हिमालय फाइनान्सका प्रबन्धक ठगीमा पक्राउ

२४ माघ २०६९, बुधबार १८:३५ मा प्रकाशित

काठमाडौं, २४ माघ । हिमालय फाइनान्स लि. शाखा कार्यालय ललितपुरका शाखा प्रबन्धक अनुप प्रधानलाई प्रहरीले पक्राउ गरेको छ । प्रचलित कानुन र नेपाल राष्ट्र बैंकको निर्देशनविपरित अनियमित तवरले कर्जा प्रवाह गरी संस्थाको साधन हिनामिना गरेको तथा उक्त कर्जा चुक्ता नगरी र नगराइ निक्षेपकर्ता, साहु, लगानीकर्ता र संस्था तथा वित्तिय प्रणालीलाई जोखिममा पारी बैंकिङ कसुर तथा सजाय ऐन २०६४ को दफा ७, ८, ९ र १४, नेपाल राष्ट्र बैंक ऐन २०५८ तथा बैंक तथा वित्तिय संस्था सम्बन्धी ऐन २०६३ बमोजिमको कसुरमा संलग्न रहेकोले निज प्रधानलाई केन्द्रीय अनुसन्धान ब्यूरोले बुधबार पक्राउ गरेको हो ।
सोही फाइनान्सका अध्यक्ष हिमालयभक्त प्रधानाङ्गलाई पनि गत साता करोडौँ ठगी गरेको अभियोगमा प्रहरीले हिरासतमा लिएको थियो । स्मरण रहोस्, हिमालय फाइनान्सका अध्यक्ष प्रधानाङ्ग चुरेभावर राष्ट्रिय एकता पार्टीका अध्यक्ष हुन् भने सो पार्टीका महासचिव बद्री न्यौपाने बाबुराम नेतृत्वको सरकारमा मन्त्री रहेका छन् ।

प्रतिक्रिया
सम्बन्धित खवर

काठमाडौं । प्रधानमन्त्री एवम् नेकपा एमालेका अध्यक्ष केपी शर्मा ओलीले वरिष्ठ नेता झलनाथ खनाललाई टेलिफोन गरेर स्वास्थ्य लाभको कामना गरेका

काठमाडौँ । कर तिर्न सरकारले असार २५ गतेसम्म आग्रह गरेको छ । आन्तरिक राजस्व विभागले बुधबार (आज) एक सूचना जारी

काठमाडौं । गत २४ घण्टामा नेपालमा कोभिड १९ बाट थप २८२८ जना संक्रमित भएका छन् । स्वास्थ्य तथा जनसंख्या मन्त्रालयका

सर्लाही । विषाक्त घरेलु मदिरा सेवनबाट सर्लाहीको ब्रह्मपुरी गाउँपालिका–५ पडरियामा आठ जनाको मृत्यु भएको छ । नेपाल–भारत सीमावर्ती क्षेत्रमा पर्ने