सिरियामा भएको नरसंहारको प्रमाण फेला पर्यो

६ माघ २०६९, शनिबार ०५:४२ मा प्रकाशित

एजेन्सी/ ६ माघ । सिरियामा यसै साता भएको नरसंहारको प्रमाण फेलापरेको छ जहाँ कम्तीमा पनि एक सय मानिसको एकैदिन हत्या गरिएको र उनीहरुका घर जलाइएको समाचार सार्वजनिक भएको थियो । होम्स शहरनजिक हासविया गाउँमा एक टोलीले भ्रमण गर्दा त्यहाँ एक घरबाहिर जलेका लासहरु समेत भेटिएका थिए । स्थानीय रुपमा भेटिएका सैनिकहरुले ठूलो संख्यामा मानिस मारिएका र तिनका शवहरु हटाइएका सञ्चारकर्मीलाई बताएको बीबीसीले जनाएको छ ।
बीबीसी सम्वाददाता लूइस ड्युसेटले एउटा घरबाहिर तीनवटा शव जलेको हालतमा भेटेका थिए भने उनले उक्त घरको सिमेन्टको भूइँमा लास घिसार्दा रगत लत्पतिएको पनि देखे । भान्साकोठाको भित्तामा दर्जनभन्दा बढी गोलीका चिन्हहरु थिए । सोही घरको भित्र सुत्ने कोठामा पनि दुईवटा लास जलेको अवस्थामा भेटिएका थिए ।
स्थानीय एक व्यक्तिले जनाएअनुसार ती मानिसहरुको हत्या हुँदा सेना त्यहीँ उपस्थित थिए । हासवियामा ठूलो संख्यामा भएको नरसंहारको समाचार गत बिहीबार नै चर्चामा आएको र मानवाधिकारकर्मीहरुले यसतर्फ ध्यान खिच्ने प्रयास गरे पनि समाचारको पुष्टि हुन सकेको थिएन ।
सीरियाली अव्जरभेटरी फर हुयुमन राइट्सका अनुसार राष्ट्रपति बशर अल असद प्रति वफादार सेनाले १०६ जना मानिसको हत्या गरेका थिए जसमा महिला र केटाकेटी पनि सामेल थिए । तर सरकारी अधिकारीहरुले उक्त नरसंहार घटनाको ठाडै अस्वीकार गरेका थिए ।

प्रतिक्रिया
सम्बन्धित खवर

काठमाडौं । कोभिड–१९ बाट विदेशमा यस साता थप दुई नेपालीको निधन भएको छ । गैरआवासीय नेपाली सङ्घअन्तर्गतको स्वास्थ्य समितिका संयोजक

काठमाडौं । नेकपा संसदीय दलको नेताबाट केपी ओलीलाई हटाएर पुष्पकमल दाहाललाई चयन गरिएको पत्र संसद सचिवालयले दर्ता गर्न अस्वीकार गरेको

काठमाडौँ । सर्वोच्च अदालतले केपी शर्मा ओली र पुष्पकमल दाहाल प्रचण्डको नेतृत्वमा रहेको पार्टीको नाम नेपाल कम्युनिस्ट पार्टी(नेकपा) राख्ने निर्वाचन

प्रधानमन्त्री केपी शर्मा ओलीले आज कोभिड–१९ विरुद्धको खोप लगाउनुभएको छ । त्रिवि शिक्षण अस्पताल महाराजगञ्जमा बिहान पुगेर प्रधानमन्त्री ओलीले धर्मपत्नी