ऊ चुनताई मित्र राष्ट्र चीनको नयाँ राजदूत

१४ माघ २०६९, आईतवार ०९:३७ मा प्रकाशित

काठमाडौ, १४ माघ । नेपाललाई तिब्बती सिमा सुरक्षाको कारण उच्च प्राथमिकतामा राख्दै आएको मित्र राष्ट्र चीनले विदेश मन्त्रालयको सुरक्षा मामिला हेर्ने विज्ञ ऊ चुनताईलाई नेपालको लागि नयाँ राजदूत नियुक्त गरेको छ। हाल नेपालका लागि राजदूत रहेका याङ होउलानलाई बेइजिङ फिर्ता बोलाई ऊलाई काठमाडौं आउन लागेका हुन् । स्रोतका अनुसार ऊ चुनताईसँगै काठमाडौं दूतावास हाक्ने नया समूह चयन गरिएको छ । नेपालका लागि नव नियुक्त राजदुत ऊ चुनताई टर्की लगायत विभिन्न कूटनीतिक मिसनमा रहे पनि उनीसंग राजदूतका रुपमा काम गरेको अनुभव भने छैन । यसै गरि चीनले भारतका लागि पनि नयाँ राजदूत नियुक्त गरेको छ। झाङ यन दिल्लीबाट फिर्ता भएसँगै वेइ वेईले नयाँ चिनियाँ राजदूतका रुपमा भारतका लागि काम सुरु गरि सकेका छन् । क्षेत्रीय भू राजनीतिमा चिनिया प्रभाव खस्कदै गएका कारण चीनले आफ्ना दुथारू मार्फत रणनीति परिवर्तन संकेत गरेको बिज्ञहरुको बुझाई छ ।

प्रतिक्रिया
सम्बन्धित खवर

काठमाडौं । काठमाडौं महानगरपालिकाले आजदेखि फेरि खोप कार्यक्रम सुरु गर्ने भएको छ । केही दिनअघि खोप अभाव भएको भन्दै स्थगित

नेपाल पत्रकार महासङ्घ बेलायत शाखामा नयाँ नेतृत्व चयन भएको छ । आइतबार सम्पन्न निर्वाचनमा पत्रकार ध्रुवराज अर्याल अध्यक्ष पदमा निर्वाचित

काठमाडौं । निर्माण आयोजनाको म्याद छ महिनामात्र थप हुने प्रावधान वैज्ञानिक नरहेको भन्दै नेपाल निर्माण व्यवसायी महासङ्घले गत वैशाख १६

धनुषा । आर्थिक वर्ष २०७८/७९ को नीति तथा कार्यक्रम सर्वसम्मत पारित भएको छ । बिहीबार प्रदेशसभामा प्रस्तुत सरकारको नीति तथा