५१ जनाकै बनाइने र बाँकीलाई वैकल्पिक केन्द्रीय सदस्यका रुपमा जिम्मेवारी दिइने बताइएको छ। यस्तै निर्वाचन मण्डलले केन्द्रीय लेखा आयोग र अनुशासन समितिसमेत गठन गर्ने बताइएको समाचारमा जनाइएको छ।

प्रतिक्रिया
सम्बन्धित खवर

काठमाडौं । प्रधानमन्त्री एवम् नेकपा एमालेका अध्यक्ष केपी शर्मा ओलीले वरिष्ठ नेता झलनाथ खनाललाई टेलिफोन गरेर स्वास्थ्य लाभको कामना गरेका

काठमाडौँ । कर तिर्न सरकारले असार २५ गतेसम्म आग्रह गरेको छ । आन्तरिक राजस्व विभागले बुधबार (आज) एक सूचना जारी

काठमाडौं । गत २४ घण्टामा नेपालमा कोभिड १९ बाट थप २८२८ जना संक्रमित भएका छन् । स्वास्थ्य तथा जनसंख्या मन्त्रालयका

सिन्धुपाल्चोक । हिजो परेको पानीकाकारण सिन्धुपाल्चोकको हेलम्बु र मेलम्ची क्षेत्रमा भिषण बाढी र पहिरो गएको छ । बाढी र पहिरोबाट