रहेनन् गोर्खापत्रबाजे, बाजेले आत्महत्या नै गरेका हुन् त ?

२१ माघ २०६९, आईतवार २१:५७ मा प्रकाशित

काठमाडौं, २१ माघ । नेपाली पत्रपत्रिकासँग नङ र मासुको सम्बन्ध रहेका गोर्खापत्र बाजे सेती नहर किनारमा मृत फेलापरेका छन् । वास्तविक नाम चन्द्रकान्त पौडेल भए पनि गोर्खापत्र दैनिक बिक्री गर्ने कामबाट पत्रपत्रिका बिक्रीवितरणलाई पेसा बनाएका हुनाले उनी गोर्खापत्र बाजेका रुपमा चिनिएका थिए । स्थानीयलगायत राजधानीबाट प्रकाशन हुने अधिकांश पत्रपत्रिकाको पोखरामा बिक्री वितरण गर्दै आएका ८१ वर्षिय गोर्खापत्र बाजे अप्रत्यासित रुपमा मृत अवस्थामा फेला परेको घटनाले पोखरावासीलाई नै शोकमग्न तुल्याएको बताइएको छ ।
पोखरा–१२ माटेपानीस्थित हिमाली समाज घर नजिकैको सेती नहरमा गोर्खापत्र बाजे मृत अवस्थामा भेटिएको घटनालाई उनका निकटवर्तीहरुले रहश्यात्मक रुपमा लिएका छन् । बाजेको पारिवारिक स्रोतका अनुसार गोर्खापत्र बाजे शनिबार अस्वस्थ थिए । ज्वरो आएको भन्दै शनिबार राती सिरक खप्ट्याएर उनी सुतेका थिए । तर, आइतबार बिहान भने उनी नहर किनारमा मृत भेटिए । कतिपयले बुढेसकालमा पाउनु पर्ने उचित आराम र स्याहारसुसारको अभावले उनी अवसाद (डिप्रेशन)मा परेका र त्यही कारण रातको समयमा एकान्तमा गई आत्महत्या गरेका हुनसक्ने अनुमान गरेका छन् ।
पत्रपत्रिका किनेर पढ्नु पर्छ र सूचना सबैभन्दा शक्तिशाली हुन्छ भन्ने कुरा सिकाउने अग्रज पात्रका रुपमा पोखरामा गोर्खापत्र बाजेलाई सबैले चिन्दथे ।  हक्की र निडर स्वभावका गोर्खापत्र बाजे जीवनभर संघर्ष गरेर, आफ्नै मेहनत र परिश्रममा बाँचे, तर त्यस्ता स्वाभिमानी व्यक्तिको मृत्यु भने बडा दुखपूर्ण तवरबाट भएबाट धेरैको मन कुँडिएको छ ।

प्रतिक्रिया
सम्बन्धित खवर

काठमाडौ । माध्यमिक शिक्षा परीक्षा एसईईको परीक्षा जेठ १३ गतेबाट शुरु हुने भएको छ । राष्ट्रिय परीक्षा बोर्डको मंगलबार बसेको

काठमाडौं । राष्ट्रिय सभाकी सांसद कोमल वलीले विघटित नेकपा नेता रघुजी पन्त विरुद्ध गाली बेइज्जतीको मुद्दा दायर गरेकी छन ।

काठमाडौं । सर्वोच्च अदालतले नेपाल कम्युनिष्ट पार्टी (एमाले) र नेकपा (माओवादी केन्द्र) लाई एकता पहिलेकै अवस्थामा ब्यूँताएपछि पार्टी कार्यालय पनि

काठमाडौं । अभिनेतृ रेखा थापाले नेकपाका महासचिव नेत्रविक्रम चन्द ‘विप्लव’सँग भेट गरेकी छन् । उनले समाजिक संजाल फेसबुकमा विप्लवसँग भएको