संविधानसभामा आज पनि राज्यपुनर्संरचना समितिको प्रतिवेदनमाथिको छलफल जारी

१४ चैत्र २०६८, मंगलवार ०९:२७ मा प्रकाशित

काठमाडौ, १४ चैत । राज्यपुनर्संरचना उच्चस्तरिय सुझाव आयोगको प्रतिवेदनको बारेमा आज पनि संविधानसभामा छलफल हुँदैछ । हिजो पहिलो दिनको छलफलमा अधिकांश सभासदहरुले राज्यपुनर्संचना उच्चस्तरीय सुझाव आयोगको प्रतिवेदनले नागरिकको चाहानाअनुसार प्रस्ताव तयार गर्न नसकेको धारणा राखेका थिए । सुझाव आयोगको प्रतिवेदनले झनै विवाद निम्त्याएकोभन्दै सभासदहरुले आलोचना गरेका थिए । संविधानसभाको बैठक बिहान ११ बजेपछि नयाँवानेश्वरमा सुरु हुनेछ । सुझाव आयोगको प्रतिवेदनको बारेमा बोल्न बाँकी सभासदहरुले आज आफ्नो भनाइ राख्नेछन् । हिजो करिब ३ दर्जनबढि सभासदले बोलेका थिए । राज्यपुनर्संचना आयोगको प्रतिवेदनमा आगामी १६ गतेसम्म संविधानसभामा छलफल हुनेछ । सरकारले गत माघ १९ गते संविधानसभा अध्यक्षलाई प्रतिवेदन हस्तान्त्ररण गरे पनि दलहरुवीच नियमावलीमा सहमति जुटन नसक्दा प्रतिवेदन अलपत्र परेको थियो । आयोगले फरक मतसहित १२ र ६ प्रतिदेशका छुट्टाछुट्टै अवधारणा सहितको प्रतिवेदन तयार पारेको थियो ।

प्रतिक्रिया
सम्बन्धित खवर

काठमाडौँ । नेकपा (एमाले) का अध्यक्ष केपी शर्मा ओलीले पार्टीमा बाटो बिराएकालाई फर्केर आउन आग्रह गरेका छन् । अखिल नेपाल

काठमाडौं । नेकपा एमालेको संस्थापन पक्षका सांसद नारदमुनि रानाले संसद पुनःस्थापना र अहिलेको सरकार सर्वोच्च अदालतले बनाइदिएको भनेपछि संसदको अन्तर्राष्ट्रिय

काठमाडौं । सांसद उमेश श्रेष्ठ स्वास्थ्य राज्यमन्त्रीमा नियुक्त भएका छन् । प्रधानमन्त्री शेरबहादुर देउवाले सांसद श्रेष्ठलाई स्वास्थ्य राज्यमन्त्रीमा नियुक्त गरेका

म्याग्दी । पहिराले थुनिएको म्याग्दीको धवलागिरि गाउँपालिका-१ स्थित गुर्जाखोला तलाउ भरिएर प्राकृतिकरूपमा बग्न थालेको छ । गुर्जाको खास्टा भन्ने ठाउँमा