संविधानका विवादित विषय मिलाउन विवाद समाधान उपसमिति आज पनि बस्ने

१५ चैत्र २०६८, बुधबार ०८:४५ मा प्रकाशित

काठमाडौ, १५ चैत । संविधान निर्माणमा देखिएका विवाद समाधान उपसमितिको बैठक आज बस्दैछ । बैठकमा विभिन्न विवादित विषयहरूमा सहमतिका लागि छलफल गरिने भएको छ । विवाद समाधानका लागि भन्दै पटक पटक म्याद थपिँदै आएको उपसमितिको आज बैठक दिउँसो ३ बजेपछि बस्ने छ । दलहरूबीच शासकीय स्वरूप, निर्वाचन प्रणाली, न्याय प्रणाली र संरचनालगायतका विषयमा सहमति जुट्नबाँकी रहेको छ । आजको बैठकमा न्यायिक संरचनाका सम्बन्धमा शीर्ष नेताहरूलाई हिजो न्यायाधीहरूले दिएको सुझावसम्बन्धमा पनि छलफल हुने बताइएको छ । शीर्ष नेताहरूसँग हिजो भएको छलफलमा न्यायाधीशहरूले न्यायपालिकाको स्वतन्त्रतामा कुनै खालको आँच आउने खालको संरचना नराख्न सुझाव दिएका थिए । संवैधानिक अदालत, प्रधानन्यायाधीशको कार्यकाल, न्यायाधीशको पुनःनियुक्ति तथा नियुक्तिको संरचना जस्ता विषयमा पनि हिजो छलफल भएको थियो ।

प्रतिक्रिया
सम्बन्धित खवर

काठमाडौँ । चालु आर्थिक वर्षको नौ महिनामा कूल रु सात खर्ब २९ अर्ब दुई करोड बराबरको विप्रेषण स्वदेश भित्रिएको छ

काठमाडौं । राष्ट्रपति विद्यादेवी भण्डारीले संयुक्त सरकार बनाउन दिएको तीन दिनको म्याद बिहीबार सकिँदै छ। बिहीबार साँझ ९ बजेसम्ममा विपक्षी

काठमाडौं । नेपालमा २४ घन्टाको अवधिमा ९ हजार ३ सय ५ जना कोरोना भाइरस संक्रमित थपिएका छन् भने १ सय

काठमाडौं । राष्ट्रिय जनता पार्टीको महन्थ ठाकुर पक्षले राष्ट्रपतिलाई बहुमतीय सरकारमा सहभागी नहुने जानकारी गराएको छ । राजपाका अध्यक्ष महन्थ