अमेरिकामा नेपाली मुलकी दावा लामालाई १० बर्ष लामो कैद सजायं

१६ चैत्र २०६८, बिहीबार ०२:०९ मा प्रकाशित

पुरुषोत्तम ढकाल,न्युयोर्क,अमेरिका,१६ चैत। न्युयोर्क शहरको क्वीन्समा बसोबास गर्दै आएकी नेपाली मुलकी महिला दावा लामालाई नवजात शिशु हत्याको अभियोगमा न्युयोर्कको एक अदालतले दोषी ठहर गर्दै  १० बर्ष लामो  कैद सजायं  सुनाएको छ । नेपाली मुलकी लामाले गतबर्ष मे १० तारिखमा न्युयोर्कको एक अस्पतालको सौचालयमा बच्चालाई जन्म दिएर बाथरुमको फोहरदानीमा नवजात शिशुलाई फालेर भागेकी थिइन् । अस्पतालको कर्मचारीले बाथरुमको फोहरदानीमा वच्चा फेला पारेको थियो । लगत्तै उनलाई उनको आफ्नै डेरामा प्रहरीले गिरफ्तार गरेको थियो । बच्चा जन्मेको भोलीपल्ट उपचारको क्रममा बच्चाको निधन भएपछि उनलाई हत्याको अभियोगमा मुद्दा दायर गरिएको र गत सोमवार भएको फैसलामा उनलाई १० वर्षको सजाय तोकिएको थियो । अदालतक अनुसार कैद भुक्तान पछी उनलाई नेपाल फर्काइने । नेपाली मुलकी लामाको आगामी महिनाको अप्रिल १० तारेखदेखि जेल बसाइ शुरु हुनेछ ।

समाचार श्रोतहरुका अनुसार लामाले आफु गर्भवती भएको कुरा आफ्नो परिवार र केटासाथीलाई समेत नभनेको वताइएको छ । पारिवारीक स्रोतका अनुसार, उनीहरुले गर्भवती भएको बारेमा सोधखोज गर्दा मोटाएको हो भनेर ढाँट्ने गरेको थिइन नेपाली मुलकी दावा लामा न्युयोर्कमा व्युटिसियनको रुपमा कार्यरत रहेकी थिइन् । न्युयोर्कको संघिय कानुन अनुसार वच्चा जन्मिएको पाँच दिनसम्ममा नवजात शिशुलाई अस्पताल वा दमकलका कर्मचारीको जिम्मा लगाएर कानुनी रुपमा भने छोड्न सकिने ब्यबस्था रहेको छ ।

प्रतिक्रिया
सम्बन्धित खवर

काठमाडौँ। पछिल्लो २४ घण्टामा ९,१९६ जनामा कोरोना संक्रमण पुष्टि भएको छ । स्वास्थ्य तथा जनसंख्या मन्त्रालयका अनुसार १९ हजार ९८७

काठमाडौँ । कोरोना संक्रमण परीक्षणका लागि आज प्रधानमन्त्री केपी शर्मा ओलीको स्वाब संकलन गरिएको छ । आज बालुवाटारमा प्रधानमन्त्री, उनका

काठमाडौं । प्रधानमन्त्री केपी शर्मा ओलीले संवैधानिक परिषद्को बैठक बोलाएका छन् । प्रधानमन्त्री ओलीले आइतबार बस्नेगरी बैठक बोलाएका हुन् ।

काठमाडौं । नेकपा एमालेको वरिष्ठ नेता माधव कुमार नेपालले ओलीसँग कुनै सहमति नभएको जानकारी दिएका छन् । उनले सामाजिक सञ्जाल