तोकिएको समयमै संविधान बनाउन सभासद्हरूको जोड

१६ चैत्र २०६८, बिहीबार १५:४३ मा प्रकाशित

काठमाडौ, १६ चैत । विभिन्न राजनीतिक दलका सभासद्हरुले सर्वोच्च अदालतको फैसलाअनुसार तोकिएको समयमै संविधान बनाउनुको विकल्प नभएको बताएका छन् । संविधानसभाको आज बसेको बैठकमा बोल्ने अधिकाशं सभासद्हरुले तोकिएको समयमै संविधान निर्माणमा जिम्मेवार भएर लाग्नु पर्ने बताएका हुन् । नेकपा एमालेका सचिव विष्णु पौडेलले सर्वोच्च अदालतको फैसलाअनुसार तोकिएको समयमै संविधान निर्माणको विकल्प नभएको भन्दै जिम्मेवार भएर लाग्नुपर्ने बताउनुभयो । नेपाली काङ्गे्रसका जीवनप्रेम श्रेष्ठले सर्वोच्च अदालतको पछिल्लो फैसलाअनुसार तोकिएको समयमै संविधान जारी गर्नुको विकल्प नभएको बताउनुभयो । मधेसी जनअधिकार फोरम नेपालका महासचिव रामशहाय प्रसाद यादवले आगामी जेठ १४ गतेसम्ममा सङ्घीयतासहितको संविधान बनाउनुको विकल्प नभएको बताउनुभयो । यादवले सङ्घीयताविनाको संविधान आफूहरुलाई अस्वीकार्य हुने बताउनुभयो ।  तमलोपाकी वसन्ती झाले दुई महिनाभन्दा कम समयमा संविधान जारी गर्ने चुनौती दलहरुसँग रहेको बताउनुभयो ।

प्रतिक्रिया
सम्बन्धित खवर

केदार मगर, खोटाङ । साकेला गाउँपालिका–५ मात्तिमविर्तालाई केन्द्रविन्दु बनाएर आइतबार गएको भूकम्पले हालसम्म जिल्लाभर दुई विद्यालय भवन, एक प्रहरी चौकी

म्याग्दी । म्याग्दीका पौढ महिलाहरूले बुढ्यौलीमा माध्यमिक शिक्षा परीक्षा (एसइई) उत्तीर्ण गरेर पढाइलाई उमेरले नछेक्ने भनाइलाई चरितार्थ गर्नुभएको छ ।

नवलपुर । पूर्वपश्चिम राजमार्गअन्तर्गत नवलपरासी (बर्दघाट–सुस्तापूर्व)को दाउन्नेमा यात्रुबाहक बसमा आगलागी हुँदा ३३ यात्रु घाइते भएका छन् । आज बिहान साढे

काठमाडौं । जापानका पूर्वप्रधानमन्त्री सिन्जो आबेमाथि शुक्रबार बिहान नारा सहरमा आक्रमण भएको छ । सभालाई सम्बोधन गर्ने क्रममा उनीमाथि गोली प्रहार