डेकेन्द्र प्रकरणको रिस प्रहरी अधिकारीमाथि, डिएसपी र इन्सपेक्टरको सरुवा

११ माघ २०६९, बिहीबार १३:५४ मा प्रकाशित

काठमाडौं, ११ माघ । दैलेखका पत्रकार डेकेन्द्रराज थापाको हत्याको अनुसन्धानलाई प्रभावित तुल्याउने घटनाले मुलुक तथा वाह्य समुदायकै ध्यान खिच्यो, अभियुक्तहरुलाई कारबाही गर्न सर्वत्र आवाज उठिरहेकोछ । तर, प्रधानमन्त्री बाबुराम भट्टराईले जनताको यस आवाजलाई सुनेकोनसुन्यै गरेका छन् । प्रधानमन्त्रीले जनआवाजलाई कतिसम्म लापरवाही किसिमले लिएका रहेछन् भन्ने थप प्रमाण बन्न पुगेको छ दैलेखका डिएसपी शारदाप्रसाद चौधरीको सरुवा प्रकरण । हो, डिएसपी चौधरी सहित इन्सपेक्टर इन्द्र सुवेदी र किरण न्यौपानेसमेत  दैलेखबाट हटाइएका छन् ।
बुझिएअनुसार बुधबार दैलेखमा आयोजित एमाओवादीको कार्यक्रममा आवश्यक सुरक्षा व्यवस्था मिलाउन नसकेको आरोप उनीहरुमाथि लगाइएको छ, तर यो देखावटी बहाना मात्र हो । यथार्थमा पत्रकार थापाको हत्यामा संलग्न अभियुक्तको बयान रोक्न  दवाब दिँदा पनि आएपनि अनुसन्धान सुचारु राखेकोले डिएसपी चौधरीलगायतका प्रहरी अधिकारीहरु दैलेखबाट सरुवा गरिएको स्रोतको दाबी छ ।

यसैबीच, सरकारी दमनको बिरोध गर्दै दैलेखको तिलेपाटा गाविसको आठबिस कोट क्याम्पसका विद्यार्थीहरुले बिहीबार प्रधामन्त्रीको पुतला जलाएका छन् भने बुधबार प्रधानमन्त्री भट्टराई एमाओवादी अध्यक्ष पुष्पकमल दाहालसंगै दैलेख पुगेपछि विपक्षी गठबन्धनले दैलेखमा उनीहरुको  बिरोधमा बन्दसहित कडा बिरोध प्रदर्शन गरेको थियो । त्यसक्रममा विपक्षी र एमाओवादीका कार्यकर्ताबीच भएको झडपमा ३० प्रदर्शनकारीहरु घाइते भएका थिए ।

प्रतिक्रिया
सम्बन्धित खवर

काठमाडौं । काठमाडौं महानगरपालिकाले आजदेखि फेरि खोप कार्यक्रम सुरु गर्ने भएको छ । केही दिनअघि खोप अभाव भएको भन्दै स्थगित

नेपाल पत्रकार महासङ्घ बेलायत शाखामा नयाँ नेतृत्व चयन भएको छ । आइतबार सम्पन्न निर्वाचनमा पत्रकार ध्रुवराज अर्याल अध्यक्ष पदमा निर्वाचित

काठमाडौं । निर्माण आयोजनाको म्याद छ महिनामात्र थप हुने प्रावधान वैज्ञानिक नरहेको भन्दै नेपाल निर्माण व्यवसायी महासङ्घले गत वैशाख १६

धनुषा । आर्थिक वर्ष २०७८/७९ को नीति तथा कार्यक्रम सर्वसम्मत पारित भएको छ । बिहीबार प्रदेशसभामा प्रस्तुत सरकारको नीति तथा