समायोजनको खाकालाई अन्तिम रुप दिन सेना समायोजन विशेष समितिको बैठक बस्दै

१४ चैत्र २०६८, मंगलवार ०९:२६ मा प्रकाशित

काठमाडौ, १४ चैत । लडाकु समायोजनको खाकालाई अन्तिम रुप दिने बारेमा छलफल गर्न माओवादी लडाकु रेखदेख, समायोजन तथा पुनस्थापना विशेष समितिको बैठक आज बस्दैछ । समितिको सचिवलाय नयाँवानेश्वरमा दिउँसो ३ बजेपछि सुरु हुने विशेष समितिको बैठकमा लडाकु समायोजनको मापडण्डको बारेमा छलफल हुनेछ । विशेष समितिको बैठकमा आज सचिवालयले समायोजनको मापदण्ड सहितको आफ्नो खाका प्रस्तुत गर्नेछ । समायोजनको मापदण्डबारे विशेष समितिमा सहमति भए आजै सार्वजनिक गर्ने तयारी भएको सचिवालयले जनाएको छ । नेपाली सेनाको समायोजन प्रस्ताव तथा ७ बुँदे सहमतिलाई आधार बनाएर सचिवालयले समायोजन खाकालाई आजै अन्तिम रुप दिनेछ । समायोजनको खाकालाई अन्तिम रुप दिन सचिवालयको बैठक बिहान १० बजेपछि नयाँवानेश्वरमा सुरु हुनेछ । सैनिक मापदण्ड अनुसार नै समायोजन प्रक्रिया सुरु हुनेभए पनि उमेर, शिक्षा, वैवाहिक अवस्थामा लचकता अपनाइएको सचिवालयस्रोतले जनाएको छ । सचिवालयमा पनि सेनाका कति मापदण्ड छाड्ने र कति पालना गर्ने भन्नेमा एकमत हुन सकेको छैन ।

प्रतिक्रिया
सम्बन्धित खवर

काठमाडौँ । सरकार र विप्लव समूहबीचको औपचारिक वार्ता आजदेखि सुरु भएको छ । आज बिहान दुवै समूहको पहिलो चरणको औपचारिक

काठमाडौं । नेपाल कम्युनिष्ट पार्टी (नेकपा) दाहाल-नेपाल समूहले आज बुधबार दिनभर बैठकैबैठक राखेका छन् । कसरी अघि बढ्दा प्रधानमन्त्री ओलीलाई

वर्षौँदेखि कालीगण्डकी नदीको अवैधरूपमा दोहन हुँदै आएको छ । देश सङ्घीयतामा गइसकेपछि गण्डकी प्रदेश सरकारले नदीजन्य पदार्थको उत्खनन तथा निकासी

टीकापुर । सन्तानको रहर पुगेकाहरुका लागि सञ्चालन गरिएको स्थायी बन्ध्याकरण शिविरमा दुई दिनमा ४६ जनाले सेवा लिएका छन् । पहिलो