स्वर्गद्वारीबाट दौडेर सगरमाथा चढ्ने घोषणा

२१ माघ २०६९, आईतवार २३:०० मा प्रकाशित

काठमाडौं, २१ माघ । प्युठान निवासी सञ्जय पण्डितले प्यूठानको स्वर्गद्वाराबाट दौड सुरु गरेर सगरमाथाको चुचुरोमा पुग्ने घोषणा गरेका छन् । २२ सय भन्दा बढी किलोमिटर दौडेका पण्डित किर्तिमानी अल्ट्रा धावक हुन् ।
धावक पण्डितले आगामी चैत्र २१ देखि दौड सुरु गरी स्वर्गद्वारीबाट सगरमाथाको चुचुरोसम्मको चुनौतिपूर्ण यात्रा गर्ने जानकारी दिए । कान्तिपुर इन्टरनेशल कलेज र सञ्जय पण्डित फाउण्डेसनले संयूक्त रुपमा आयोजना गरेको कार्यक्रममा धावक पण्डितले यस अभियानमार्फत् मुलुकलाई नयाँ रुपले विश्व समूदायमा परिचित बनाउने प्रयास गर्ने बताए । यसअघि मनास्लु हिमालको सफल र सगरमाथाको असफल आरोहण गरिसकेका धावक पण्डितको पछिल्लो अभियानलाई स्वर्गद्धारी सगरमाथा शान्ति आरोहण एवम हिमाल दौड २०७० नाम दिइएको छ ।
अभियानबारे जानकारी दिन आयोजित कार्यक्रममा धावकलाई शुभकामना दिदै नेपाली कांग्रेसका नेता डा. रामशरण महतले राष्ट्रिय राजनीति निराशाजनक भए पनि ब्यक्तिगत र समूहगत प्रयासमा देशको नाम राख्ने कार्य भइरहेकोप्रति खुसी ब्यक्त गर्दै पण्डितको अभियानमा सहयोग गर्न सबैसँग आब्हान गर्नुभयो । उनले हिमाल चढ्नु र दौडनु नेपालीको रगतमै भएको उल्लेख गर्दै यो नेपालीको विशिष्ट पहिचान पनि भएकोले राज्यले यस अभियानलाई सकारात्मक रुपमा लिनुपर्ने तर्क गर्नुभयो ।
सोही कार्यक्रममा नेकपा एमालेका नेता एवम् पूर्वसभासद वीरबहादुर सिंहले पण्डितको यात्रा शान्तिको लागि भएको र अहिले मुलुकमा समेत शान्तिकै कामना भइरहेकोले यसलाई सबैले सकारात्मक रुपमा लिएर सफल बनाउनु पर्ने उल्लेख गर्दै आफ्नो तर्फबाट सक्दो सहयोगको प्रतिबद्धता ब्यक्त गर्नुभयो । यसैगरी क्रान्तिकारी कम्यूनिष्ट पार्टीका महासचिव मणि थापाले मुलुकमा सकारात्मक सस्कृति हराउँदै गएको र राजनीतिमा डन संस्कृति फस्टाउँदै गरेको बेला पण्डितले शान्तिको कामनाका साथ गर्न लागेको अभियानलाई सक्दो सहयोग गर्ने प्रतिबद्धता ब्यक्त गरे । किर्तिमानधारी वरिष्ठ धावक बैकुण्ठ मानन्धरले पण्डित जागरुक साहसिक यूवा भएकोले उनले लक्ष्य प्राप्त गरेरै छाड्ने विश्वास व्यक्त गर्दै सफलताको शुभकामना दिए ।

प्रतिक्रिया
सम्बन्धित खवर

निर्वाचन आयोगले मंसिर २ गते संघीय तथा प्रदेश प्रतिनिधिसभाको निर्वाचन गर्न सरकारलाई सुझाव दिने भएको छ । आयोग स्रोतकाअनुसार बुधबार

काठमाडौँ ।सरकारले प्रतिनिधिसभामा रहेको नागरिकता विधेयक फिर्ता लिने निर्णय गरेको छ । मन्त्रिपरिषद्को मंगलबार बसेको बेठकले नागरिकता विधेयक फिर्ता लिने

काठमाडौं। नेपाली कांग्रेसबाट सरकारमा प्रतिनिधित्व गर्ने मन्त्रीहरुले अर्थमन्त्री जनार्दन शर्माको राजीनामा मागेका छन्। मंगलबार दिउँसो प्रधानमन्त्री तथा मन्त्रिपरिषद्‌को कार्यालयमा बसेको

काठमाडौँ । नेपाली काँग्रेसका प्रवक्ता प्रकाशशरण महतले अर्थमन्त्री प्रकरण प्रधानमन्त्री शेरबहादुर देउवाले पनि नजिकबाट निगरानी गरिरहेको बताएका छन् । मंगलबार

आजको प्रमुख समाचार