समायोजनको खाकालाई अन्तिम रुप दिन सेना समायोजन विशेष समितिको बैठक बस्दै

१४ चैत्र २०६८, मंगलवार ०९:२६ मा प्रकाशित

काठमाडौ, १४ चैत । लडाकु समायोजनको खाकालाई अन्तिम रुप दिने बारेमा छलफल गर्न माओवादी लडाकु रेखदेख, समायोजन तथा पुनस्थापना विशेष समितिको बैठक आज बस्दैछ । समितिको सचिवलाय नयाँवानेश्वरमा दिउँसो ३ बजेपछि सुरु हुने विशेष समितिको बैठकमा लडाकु समायोजनको मापडण्डको बारेमा छलफल हुनेछ । विशेष समितिको बैठकमा आज सचिवालयले समायोजनको मापदण्ड सहितको आफ्नो खाका प्रस्तुत गर्नेछ । समायोजनको मापदण्डबारे विशेष समितिमा सहमति भए आजै सार्वजनिक गर्ने तयारी भएको सचिवालयले जनाएको छ । नेपाली सेनाको समायोजन प्रस्ताव तथा ७ बुँदे सहमतिलाई आधार बनाएर सचिवालयले समायोजन खाकालाई आजै अन्तिम रुप दिनेछ । समायोजनको खाकालाई अन्तिम रुप दिन सचिवालयको बैठक बिहान १० बजेपछि नयाँवानेश्वरमा सुरु हुनेछ । सैनिक मापदण्ड अनुसार नै समायोजन प्रक्रिया सुरु हुनेभए पनि उमेर, शिक्षा, वैवाहिक अवस्थामा लचकता अपनाइएको सचिवालयस्रोतले जनाएको छ । सचिवालयमा पनि सेनाका कति मापदण्ड छाड्ने र कति पालना गर्ने भन्नेमा एकमत हुन सकेको छैन ।

प्रतिक्रिया
सम्बन्धित खवर

काठमाडौँ । राष्ट्रिय सूचना आयोगले सूचना नदिने ३३ कार्यालय प्रमुखलाई कारबाही गरेको छ । आयोगले सूचनाको हकसम्बन्धी ऐन, २०६५ को

नुवाकोट । शनिबार विहान भुकम्पको धक्का महसुस भएको छ । आज बिहान ५ बजेर २६ मिनेट जाँदा  भुकम्पको धक्का महसुस

म्याग्दी । म्याग्दीको मालिका गाउँपालिका–४ का विभिन्न स्थानमा पहिराका कारण ६ परिवार विस्थापित भएका छन् । छिपछिपेमा पाँच र महभिरमा

काठमाडौँ । निर्वाचन आयोगले नेपाल सरकारबाट तोकिएको आउँदो मङ्सिर ४ गते हुने सङ्घीय र प्रदेशसभा सदस्यको निर्वाचन एकै चरणमा सम्पन्न