मोदी जलविद्युत आयोजना निर्माणकोलागी कोरियन कम्पनीसँग सम्झौता

१४ चैत्र २०६८, मंगलवार १४:४१ मा प्रकाशित

काठमाडौ, १४ चैत । करिब ४७ मेगावाट विद्युत् उत्पादन हुने माथिल्लो मोदी ‘ए’ जलविद्युत् आयोजनाका लागि कोरियन कम्पनी कोरिया वाटर रिसोर्सेस कर्पोरेसन (के–वाटर) र नेपाल विद्युत् प्राधिकरणबीच सहमति भएको छ । राजधानीमा भएको कार्यक्रममा के–वाटरका उपाध्यक्ष वायोयुङ हुनर युन र प्राधिकरणका निमित्त प्रबन्ध निर्देशक टीकाराम बिसिले सार्वजनिक निजी साझेदारीमार्फत् आयोजना अगाडि बढाउने सहमतिपत्रमा हस्ताक्षर गर्नुभएको हो । ऊर्जा राज्यमन्त्री सूर्यमान दोङ र सचिव हरिराम कोइरालाको उपस्थितिमा सम्झौता भएको हो । आयोजना गण्डकी अञ्चलको पर्वत र कास्की जिल्लाको सिमाना नदी मोदी खोलामा अवस्थित ‘रन अफ द रिभर’ आयोजना हो । आयोजनाअन्तर्गत खोलाको पानी फर्काउनका लागि बाँध राखी विद्युत् उत्पादन गर्न चाहिने १८.५० क्यूसेक पानी ६ हजार ८५ मिटर लामो सुरुङ मार्ग हुँदै स्याउनेबजार विद्युत् गृहमा खसाल्ने सम्झौतामा उल्लेख गरिएको छ ।

प्रतिक्रिया
सम्बन्धित खवर

चितवन- नयाँ पर्यटकीय गन्तव्यका रूपमा चिनिएको सिन्ती झरना आन्तरिक पर्यटकीय गन्तव्य बन्दै गइरहेको छ । चितवनको कालिका नगरपालिका-९ मा रहेको

काठमाडौं । राष्ट्रियसभाको प्रत्यायोजित व्यवस्थापन तथा सरकारी आश्वासन समितिले रोजगार अनुमति प्रणाली (इपिएस)अन्तर्गत भाषा र सीप परीक्षा उत्तीर्ण युवाहरु डेढ

काठमाडौं । नेपालमा प्रायः सबै उपभोग्य सामग्रीको बजार मूल्यमा एकरुपता पाइँदैन । नियमित बजार अनुगमन नहुँदा भान्सामा नभइ नहुने चिनीको

काठमाडौँ। नेपालको ऊर्जा क्षेत्रको विकासका लागि एकपछि अर्को लगानी गर्दै आएको कर्मचारी सञ्चयकोषले तामाकोशी पाँचौँमा १२ अर्ब रुपैयाँ ऋण उपलब्ध