राजदूत चालिसे ‘ग्रासरुट डिप्लोम्याट’ अवार्डबाट सम्मानित

२५ माघ २०६९, बिहीबार ०९:०४ मा प्रकाशित

काठमाडौं, २५ माघ । बेलायतका लागि नेपाली राजदूत डा. सुरेशचन्द्र चालिसे संयुक्त अधिराज्यको ‘ग्रासरुट डिप्लोम्याट’ अवार्डबाट सम्मानित हुनुभएको छ । सोसियल एवम् इकोनोमिक डिप्लोम्यासीमार्फत बेलायतमा बसोवास गर्दै आएका गोर्खाली नेपालीलाई बेलायती समाजमा समायोजन गर्न राजदूत डा. चालिसेले गर्नुभएको उच्चतम् प्रयासका लागि सो अवार्ड प्रदान गरिएको हो ।
अवार्ड प्रदान गर्न आयोजित समारोहमा अवार्ड प्राप्त गरेपछि मन्तव्य दिँदै राजदूत डा. चालिसेले परिश्रम र अनुशासनका लागि विश्वमै परिचित रहेका गोर्खाली नेपालीलाई बेलायती समाजमा समायोजन गराइनु अपरिहार्य रहेको बताउनुभएको बेलायतस्थित नेपाली दुतावासले जनाएको छ ।
प्राप्त समाचारअनुसार ‘ग्रासरुट डिप्लोम्याट’ले आफ्नो कार्यको कदर गर्दै अवार्ड प्रदान गरेकोमा खुशी प्रकट गर्दै उहाँले भन्नुभयो, ‘बेलायतमा भिन्न आर्थिक, सामाजिक र सांस्कृतिक पहिचान बोकेर आएका नेपालीलाई बेलायती समाजमा समायोजन गराउने कार्य चुनौतीपूर्ण रहेको छ, यस अवार्डले दूतावास र मलाई पनि अभियानमा लाग्न थप उत्साहित तुल्याएको छ ।’
स्मरण रहोस्, यो अवार्ड त्यस्ता व्यक्ति–व्यक्तित्वलाई प्रदान गरिन्छ जसले संयुक्त अधिराज्यको द्विपक्षीय सम्बन्धको समस्या र अवसरलाई उच्च तहमा पु¥याउने सामथ्र्य राख्दछ । सो अवार्डका लागि बेलायतस्थित उच्चस्तरीय राजनीतिज्ञ, सरकारी पदाधिकारीहरु तथा कूटनीतिज्ञहरु गरी पचास व्यक्तित्व मनोनीत हुनुभएको थियो । नेपाली राजदूत डा. चालिसेका अलावा बेलायतका लागि ब्राजिल, कोलम्बिया, अर्जेन्टिना, फिनल्याण्ड, फिलिपिन्स, होण्डुरस, मल्डोभा, स्लोभानिया र इजरायलका राजदूतहरु पनि सो अवार्डका लागि मनोनीत भएका थिए ।

प्रतिक्रिया
सम्बन्धित खवर

काठमाडौ । प्रधानमन्त्री केपी शर्मा ओलीले अविश्वास प्रस्तावबाट आफूलाई हटाएर देखाउन चुनौती दिएका छन् । उनले प्रतिनिधि सभा विघटन गर्ने

चीनसँगको अन्तर्राष्ट्रिय व्यापारिक नाका सोमबारदेखि पुनःसञ्चालन हुने भएको छ । चीनमा वसन्त उत्सव समाप्त भएसँगै ल्होसारदेखि बन्द रहेको केरुङ नाका

काठमाडौँ । नेपाल कम्युनिष्ट पार्टी (नेकपा) प्रचण्ड–माधव समूहका अध्यक्ष पुष्पकमल दाहाल ‘प्रचण्ड’ले सर्वोच्च अदालतमा लिखित जवाफ पेश गरेका छन् ।

काठमाडौं । प्रधानमन्त्री केपी शर्मा ओली आज गृह जिल्ला झापा जाँदै छन् । पुलको शिलन्यास र चीन नेपाल मैत्रिपूर्ण औधोगिक