प्रचण्डको प्रस्तावविरुद्ध उभिए ‘काजी’

२३ माघ २०६९, मंगलवार १५:४६ मा प्रकाशित

काठमाडौं, २३ माघ । सातौँ महाधिवेशनमा एमाओवादी अध्यक्ष प्रचण्डले प्रस्तुत गरेको देशको अन्तराष्ट्रिय सिमाना सम्बन्धी विवाद जनमत संग्रहबाट हल गरिने भन्ने प्रस्ताव चरम विवादमा परेको छ । विपक्षी नेताहरुले मात्र नभई एमाओवादीकै वरिष्ठ नेताहरु उक्त प्रस्तावको विपक्षमा उभिएका छन् । सो पार्टीका उपाध्यक्ष तथा उपप्रधानमन्त्री नारायणकाजी श्रेष्ठले महाधिवेशनमा प्रस्तुत अध्यक्ष दाहालको राजनैतिक प्रतिवेदनमा समावेश भएको उक्त पूताव खारेज हुने अभिव्यक्ति दिएका छन् ।
देशको अन्तराष्ट्रिय सिमानासम्बन्धी विवाद जनमत संग्रहबाट हल गर्ने भन्ने प्रस्ताव राख्नु देशप्रति घात भएको भावमा उपाध्यक्ष श्रेष्ठले अध्यक्ष्को आलोचना गरे । सञ्चारकर्मीहरुसँग उनले यस्तो विषयमा जनमत संग्रह हुनै नसक्ने धारणा राखे।
सोही क्रममा श्रेष्ठले भारतसँग भएको बिप्पा सम्झौता राष्ट्रहित अनुकूल नभएकाले त्यस्लाई गलत भनेर महाधिवेशनले निर्णय गर्नुपर्ने अडान राखेका छन्। यीबाहेक अध्यक्ष दहालले पेश गरेको राजनैतिक प्रतिवेदनको मुल विषयमा आफ्नो मतभेद नभएको उनले बताए।

प्रतिक्रिया
सम्बन्धित खवर

काठमाडौँ ।श्रीमतीको हत्या गरेर जेल परेका सशस्त्र प्रहरीका पूर्व डीआईजीको सजाय घटाउने गरी निलम्बित प्रधानन्यायाधीश चोलेन्द्र शम्सेर राणाले गरेको फैसला

काठमाडौं । सर्वोच्च अदालतले बारामा अन्तर्राष्ट्रिय विमानस्थल निर्माण गर्ने सरकारका अहिलेसम्मका सबै काम कारबाही तथा निणर्यहरु बदर गरिदिएको छ ।

काठमाडौं । स्थानीय निर्वाचनमा सोचेअनुरुपको जीत हासिल गर्न नसकेपछि नेकपा एमाले अध्यक्ष केपी शर्मा ओली सन्निपातको विरामीझै बरबराउन थालेका छन्

काठमाडौं । फोर्ब्स म्यागेजिनले सार्वजनिक गरेको ३० वर्ष मुनिका ३० जना प्रभावशाली एसियान युवाको सूचीमा ५ जना नेपाली परेका छन्