ऊ चुनताई मित्र राष्ट्र चीनको नयाँ राजदूत

१४ माघ २०६९, आईतवार ०९:३७ मा प्रकाशित

काठमाडौ, १४ माघ । नेपाललाई तिब्बती सिमा सुरक्षाको कारण उच्च प्राथमिकतामा राख्दै आएको मित्र राष्ट्र चीनले विदेश मन्त्रालयको सुरक्षा मामिला हेर्ने विज्ञ ऊ चुनताईलाई नेपालको लागि नयाँ राजदूत नियुक्त गरेको छ। हाल नेपालका लागि राजदूत रहेका याङ होउलानलाई बेइजिङ फिर्ता बोलाई ऊलाई काठमाडौं आउन लागेका हुन् । स्रोतका अनुसार ऊ चुनताईसँगै काठमाडौं दूतावास हाक्ने नया समूह चयन गरिएको छ । नेपालका लागि नव नियुक्त राजदुत ऊ चुनताई टर्की लगायत विभिन्न कूटनीतिक मिसनमा रहे पनि उनीसंग राजदूतका रुपमा काम गरेको अनुभव भने छैन । यसै गरि चीनले भारतका लागि पनि नयाँ राजदूत नियुक्त गरेको छ। झाङ यन दिल्लीबाट फिर्ता भएसँगै वेइ वेईले नयाँ चिनियाँ राजदूतका रुपमा भारतका लागि काम सुरु गरि सकेका छन् । क्षेत्रीय भू राजनीतिमा चिनिया प्रभाव खस्कदै गएका कारण चीनले आफ्ना दुथारू मार्फत रणनीति परिवर्तन संकेत गरेको बिज्ञहरुको बुझाई छ ।

प्रतिक्रिया
सम्बन्धित खवर

काठमाडौं । नेपाल कम्युनिस्ट पार्टी (नेकपा) का उपाध्यक्ष वामदेव गौतम आज बस्ने भनिएको ओली समूहको संसदीय दलको बैठकमा नजाने भएका

काठमाडौं । वर्तमान राजनीतिको किंग मेकर मानिएको नेपाली कांग्रेसले अझै प्रष्ट धारणा सार्वजनिक गरेको छैन । हिजो संसदीय दलको बैठकपछि

हङकङ । चीनको उच्च कानून निर्माता निकाय नेशनल पिपुल्स कांग्रेस एनपीसीले हङकङमा राष्ट्रवादीले मात्रै शासन गर्न पाउने योजना सार्वजनिक गरेको

धनगढी उपमहानगरपालिकाका प्रमुख नृपबहादुर वडले नेपाल प्रेस युनियन डोटी शाखाले स्थापना गरेको ‘तेजु स्मृति अक्षय कोष’ स्थापनाका लागि आर्थिक सहयोग