अमेरिकामा नेपाली मुलकी दावा लामालाई १० बर्ष लामो कैद सजायं

१६ चैत्र २०६८, बिहीबार ०२:०९ मा प्रकाशित

पुरुषोत्तम ढकाल,न्युयोर्क,अमेरिका,१६ चैत। न्युयोर्क शहरको क्वीन्समा बसोबास गर्दै आएकी नेपाली मुलकी महिला दावा लामालाई नवजात शिशु हत्याको अभियोगमा न्युयोर्कको एक अदालतले दोषी ठहर गर्दै  १० बर्ष लामो  कैद सजायं  सुनाएको छ । नेपाली मुलकी लामाले गतबर्ष मे १० तारिखमा न्युयोर्कको एक अस्पतालको सौचालयमा बच्चालाई जन्म दिएर बाथरुमको फोहरदानीमा नवजात शिशुलाई फालेर भागेकी थिइन् । अस्पतालको कर्मचारीले बाथरुमको फोहरदानीमा वच्चा फेला पारेको थियो । लगत्तै उनलाई उनको आफ्नै डेरामा प्रहरीले गिरफ्तार गरेको थियो । बच्चा जन्मेको भोलीपल्ट उपचारको क्रममा बच्चाको निधन भएपछि उनलाई हत्याको अभियोगमा मुद्दा दायर गरिएको र गत सोमवार भएको फैसलामा उनलाई १० वर्षको सजाय तोकिएको थियो । अदालतक अनुसार कैद भुक्तान पछी उनलाई नेपाल फर्काइने । नेपाली मुलकी लामाको आगामी महिनाको अप्रिल १० तारेखदेखि जेल बसाइ शुरु हुनेछ ।

समाचार श्रोतहरुका अनुसार लामाले आफु गर्भवती भएको कुरा आफ्नो परिवार र केटासाथीलाई समेत नभनेको वताइएको छ । पारिवारीक स्रोतका अनुसार, उनीहरुले गर्भवती भएको बारेमा सोधखोज गर्दा मोटाएको हो भनेर ढाँट्ने गरेको थिइन नेपाली मुलकी दावा लामा न्युयोर्कमा व्युटिसियनको रुपमा कार्यरत रहेकी थिइन् । न्युयोर्कको संघिय कानुन अनुसार वच्चा जन्मिएको पाँच दिनसम्ममा नवजात शिशुलाई अस्पताल वा दमकलका कर्मचारीको जिम्मा लगाएर कानुनी रुपमा भने छोड्न सकिने ब्यबस्था रहेको छ ।

प्रतिक्रिया
सम्बन्धित खवर

काठमाडौँ । नेपाली काँग्रेसको स्थानीय तह निर्वाचन केन्द्रीय परिचालन समितिले सिट संख्या बढाउन गठबन्धन आवश्यक भएको निष्कर्ष निकालेको छ ।

फर्डिनान्ड रोमुआल्डेज मार्कोस जुनियरले बिहीबार मनिला शहरमा हजारौं मानिसहरूका बीच फिलिपिन्सको १७ औं राष्ट्रपतिको रूपमा शपथ ग्रहण गरेका छन्। मार्कोस

एजेन्सी । दोस्रो विश्वयुद्धमा जापानी फौजलाई आच्छुआच्छु पारेर राष्ट्रपतिबाट सर्वोच्च पदक पाएका हर्शेल डब्ल्यू विलियम्सको ९८ वर्षको उमेरमा मृत्यु भएको

काठमाडौं । प्रधानमन्त्री शेरबहादुर देउवा पत्नी आरजु राणा देउवालाई कोरोनाभाइरस संक्रमण भएको छ । कोरोनाभाइरस संक्रमण भएपछि आरजु केही दिनयता