संविधासभामा राज्यपुनर्संरचना आयोगको प्रतिवेदनमाथि आज पनि संविधानसभामा छलफल

१५ चैत्र २०६८, बुधबार ०८:४४ मा प्रकाशित

काठमाडौ, १५ चैत । राज्यपुनःसंरचना उच्चस्तरीय सुझाव आयोगको प्रतिवेदनमाथि संविधानसभामा आज पनि छलफल हुने भएको छ । आयोगको प्रतिवेदनमा अस्तिदेखि संविधानभामा छलफल चलिरहेको छ । विभिन्न दलका सभासद्हरूले आयोगको प्रतिवेदनमाथि आफ्नो धारणा राख्ने क्रम आज पनि जारी रहने छ । सभासद्हरूले आयोगको प्रतिवेदन फरक फरक टिप्पणी गरेका छन् । आयोगले राज्य पुनःसंरचनाका लागि जातीय अवधारणालाई बढी महत्व दिएको कतिपय सभासद्हरूको आरोप छ भने कतिपयले आयोगले दिएको सुझावहरू नै राज्यको पुनःसंरचना गरिनुपर्ने तर्क गरेका छन् । आयोगको प्रतिवेदनमाथि संविधानसभामा भोलिसम्म छलफल हुने कार्यक्रम छ । संविधानसभामा छलफल सकिएपछि प्रतिवेदनलाई संवैधानिक समितिमा पठाइने छ । आयोगले फरक मतसहित ११ र ६ प्रदेशका सुझावसहित प्रतिवेदन बुझाएको थियो ।

प्रतिक्रिया
सम्बन्धित खवर

काठमाडौं । नेकपा एमालेको बरिष्ठ नेता माधव नेपाल पक्ष सरकारमा सहभागी हुने भएको छ । माओवादी अध्यक्ष प्रचण्डले स्थायी कमिटी

काठमाडौं । नेपालमा २४ घन्टाको अवधिमा ३ हजार ८ सय ९९ जना कोरोना भाइरस संक्रमित थपिएका छन् भने २० जनाको

काठमाडौँ । नेपाली कांग्रेसले देशभरका आठ लाख ५२ हजार ७११ जनालाई क्रियाशील सदस्यता प्रदान गरेको छ । कांग्रेसको क्रियाशील सदस्यता

काठमाडौं । चौधौं महाधिवेशनको निकट आइपुगेको दल नेपाली कांग्रेसको पदाधिकारी बैठक आज बिहान बस्न लागेको छ। आज बिहान ९ बजे