संविधासभामा राज्यपुनर्संरचना आयोगको प्रतिवेदनमाथि आज पनि संविधानसभामा छलफल

१५ चैत्र २०६८, बुधबार ०८:४४ मा प्रकाशित

काठमाडौ, १५ चैत । राज्यपुनःसंरचना उच्चस्तरीय सुझाव आयोगको प्रतिवेदनमाथि संविधानसभामा आज पनि छलफल हुने भएको छ । आयोगको प्रतिवेदनमा अस्तिदेखि संविधानभामा छलफल चलिरहेको छ । विभिन्न दलका सभासद्हरूले आयोगको प्रतिवेदनमाथि आफ्नो धारणा राख्ने क्रम आज पनि जारी रहने छ । सभासद्हरूले आयोगको प्रतिवेदन फरक फरक टिप्पणी गरेका छन् । आयोगले राज्य पुनःसंरचनाका लागि जातीय अवधारणालाई बढी महत्व दिएको कतिपय सभासद्हरूको आरोप छ भने कतिपयले आयोगले दिएको सुझावहरू नै राज्यको पुनःसंरचना गरिनुपर्ने तर्क गरेका छन् । आयोगको प्रतिवेदनमाथि संविधानसभामा भोलिसम्म छलफल हुने कार्यक्रम छ । संविधानसभामा छलफल सकिएपछि प्रतिवेदनलाई संवैधानिक समितिमा पठाइने छ । आयोगले फरक मतसहित ११ र ६ प्रदेशका सुझावसहित प्रतिवेदन बुझाएको थियो ।

प्रतिक्रिया
सम्बन्धित खवर

काठमाडौँ । पछिल्लो २४ घण्टामा देशभर थप ८१६७ जनामा कोरोना भाइरस संक्रमण पुष्टि भएको छ । स्वास्थ्य तथा जनसंख्या मन्त्रालयका

काठमाडौं । सरकारले विभिन्न ११ वटा मुलुकमा राजदूत नियुक्तिका लागि ११ जनाको नाम सिफारिस गरेको छ । मन्त्रिपरिषदको यसअघिकै बैठकले

काठमाडौं । नेपाल कम्युनिस्ट पार्टी (एमाले) अध्यक्ष एवं प्रधानमन्त्री केपी शर्मा ओली २ जेठ २०७५ मा फर्किन सहमत भएका छन्

काठमाडौं । प्रतिसिलिन्डर ४ सय रुपैयाँमा किनेको अक्सिजनलाई कतिसम्ममा बेच्न पाइन्छ ? कालोबजारीसम्बन्धी ऐनले २० प्रतिशतसम्म नाफा लिन छुट दिन्छ।