रिक्त संबैधानिक पदाधिकारी नियूक्ती गर्न परिषद् बैठक बस्दै

१६ चैत्र २०६८, बिहीबार ०८:३९ मा प्रकाशित

काठमाडौ, १६ चैत । अख्तियार दुरुपयोग अनुसन्धान आयोगसहित चार संवैधानिक निकायमा रिक्त पदाधिकारी नियुक्तिको बारेमा छलफल गर्न आज संवैधानिक परिषद्को बैठक बस्दैछ । प्रधानमन्त्री तथा संवैधानिक परिषद् अध्यक्ष डा बाबुराम भट्टराईले संवैधानिक निकायमा लामो समयदेखि रिक्त पदमा नियुक्तिका बारेमा छलफल गर्न बैठक बोलाउनु भएको हो । साँझ ५ बजे प्रधानमन्त्री तथा मन्त्रिपरिषद्को कार्यालय सिंहदरवारमा सुरु हुने बैठकमा मुख्य सचिव माधव घिमिरेले तयार पारेको नियुक्तिको मापदण्डको बारेमा छलफल हुने बुझिएको छ । यसअघिको परिषद् बैठकले संवैधानिक नियुक्तिको अन्तरराष्ट्रिय अभ्यासको बारेमा अध्ययन गरेर मापदण्डको खाका बनाउन घिमिरेलाई जिम्मा दिएको थियो । दलहरुको आआफ्नै दावेदारीकाबीच अख्तियार दुरुपयोग अनुसन्धान आयोग, लोकसेवा आयोग, महालेखा परीक्षक, निर्वाचन आयोग लगायतका संवैधानिक निकाय ५ बर्षयता प्रमुख आयुक्त विना चल्दै आएका छन् । संवैधानिक निकायको प्रमुखमा मुख्य दलले दावी जारी राखेका छन् । हालसम्म तीन दलबीच नियुक्तीको विषयमा कुनै सहमति भैनसकेकोले आजको बैठकबाट ठोस निर्णय हुने सम्भावना कम रहेको छ । यसअघी राज्यब्यवस्था समितिले एक साताभित्र नियूक्ती गर्न प्रधानमन्त्रीलाई निर्देशन समेत दिएको थियो । सोही समयसीमालाई ख्याल गरी आज बैठक बस्न लागेको हो ।

प्रतिक्रिया
सम्बन्धित खवर

केदार मगर, खोटाङ । साकेला गाउँपालिका–५ मात्तिमविर्तालाई केन्द्रविन्दु बनाएर आइतबार गएको भूकम्पले हालसम्म जिल्लाभर दुई विद्यालय भवन, एक प्रहरी चौकी

म्याग्दी । म्याग्दीका पौढ महिलाहरूले बुढ्यौलीमा माध्यमिक शिक्षा परीक्षा (एसइई) उत्तीर्ण गरेर पढाइलाई उमेरले नछेक्ने भनाइलाई चरितार्थ गर्नुभएको छ ।

नवलपुर । पूर्वपश्चिम राजमार्गअन्तर्गत नवलपरासी (बर्दघाट–सुस्तापूर्व)को दाउन्नेमा यात्रुबाहक बसमा आगलागी हुँदा ३३ यात्रु घाइते भएका छन् । आज बिहान साढे

काठमाडौं । जापानका पूर्वप्रधानमन्त्री सिन्जो आबेमाथि शुक्रबार बिहान नारा सहरमा आक्रमण भएको छ । सभालाई सम्बोधन गर्ने क्रममा उनीमाथि गोली प्रहार