भट्टराईले मार्ग प्रशस्त गरे जेठमा चुनाव सम्भव : नेपाली कांग्रेस

७ माघ २०६९, आईतवार २२:१९ मा प्रकाशित

काठमाडौं, ७ माघ । नेपाली कांग्रेसको आइतबार केन्द्रिय कार्यालय सानेपामा बसेको बैठकले सरकार विरुद्धको आन्दोलनलाई सशक्त बनाउने निर्णय गरेको छ । आन्दोलनलाई प्रभावकारी बनाउन केन्द्रीय नेताहरुलाई जिल्ला पठाउने तयारी कांग्रेसले गरेको बताइएको छ ।
बैठकले आफ्ना भातृ संगठनका विधान पनि पारित गरेको छ । आइतबारकै बैठकले महिला संघ, तरुण दललगायतको विधान परिमार्जनसहित पारित गरेको हो । सोही बैठकले स्वर्गीय भीमबहादुर तामाङको संयोजकत्वमा गठित कार्यदलले तयार पारेको प्रतिवेदन सम्बन्धित समितिमा पठाउने निर्णय पनि गरेको छ । तामाङ नेतृत्वको कार्यदलले संघीयता, राज्य पुनःसंरचना र आदिवासी जनजातिहरुका माग समेटेर प्रतिवेदन तयार पारेको थियो ।
यसैवीच, कांग्रेसले सवै सहमति र सम्झौता तोड्ने एमाओवादी अध्यक्ष पुष्पकमल दाहालको अभिव्यक्तिको आलोचना पनि गर्दै दाहालको अभिव्यक्तिलाई गैरजिम्मेवारीको संज्ञा दिएको छ । प्रधानमन्त्री बाबुराम भट्टराईले मार्गप्रसस्त गरे आगामी जेठमा नयाँ निर्वाचन गराउन सकिने कांग्रेसको निष्कर्ष छ । उसले त्यसका लागि जिम्मेवार हुन एमाओवादीलाई आग्रह गरेको छ ।

प्रतिक्रिया
सम्बन्धित खवर

काठमाडौं । काठमाडौं महानगरपालिकाले आजदेखि फेरि खोप कार्यक्रम सुरु गर्ने भएको छ । केही दिनअघि खोप अभाव भएको भन्दै स्थगित

नेपाल पत्रकार महासङ्घ बेलायत शाखामा नयाँ नेतृत्व चयन भएको छ । आइतबार सम्पन्न निर्वाचनमा पत्रकार ध्रुवराज अर्याल अध्यक्ष पदमा निर्वाचित

काठमाडौं । निर्माण आयोजनाको म्याद छ महिनामात्र थप हुने प्रावधान वैज्ञानिक नरहेको भन्दै नेपाल निर्माण व्यवसायी महासङ्घले गत वैशाख १६

धनुषा । आर्थिक वर्ष २०७८/७९ को नीति तथा कार्यक्रम सर्वसम्मत पारित भएको छ । बिहीबार प्रदेशसभामा प्रस्तुत सरकारको नीति तथा