मोदी जलविद्युत आयोजना निर्माणकोलागी कोरियन कम्पनीसँग सम्झौता

१४ चैत्र २०६८, मंगलवार १४:४१ मा प्रकाशित

काठमाडौ, १४ चैत । करिब ४७ मेगावाट विद्युत् उत्पादन हुने माथिल्लो मोदी ‘ए’ जलविद्युत् आयोजनाका लागि कोरियन कम्पनी कोरिया वाटर रिसोर्सेस कर्पोरेसन (के–वाटर) र नेपाल विद्युत् प्राधिकरणबीच सहमति भएको छ । राजधानीमा भएको कार्यक्रममा के–वाटरका उपाध्यक्ष वायोयुङ हुनर युन र प्राधिकरणका निमित्त प्रबन्ध निर्देशक टीकाराम बिसिले सार्वजनिक निजी साझेदारीमार्फत् आयोजना अगाडि बढाउने सहमतिपत्रमा हस्ताक्षर गर्नुभएको हो । ऊर्जा राज्यमन्त्री सूर्यमान दोङ र सचिव हरिराम कोइरालाको उपस्थितिमा सम्झौता भएको हो । आयोजना गण्डकी अञ्चलको पर्वत र कास्की जिल्लाको सिमाना नदी मोदी खोलामा अवस्थित ‘रन अफ द रिभर’ आयोजना हो । आयोजनाअन्तर्गत खोलाको पानी फर्काउनका लागि बाँध राखी विद्युत् उत्पादन गर्न चाहिने १८.५० क्यूसेक पानी ६ हजार ८५ मिटर लामो सुरुङ मार्ग हुँदै स्याउनेबजार विद्युत् गृहमा खसाल्ने सम्झौतामा उल्लेख गरिएको छ ।

प्रतिक्रिया
सम्बन्धित खवर

काठमाडौँ । चालु आर्थिक वर्षको नौ महिनामा कूल रु सात खर्ब २९ अर्ब दुई करोड बराबरको विप्रेषण स्वदेश भित्रिएको छ

काठमाडौं । चालु आर्थिक वर्षमा नेपालको आर्थिक वृद्धिदर ३.९८ प्रतिशत हुने केन्द्रीय तथ्यांक विभागको प्रारम्भिक अनुमान छ । चालु आर्थिक

नक्कली मूल्य अभिवृद्धि कर (भ्याट) बिल प्रयोग गरी राजस्व छलेका अभियोगमा राजस्व अनुसन्धान विभागले १३ फर्मसहित १६ जनाविरुद्ध मुद्दा दायर

कृष्णपुर नगरपालिका–६ बालुवाफाँटामा स्वदेशी कच्चा पदार्थमा आधारित रासायनिक मल काराखाना सञ्चालन गरिने भएको छ । निजी क्षेत्रको रु १३ करोड