मन त थिएन तर बस्न वाध्य भइयो : मन्त्री रायमाझी

२० माघ २०६९, शनिबार ०९:३४ मा प्रकाशित

काठमाडौ, २० माघ । शान्ति तथा पुनःनिर्माणमन्त्री टोपबहादुर रायमाझीले निर्वाचनबाट आफ्नो पार्टीलाई हराएर सरकारको नेतृत्व गर्न विपक्षी दलहरुलाई चुनौति दिएका छन् । ‘राजनीतिक गतिरोध र निकास’ विषयमा तराई स्वतन्त्र न्यायमन्चले राजधानीमा गरेको अन्तरक्रियामा उनले गिरिजाप्रसाद कोइरालाको नेतृत्वको सरकारमा माओवादी सहभागी भएर सबैभन्दा ठूलो दल बनेको स्मरण गर्दै कांग्रेस र एमालेलाई पनि सरकारमा आएर निर्वाचनमार्फत माओवादीलाई हराउन चुनौति दिए ।
प्रतिपक्षीहरुको अर्जुनदृष्टि निकास र निर्वाचनमा भन्दा पनि सत्तामा भएको भन्दै सडकमा कराएर कुनै पनि हालतमा कुर्सी नपाइने उनले स्पष्ट पारे ।
मन्त्री रायमाझीले प्रतिपक्षी सरकारमा आएर निर्वाचनमा जान वा संविधानसभाको पुनःस्थापनमा जान तयार हुनुपर्ने भन्दै प्रतिपक्षीहरुको मुर्खताका कारण पनि आफूहरु नचाहँदा नचाहँदै पनि सरकारमा बस्न बाध्य भएको बताए । उनले भने– ‘हामीलाई यसरी सरकारमा बस्न मन त थिएन तर विपक्षीको व्यवहारले वाध्य तुल्यायो ।’
प्रतिपक्षीहरुले निर्वाचन नचाहेको खारोप पनि उनले लगाए । राष्ट्रपतिलाई विवादमा फसाउने काम समेत विपक्षीहरुले गरेको उनको कथन थियो । विपक्षी दलले सुरु गरेको आन्दोलनप्रति व्यङ्ग्य गर्दै उनले उनले भने– ‘कुनै नेतालाई कुर्सी दिलाउन जनता सडकमा आउँदैनन् ।’

प्रतिक्रिया
सम्बन्धित खवर

काठमाडौं । अघिल्लो स्थानीय तह निर्वाचनमा नेकपा एमालेले धनकुटामा ‘क्लिन स्वीप’ गरेको थियो । तीन नगरपालिकासहित ७ पालिका रहेको धनकुटामा

काठमाडौं । स्थानीय तह निर्वाचनको मतगणना भइरहँदा हालसम्म तीन दलले एक सयभन्दा बढी पालिकाको प्रमुख तथा अध्यक्ष आफ्नो पोल्टामा पार्न

रुपन्देही । स्थानीय तह निर्वाचनको मत परिणाम धमाधम आइरहेको छ । यसै क्रममा लुम्बिनीका १०९ मध्ये ८१ स्थानीय तहको नतिजा

ललितपुर । ललितपुर महानगरपालिकमा हालसम्म नौ वटा वडाको मतगणना हुँदा पाँच वडाको वडाध्यक्षमा नेपाली कांग्रेसका उम्मेदवार विजयी भएका छन् ।