दलित संघको महाधिवेशन आगामी फागुनमा

११ माघ २०६९, बिहीबार ०५:५४ मा प्रकाशित

काठमाडौं, ११ माघ । नेपाली कांग्रेसको भातृ संगठन नेपाल दलित संघको चौथो राष्ट्रिय महाधिवेशन आगामी फागुन १९ देखि २१ गतेसम्म झापाको विर्तामोडमा हुने भएको छ । एक चौथाई जनसंख्या ओगटेको समग्र दलित समुदायको राजनीतिक, आर्थिक, सामाजिक, शैक्षिक जीवनस्तरमा प्रत्यक्ष सकारात्मक परिवर्तन ल्याउन महाधिवेशन कोशेढुंगा सावित हुने संघले  दावी गरेको छ ।
‘दलित समुदायको आर्थिक सामाजिक एवं साँस्कृतिक रुपान्तरणको आधार, संघीय समावेशी लोकतान्त्रिक गणतन्त्र पूर्वाधार’ भन्ने नारा अगाडि सारेर गर्न लागिएको चौथो महाधिवेशनले दलित समुदायको समाजिक न्याय, शैक्षिक गुणस्तर, वेरोजगार समस्या समाधान, जातीय छुवाछूत विरुद्धको अहिंसात्मक आन्दोलन लक्ष प्रमुख मुद्दा रहने संयोजक खड्गबहादुर बस्यालले जानकारी दिए ।
महाधिवेशन सम्पन्न गर्न संघका केन्द्रीय अध्यक्ष संयोजक रहने गरी ३०१ सदस्यीय महाधिवेशन मूल तयारी समिति गठन गरिएको छ । समितिमा नेपाल दलित संघका केन्द्रीय अध्यक्ष, संघका संस्थापक सदस्यहरुलगायत ९ वटा संघहरु समावेश छन् ।
उपसमितिमा नीति तथा कार्यक्रम मस्यौदा उप समिति र आर्थिक व्यवस्थापन उप समितिमाको संयोजकमा संयोजकमा खड्गबहादुर बस्याल, विवाद समाधान उपसमितिमा कृष्णबहादुर रसाईली, आवास व्यवस्थापन उपसमितिको संयोजकमा मुक्तबहादुर महतेलगायत १५ उप संयोजक समितिहरु  चयन गरिएको छ ।

प्रतिक्रिया
सम्बन्धित खवर

काठमाडौँ । कर्मचारी समायोजनसम्बन्धी विवादमा सर्वोच्च अदालतको फैसला सार्वजनिक भएसँगै लोकसेवा आयोगलाई सम्पूर्ण परीक्षा सञ्चालन गर्न बाटो खुलेको छ ।

काठमाडौँ । नेपाली कांग्रेसका नेता प्रदीप गिरीको निधन भएको छ । क्यान्सर रोगबाट पीडित नेता गिरीको आज राति ९:३० बजे

काठमाडौँ । देशभर आंशिकदेखि सामान्य बदली रही तीन प्रदेशमा भारी वर्षा हुने भएको छ । जल तथा मौसम विज्ञान विभागका

काठमाडौँ । काठमाडौँको बालाजुमा रहेको जुत्ता कारखानामा आगलागी भएको छ ।काठमाडौँ महानगरपालिका–१६ बालाजु बाइपास नजिकको एक घरमा केहीबेर अगाडि आगलागी