तोकिएको समयमै संविधान बनाउन सभासद्हरूको जोड

१६ चैत्र २०६८, बिहीबार १५:४३ मा प्रकाशित

काठमाडौ, १६ चैत । विभिन्न राजनीतिक दलका सभासद्हरुले सर्वोच्च अदालतको फैसलाअनुसार तोकिएको समयमै संविधान बनाउनुको विकल्प नभएको बताएका छन् । संविधानसभाको आज बसेको बैठकमा बोल्ने अधिकाशं सभासद्हरुले तोकिएको समयमै संविधान निर्माणमा जिम्मेवार भएर लाग्नु पर्ने बताएका हुन् । नेकपा एमालेका सचिव विष्णु पौडेलले सर्वोच्च अदालतको फैसलाअनुसार तोकिएको समयमै संविधान निर्माणको विकल्प नभएको भन्दै जिम्मेवार भएर लाग्नुपर्ने बताउनुभयो । नेपाली काङ्गे्रसका जीवनप्रेम श्रेष्ठले सर्वोच्च अदालतको पछिल्लो फैसलाअनुसार तोकिएको समयमै संविधान जारी गर्नुको विकल्प नभएको बताउनुभयो । मधेसी जनअधिकार फोरम नेपालका महासचिव रामशहाय प्रसाद यादवले आगामी जेठ १४ गतेसम्ममा सङ्घीयतासहितको संविधान बनाउनुको विकल्प नभएको बताउनुभयो । यादवले सङ्घीयताविनाको संविधान आफूहरुलाई अस्वीकार्य हुने बताउनुभयो ।  तमलोपाकी वसन्ती झाले दुई महिनाभन्दा कम समयमा संविधान जारी गर्ने चुनौती दलहरुसँग रहेको बताउनुभयो ।

प्रतिक्रिया
सम्बन्धित खवर

काठमाडौँ । बुधवार बसेको सत्तारुढ गठबन्धनको बैठकले अघिल्लो सरकारले गरेका राजनीतिक नियुक्ति खारेज गर्ने निर्णय गरेको छ । प्रधानमन्त्रीको सरकारी

काठमाडौँ । पछिल्लो २४ घण्टामा ३,८४० जनामा कोरोना संक्रमण पुष्टि भएको छ । स्वास्थ्य तथा जनसंख्या मन्त्रालयका अनुसार १०,८८६ पीसीआर

काठमाडौं । नेकपा माओवादी केन्द्रबाट एमाले प्रवेश गरेका चार नेताले सांसद पदमा पुनर्बहालीको माग गर्दै सर्वोच्च अदालतमा रिट दायर गरेका

सर्लाही । सर्लाहीको ब्रह्मपुरी गाउँपालिका–३ भेल्हीस्थित निजी पोखरीमा डुबेर मृत्यु भएको अवस्थामा नौ दिनको शिशुसहित तीन जनाको शव फेला परेको