प्रचण्डको प्रस्तावविरुद्ध उभिए ‘काजी’

२३ माघ २०६९, मंगलवार १५:४६ मा प्रकाशित

काठमाडौं, २३ माघ । सातौँ महाधिवेशनमा एमाओवादी अध्यक्ष प्रचण्डले प्रस्तुत गरेको देशको अन्तराष्ट्रिय सिमाना सम्बन्धी विवाद जनमत संग्रहबाट हल गरिने भन्ने प्रस्ताव चरम विवादमा परेको छ । विपक्षी नेताहरुले मात्र नभई एमाओवादीकै वरिष्ठ नेताहरु उक्त प्रस्तावको विपक्षमा उभिएका छन् । सो पार्टीका उपाध्यक्ष तथा उपप्रधानमन्त्री नारायणकाजी श्रेष्ठले महाधिवेशनमा प्रस्तुत अध्यक्ष दाहालको राजनैतिक प्रतिवेदनमा समावेश भएको उक्त पूताव खारेज हुने अभिव्यक्ति दिएका छन् ।
देशको अन्तराष्ट्रिय सिमानासम्बन्धी विवाद जनमत संग्रहबाट हल गर्ने भन्ने प्रस्ताव राख्नु देशप्रति घात भएको भावमा उपाध्यक्ष श्रेष्ठले अध्यक्ष्को आलोचना गरे । सञ्चारकर्मीहरुसँग उनले यस्तो विषयमा जनमत संग्रह हुनै नसक्ने धारणा राखे।
सोही क्रममा श्रेष्ठले भारतसँग भएको बिप्पा सम्झौता राष्ट्रहित अनुकूल नभएकाले त्यस्लाई गलत भनेर महाधिवेशनले निर्णय गर्नुपर्ने अडान राखेका छन्। यीबाहेक अध्यक्ष दहालले पेश गरेको राजनैतिक प्रतिवेदनको मुल विषयमा आफ्नो मतभेद नभएको उनले बताए।

प्रतिक्रिया
सम्बन्धित खवर

काठमाडौं । नेपाल कम्युनिष्ट पार्टी (नेकपा) दाहाल–नेपाल समूहले केन्द्रीय सदस्यहरुलाई पार्टीको परिचयपत्र र नागरिकतासहित उपस्थित हुन निर्देशन दिएको छ ।

काठमाडौं । झापा जिल्लाको बिएण्डसी शिक्षण अस्पताललाई सम्बन्धन दिने तयारी भएको प्रधानमन्त्री केपी शर्मा ओलीले बताए । उनले आज बिर्तामोडस्थित

काठमाडौं । समृद्धिको यात्रामा अघि बढेको मुलुकमा पछिल्लो दुई वर्षमा आर्थिक अपराधका ठूलाठूला घटनाको पर्दाफास भएको छ । राजश्व छलीमा

काठमाडौं । सरकारले नेत्र विक्रम चन्द समूहसँग वार्ता गर्न दुई सदस्यीय वार्ता टोली गठन गरेको छ । वार्ता टोलीमा गृहमन्त्री