भट्टराईले मार्ग प्रशस्त गरे जेठमा चुनाव सम्भव : नेपाली कांग्रेस

७ माघ २०६९, आईतवार २२:१९ मा प्रकाशित

काठमाडौं, ७ माघ । नेपाली कांग्रेसको आइतबार केन्द्रिय कार्यालय सानेपामा बसेको बैठकले सरकार विरुद्धको आन्दोलनलाई सशक्त बनाउने निर्णय गरेको छ । आन्दोलनलाई प्रभावकारी बनाउन केन्द्रीय नेताहरुलाई जिल्ला पठाउने तयारी कांग्रेसले गरेको बताइएको छ ।
बैठकले आफ्ना भातृ संगठनका विधान पनि पारित गरेको छ । आइतबारकै बैठकले महिला संघ, तरुण दललगायतको विधान परिमार्जनसहित पारित गरेको हो । सोही बैठकले स्वर्गीय भीमबहादुर तामाङको संयोजकत्वमा गठित कार्यदलले तयार पारेको प्रतिवेदन सम्बन्धित समितिमा पठाउने निर्णय पनि गरेको छ । तामाङ नेतृत्वको कार्यदलले संघीयता, राज्य पुनःसंरचना र आदिवासी जनजातिहरुका माग समेटेर प्रतिवेदन तयार पारेको थियो ।
यसैवीच, कांग्रेसले सवै सहमति र सम्झौता तोड्ने एमाओवादी अध्यक्ष पुष्पकमल दाहालको अभिव्यक्तिको आलोचना पनि गर्दै दाहालको अभिव्यक्तिलाई गैरजिम्मेवारीको संज्ञा दिएको छ । प्रधानमन्त्री बाबुराम भट्टराईले मार्गप्रसस्त गरे आगामी जेठमा नयाँ निर्वाचन गराउन सकिने कांग्रेसको निष्कर्ष छ । उसले त्यसका लागि जिम्मेवार हुन एमाओवादीलाई आग्रह गरेको छ ।

प्रतिक्रिया
सम्बन्धित खवर

काठमाडौं विमानस्थलममा आईएफआर उडान भइरहेको विमानस्थल कार्यालयले जनाएको छ । हाल देशभर मनसुनी वायुको प्रभाव रहेको छ । मंगलबार देशका

काठमाडौँ । एकीकृत समाजवादीपछि जनता समाजवादी पार्टी (जसपा) ले पनि आफ्नो पार्टीबाट सरकारमा सहभागी मन्त्रीहरु फिर्ता बोलाउने निणर्य गरेको छ

टेक्सास । अमेरिकाकाे टेक्सासस्थित सान एन्टोनियोको बाहिरी इलाकामा एउटा लरीमा कम्तीमा ४२ जना आप्रवासी मृत फेला परेका छन् । फेला

कोलम्बो । आर्थिक संकटमा फसेको श्रीलंकाले अत्यावश्यक सेवाहरू बाहेक अन्य सेवामा इन्धन बिक्रीमा दुई साताका लागि रोक लगाएको छ  । तेल