राप्रपा नेपाल स्वतन्त्र व्यक्तिकै पक्षमा

२० माघ २०६९, शनिबार ०९:३० मा प्रकाशित

काठमाडौं, २० माघ । राप्रपा नेपालका महामन्त्री चन्द्रबहादुर गुरुङले सत्तापक्ष र विपक्ष दुबै आन्दोलनमा जाँदा मुलुकमा राजनीतिक अन्यौलता बढेको बताएका छन् । प्रजातन्त्रको खोलमा सत्तापक्षले सर्वसत्तावाद र प्रतिपक्षीले राष्ट्रपतिलाई उचालेर निरंकुशता लाद्न खोजेको दाबी गुरुङले गरे । उनले निकासको लागि स्वतन्त्र ब्यक्तिको नेतृत्वमा संविधानसभाको निवार्चन गराएर संविधान निर्माण गर्नु पर्ने भन्दै अहिले दलहरुले चुनावको ओठे प्रतिबद्धता ब्यक्त गरेर चुनावलाई टार्ने षडयन्त्र गरेको आरोप पनि लगाए । यस्तो भए प्रजातन्त्र समाप्त हुने उनको तर्क थियो ।
गुरुङले जेठ भित्रमा निर्वाचन गर्नुपर्ने भन्दै चुनाव नगरे आफ्नो पार्टी आन्दोलनमा जाने चेतावनी दिए । उनले जेठमा चुनाव नगरेर राजनीति दलको हातबाट फुस्किने समेत दावी गरे । निर्वाचनको लागि स्वतन्त्र ब्यक्तिको नेतृत्वमा जानुपर्ने आफ्नो पार्टीको धारणा रहेको उनले जनाए ।

प्रतिक्रिया
सम्बन्धित खवर

अन्नप्राशन अर्थात् पास्नी शिशुलाई अन्न भोजन गराउने संस्कार हो । शिशुलाई शुभदिन पारेर पहिलोपटक अन्न भोजन गराउने यो परम्परा नेपालमा

पछिल्ला दिनमा कोरोना भाइरस सङ्क्रमणको ग्राफ उकालो लागेको छ । भारतमा सङ्क्रमण बढ्नु तथा नेपालमा नै सङ्क्रमण छैन जस्तो गरी

संयुक्त राज्य अमेरिकाको औपचारिक भ्रमणमा रहनुभएका प्रधानसेनापति प्रभुराम शर्मा तथा भ्रमणदलका सदस्यहरुले शुक्रबार संयुक्त राष्ट्रसङ्घ मुख्यालयको भ्रमण गर्नुभएको छ ।

काठमाडौँ । न त छाक टर्ने, न त पेट भरिने । नखाए पनि हुने, नखाँदा पछि नपरिने अनावश्यक वस्तुमा समेत