राष्ट्रपति यादवद्वारा शान्ति र संविधानका लागि खवरदारी गर्न नागरिकलाई आग्रह

१३ चैत्र २०६८, सोमबार १८:३० मा प्रकाशित

बाग्लुङ,१३ चैत । राष्ट्रपति रामवरण यादवद्वारा शान्ति र संविधानका लागि प्रमुख दलका नेतालाई खवरदारी गर्न नागरिकसमाजलाई आग्रह गर्नु भएको छ । बाग्लुङ महोत्सव उद्‌घाटन गर्न आउनु भएका राष्ट्रपति यादवले भन्नु भयो तपाई‌ खबरदारी गर्नुहोस्, म वाचमेनको भूमिका निर्वाह गर्छु।
जेठ १४ भित्र संविधान बनाउनुको विकल्प नभएको बताउँदै राष्ट्रपति यादवले सर्वोच्चको फैसला लाइ सम्मान गर्दै तीन करोड नेपालीको भवानाअनुरुप कम गर्न समेत दलहरुलाई आग्रह गर्नु भयो ।

राष्ट्रपति यादवले आजै ढोरपाटन सिकार आरक्षको अवलोकन र कालीका भगवती मन्दिरको दर्शन गर्नु भएको छ ।
महोत्सवमा सहभागी हान आउनुभएका उद्योग बाणिज्य महासंघका पुर्व अध्यक्ष कुशकुमार जोशीले लगानीमैत्री बातारण नबनेकोले आर्थिक सम्बृद्धि हुन नसकेको बताउनु भएको थियो । औधोगिक सुरक्षाको महशुस नहुँदासम्म लगानीकर्ता ढुक्क हुन नसक्ने हुदा सारक त्यस तर्फ सचेत रहन आग्रह गर्नु भयो । महोत्सवमा उद्योग बाणिज्य संघका अध्यक्ष बसन्त कुमार श्रेष्ठले बाग्लुङका पर्यटकीय गन्तव्यहरु ढोरपाटन सिकार आरक्ष, गाजाको दह, घुम्टेको लेक , भकुण्डे लगायतका क्षेत्रलाई पर्यटकीय रुटमा पार्न पहल गरिदिन राष्ट्रपतिलाई आग्रह गर्नु भएको थियो । आजदेखि सुरु भएको महोत्सवमा स्थानीय कला संस्कृती, घरेलु तथा कृषि जन्य उत्पादन लगायत करिव २सय ५० स्टल राखिएको छ।

महोत्सवको अवसरमा राष्ट्रिय लोकदोहोरी प्रतियोगिता, पञ्चेबाजा प्रतियोगिता, खुल्ला पुरुष तथा महिला भलिबल प्रतियोगिता, आईटिएफ तथा शैक्षिक प्रदर्शनि, खुला नृत्य प्रतियोगिता र परम्परागत झांकिको प्रदर्शनिले समेत महोत्सवलाई थप आर्कषक बनाउने प्रायश गरिएको उद्योग बाणिज्य संघले जनायको छ ।

प्रतिक्रिया
सम्बन्धित खवर

नेपालका लागि नवनियुक्त भारतीय राजदूत नवीन श्रीवास्तव आफ्नो कार्यकाल सम्हाल्न काठमाडौं आइपुगेका छन् । उनी शनिबार दिउसो ४ः ०० बजे

सिन्धुपाल्चोक । सत्ता साझेदार नेकपा माओवादी केन्द्रका नेता वर्षमान पुनले स्थानीय तह निर्वाचनमा जस्तो प्रदेश र संघको चुनावमा नेपाली कांग्रेसको

काठमाडौं । आर्थिकरूपमा धराशायी भएको घोषणा गरेको श्रीलङ्कालाई सघाउन अमेरिकी उच्चस्तरीय प्रतिनिधिमण्डल यहाँ आउने भएको छ । अमेरिकी अर्थ मन्त्रालय

काठमाडौं । नेकपा एकीकृत समाजवादीका सम्मानित नेता झलनाथ खनालले प्रतिनिधि सभा र प्रदेश सभा निर्वाचनमा नेकपा एमालेसँग कार्यगत एकता हुनसक्ने