‘श्रीपेचबिना पनि निरंकुशता आउँदोरहेछ’, दैलेखबाट ‘तेस्रो आन्दोलन’ सुरु

६ माघ २०६९, शनिबार २१:१७ मा प्रकाशित

काठमाडौं, ७ माघ । नेपाली कांग्रेस, एमाले लगायत नौवटा विपक्षी राजनीतिक दलले दैलेखबाट आन्दोलन सुरु गरेका छन् । युद्धकालमा माओवादीले जिउँदै गाडेर हत्या गरेका पत्रकार डेकेन्द्र थापाका हत्यारामाथि कानूनी कारबाही गराउन दबाव दिने भन्दै दैलेखको सदरमुकामबाट सञ्चालन गरेको आन्दोलनलाई विपक्षी दलले तेस्रो जनआन्दोलनको संज्ञा दिएका छन् ।
विरोधसभामा एमाले उपाध्यक्ष बामदेव गौतमले निरंकुश बन्दै सरकारले देशमा दण्डहीनतालाई पश्रय दिएको आरोप लगाए । उनले आन्दोलनले बढारेरै छोड्ने र संविधानसभाको चुनाव हुने वातावरण बनाउने दाबी गरे । गौतमले लोकतन्त्र, मानवअधिकार र विधिको शासनको पक्षमा जनताले दर्शाएको समर्थनलाई साथ दिन आफूहरुले सरकारविरोधि आन्दोलन दैलेखबाट सुरु गरेको उल्लेख गरे ।
कांग्रेस नेता डा. रामशरण महतले निरंकुशता राजतन्त्र र श्रीपेचबाट मात्र आउने होइनरहेछ, बरु विनाश्रीपेचका बाबुराम र प्रचण्डजस्ता अधिनायकवादीबाट सजिलै निरंकुशता आउन खोज्दोरहेछ भन्दै एमाओवादीका नेताद्वय प्रचण्ड र बाबुराम नयाँ तानाशाह भएको ठोकुवा गरे । उनले यस आन्दोलनले लोकतन्त्रलाई संस्थागत गर्न मद्दत पुग्ने दाबी पनि गरे ।
विरोधसभामा बोल्ने अन्य दलका प्रतिनिधिहरुले पत्रकार डेकेन्द्र थापाका हत्यारालाई कानूनी कारबाहीको कठघराबाट उम्काउने सरकारी प्रयासको निन्दा गरेका थिए भने डेकेन्द्रकी श्रीमति लक्ष्मी थापाले स्वर्गीय डेकेन्द्रलाई शहिद घोषणा गर्न विपक्षी आन्दोलन र दलहरुले सहयोग गर्ने विश्वास व्यक्त गरिन् ।

प्रतिक्रिया
सम्बन्धित खवर

काठमाडौं । प्रधानमन्त्री एवम् नेकपा एमालेका अध्यक्ष केपी शर्मा ओलीले वरिष्ठ नेता झलनाथ खनाललाई टेलिफोन गरेर स्वास्थ्य लाभको कामना गरेका

काठमाडौँ । कर तिर्न सरकारले असार २५ गतेसम्म आग्रह गरेको छ । आन्तरिक राजस्व विभागले बुधबार (आज) एक सूचना जारी

काठमाडौं । गत २४ घण्टामा नेपालमा कोभिड १९ बाट थप २८२८ जना संक्रमित भएका छन् । स्वास्थ्य तथा जनसंख्या मन्त्रालयका

सर्लाही । विषाक्त घरेलु मदिरा सेवनबाट सर्लाहीको ब्रह्मपुरी गाउँपालिका–५ पडरियामा आठ जनाको मृत्यु भएको छ । नेपाल–भारत सीमावर्ती क्षेत्रमा पर्ने