पाल्पामा बेपत्ता महिला मृत फेला, श्रीमानले हत्या गरेको आशंका, अनुसन्धान फितलो भन्दै प्रहरी कार्यालय तोडफोड, रामपुर बजारमा कर्फ्यु

७ माघ २०६९, आईतवार २२:३५ मा प्रकाशित

चन्द्रकान्त खनाल/ रुपन्देही ७ माघ । महिना दिनअघि बेपत्ता भएकी पाल्पा रामपुरकी एक महिलाको हत्या गरेर फालेको अवस्थामा शव फेला परेको छ । रामपुर–५ बस्ने सोनु खनाल श्रेष्ठको शव कालीगण्डकी नदीको ज्याग्दी परेवाघाट किनारमा शनिबार लास फेलापरेको थियो । मृतकका माइतीपक्षले उनको हत्या आफ्नै श्रीमानले गरेको आरोप लगाएको छ भने आरोपी ओमप्रसाद श्रेष्ठले आरोप स्वीकार गरेका छैनन् ।
बोरामा पोको पारेर ढुङ्गा समेत राखी फालिएको अवस्थामा सोनुको शव फेला परेको थियो । प्रहरीले अनुसन्धान फितलो गरेको भन्दै स्थानियले इलाका प्रहरी कार्यालय रामपुरमा तोडफोड गरेका छन् । प्रतिकारमा केहीबेर लाठीचार्ज हँुदा प्रदर्शनकारी र प्रहरी पनि सामान्य घाइते भएका छन् । इप्रकाको झ्यालको सिसाहरु फुटेपछि प्रहरीले अश्रुग्यास फालेको छ । प्रदर्शनकारीले रामपुर बजार बन्द गराएका छन् भने नेपाल महिला संघले नाराजुलुस गर्दै महिला हिंसा अन्त्यको माग गरेको छ । आइतबार बिहानैदेखि स्थानीय र प्रहरीबीच भएको तनावमा १८ जना प्रहरी र तीनजना प्रदर्शनकारी घाइते भएका छन् भने स्थिति नियन्त्रणमा लिन प्रहरीले रामपुर बजारमा कर्फ्यु लगाएको छ। दिउसो तीनबजेदेखि देखि अनिश्चितकालका लागि कफ्यु लागाईएको इलाका प्रहरी कार्यालय रामपुरले जनाएको छ।
सोनु गत पुस ४ गते रातीदेखि बेपत्ता थिइन् । सोनुका माइती पक्षको सम्पत्तिमा हक दाबी गर्ने कोही नभएकोले सम्पत्तीकै लागि पटक–पटक यातना दिने, यौन हिंसासमेत गर्ने गरेको र सम्पत्तिकै लागि हत्या गरेको वडावासीको आरोप छ ।

प्रतिक्रिया
सम्बन्धित खवर

अन्नप्राशन अर्थात् पास्नी शिशुलाई अन्न भोजन गराउने संस्कार हो । शिशुलाई शुभदिन पारेर पहिलोपटक अन्न भोजन गराउने यो परम्परा नेपालमा

पछिल्ला दिनमा कोरोना भाइरस सङ्क्रमणको ग्राफ उकालो लागेको छ । भारतमा सङ्क्रमण बढ्नु तथा नेपालमा नै सङ्क्रमण छैन जस्तो गरी

संयुक्त राज्य अमेरिकाको औपचारिक भ्रमणमा रहनुभएका प्रधानसेनापति प्रभुराम शर्मा तथा भ्रमणदलका सदस्यहरुले शुक्रबार संयुक्त राष्ट्रसङ्घ मुख्यालयको भ्रमण गर्नुभएको छ ।

काठमाडौँ । न त छाक टर्ने, न त पेट भरिने । नखाए पनि हुने, नखाँदा पछि नपरिने अनावश्यक वस्तुमा समेत