राप्रपा नेपाल स्वतन्त्र व्यक्तिकै पक्षमा

२० माघ २०६९, शनिबार ०९:३० मा प्रकाशित

काठमाडौं, २० माघ । राप्रपा नेपालका महामन्त्री चन्द्रबहादुर गुरुङले सत्तापक्ष र विपक्ष दुबै आन्दोलनमा जाँदा मुलुकमा राजनीतिक अन्यौलता बढेको बताएका छन् । प्रजातन्त्रको खोलमा सत्तापक्षले सर्वसत्तावाद र प्रतिपक्षीले राष्ट्रपतिलाई उचालेर निरंकुशता लाद्न खोजेको दाबी गुरुङले गरे । उनले निकासको लागि स्वतन्त्र ब्यक्तिको नेतृत्वमा संविधानसभाको निवार्चन गराएर संविधान निर्माण गर्नु पर्ने भन्दै अहिले दलहरुले चुनावको ओठे प्रतिबद्धता ब्यक्त गरेर चुनावलाई टार्ने षडयन्त्र गरेको आरोप पनि लगाए । यस्तो भए प्रजातन्त्र समाप्त हुने उनको तर्क थियो ।
गुरुङले जेठ भित्रमा निर्वाचन गर्नुपर्ने भन्दै चुनाव नगरे आफ्नो पार्टी आन्दोलनमा जाने चेतावनी दिए । उनले जेठमा चुनाव नगरेर राजनीति दलको हातबाट फुस्किने समेत दावी गरे । निर्वाचनको लागि स्वतन्त्र ब्यक्तिको नेतृत्वमा जानुपर्ने आफ्नो पार्टीको धारणा रहेको उनले जनाए ।

प्रतिक्रिया
सम्बन्धित खवर

काठमाडौं । प्रधानमन्त्री एवम् नेकपा एमालेका अध्यक्ष केपी शर्मा ओलीले वरिष्ठ नेता झलनाथ खनाललाई टेलिफोन गरेर स्वास्थ्य लाभको कामना गरेका

काठमाडौँ । कर तिर्न सरकारले असार २५ गतेसम्म आग्रह गरेको छ । आन्तरिक राजस्व विभागले बुधबार (आज) एक सूचना जारी

काठमाडौं । गत २४ घण्टामा नेपालमा कोभिड १९ बाट थप २८२८ जना संक्रमित भएका छन् । स्वास्थ्य तथा जनसंख्या मन्त्रालयका

सर्लाही । विषाक्त घरेलु मदिरा सेवनबाट सर्लाहीको ब्रह्मपुरी गाउँपालिका–५ पडरियामा आठ जनाको मृत्यु भएको छ । नेपाल–भारत सीमावर्ती क्षेत्रमा पर्ने