संविधानसभामा आज पनि राज्यपुनर्संरचना समितिको प्रतिवेदनमाथिको छलफल जारी

१४ चैत्र २०६८, मंगलवार ०९:२७ मा प्रकाशित

काठमाडौ, १४ चैत । राज्यपुनर्संरचना उच्चस्तरिय सुझाव आयोगको प्रतिवेदनको बारेमा आज पनि संविधानसभामा छलफल हुँदैछ । हिजो पहिलो दिनको छलफलमा अधिकांश सभासदहरुले राज्यपुनर्संचना उच्चस्तरीय सुझाव आयोगको प्रतिवेदनले नागरिकको चाहानाअनुसार प्रस्ताव तयार गर्न नसकेको धारणा राखेका थिए । सुझाव आयोगको प्रतिवेदनले झनै विवाद निम्त्याएकोभन्दै सभासदहरुले आलोचना गरेका थिए । संविधानसभाको बैठक बिहान ११ बजेपछि नयाँवानेश्वरमा सुरु हुनेछ । सुझाव आयोगको प्रतिवेदनको बारेमा बोल्न बाँकी सभासदहरुले आज आफ्नो भनाइ राख्नेछन् । हिजो करिब ३ दर्जनबढि सभासदले बोलेका थिए । राज्यपुनर्संचना आयोगको प्रतिवेदनमा आगामी १६ गतेसम्म संविधानसभामा छलफल हुनेछ । सरकारले गत माघ १९ गते संविधानसभा अध्यक्षलाई प्रतिवेदन हस्तान्त्ररण गरे पनि दलहरुवीच नियमावलीमा सहमति जुटन नसक्दा प्रतिवेदन अलपत्र परेको थियो । आयोगले फरक मतसहित १२ र ६ प्रतिदेशका छुट्टाछुट्टै अवधारणा सहितको प्रतिवेदन तयार पारेको थियो ।

प्रतिक्रिया
सम्बन्धित खवर

काठमाडौं । स्वास्थ्य तथा जनसंख्या मन्त्रालयले आगामी असार महिना सम्ममा नेपालमा तीन लाख व्यक्तिमा कोभिड–१९ संक्रमण देखा पर्नसक्ने अनुमान गरेको

काठमाडौँ । नक्कली पीसीआर रिपोर्ट दिने सुरिया हेल्थ केयरको लाइसेन्स निलम्बन गरिएको छ । राष्ट्रिय जनस्वास्थ्य प्रयोगशालाले नक्कली रिपोर्टका बारेमा

काठमाडौं । आज देशका धेरैजसो स्थानमा बिहानैदेखि वर्षा भइरहेको जल तथा मौसम विज्ञान विभागले जनाएको छ। देशका विभिन्न क्षेत्रमा आज

काठमाडौं । सत्तारुढ नेकपा (एमाले) अध्यक्ष तथा प्रधानमन्त्री केपी शर्मा ओली र नेता माधवकुमार नेपालबीच लामो समयको संवादहीनता तोडिएसँगै राजनीतिक