समायोजन र आम माफीमा अमेरिकी चासो

१३ चैत्र २०६८, सोमबार १२:१५ मा प्रकाशित

काठमाडौं, १३ चैत । नेपाल भ्रमणमा रहेकी दक्षिण तथा मध्य एशीयाका लागि अमेरिकी उपसहायक विदेश मन्त्री डा.अलिसा आयर्सले सेना समायोजन र आम माफी दिने विषयमा गंभिर चासो राखेकी छिन । आज  शान्ति तथा पुनर्निमाण मन्त्री सत्य पहाडीसँगको भेटमा उनले त्यस्तो चासो राखेकी हुन ।
सिंहदरबारस्थित शान्ति तथा पुननिर्माण मन्त्रालयमा आज भएको भेटमा उपसहायक विदेश मन्त्री डा. आयर्सले नेपालको शान्ति प्रक्रिया र संविधान लेखनका विषयमा चासो राख्नुभएको थियो । उहाँले सेना समायोजन प्रक्रिया कहिलेबाट शुरु हुने तथा स्वेच्छीक अवकासमा गएका लडाकुहरुको अवस्थाका बारेमा पनि जिज्ञासा राख्नुभएको थियो । त्यसैगरी अपराधीहरुलाई आममाफि दिइनेबारे पनि भेटमा जानकारी राख्नुभएको थियो । भेटका क्रममा शान्ति मन्त्री पहाडिले नेपालको शान्ति र संविधान लेखन प्रक्रिया अगाडि वढिरहेको जानकारी दिंदै सेना समायोजन कार्य पनि सन्तोषजनक रुपले अगाडि वढिरहेको र यो जेठ १४ भित्रै सम्पन्न हुने विश्वास दिलाउनुभएको थियो । उहाँले स्वेच्छीक अवकास रोजेका लडाकुहरु समाजमा सामान्य जिवन यापन गरिरहेका जानकारी पनि गराउनुभयो । उहाँले आम माफिका सन्दर्भमा जघन्य अपराधमा संलग्नलाई माफी नदिने स्पष्ट पार्नुभयो ।
यसैगरी मन्त्री पहाडिले नेपालको शान्ति प्रक्रियामा अमेरिकाको सहयोग निरन्तर रहने विश्वास व्यक्त गर्नुभयो । सो अवसरमा विदेशमन्त्री  डा. आयर्सले नेपालको शान्ति प्रक्रियामा अमेरिकाले सहयोग गर्दै आएको र आगामी दिनमा पनि जारी रहने प्रतिवद्धता व्यक्त गर्नुभयो ।

प्रतिक्रिया
सम्बन्धित खवर

काठमाडौँ । कर्मचारी समायोजनसम्बन्धी विवादमा सर्वोच्च अदालतको फैसला सार्वजनिक भएसँगै लोकसेवा आयोगलाई सम्पूर्ण परीक्षा सञ्चालन गर्न बाटो खुलेको छ ।

काठमाडौँ । नेपाली कांग्रेसका नेता प्रदीप गिरीको निधन भएको छ । क्यान्सर रोगबाट पीडित नेता गिरीको आज राति ९:३० बजे

काठमाडौँ । देशभर आंशिकदेखि सामान्य बदली रही तीन प्रदेशमा भारी वर्षा हुने भएको छ । जल तथा मौसम विज्ञान विभागका

काठमाडौँ । काठमाडौँको बालाजुमा रहेको जुत्ता कारखानामा आगलागी भएको छ ।काठमाडौँ महानगरपालिका–१६ बालाजु बाइपास नजिकको एक घरमा केहीबेर अगाडि आगलागी