माओवादी केन्द्रीय समिति बैठक स्थगित

१३ चैत्र २०६८, सोमबार ०९:०९ मा प्रकाशित

काठमाडौ, १३ चैत । एकीकृत नेकपा माओवादी सस्थापन पक्षले बोलाएको आजको केन्द्रीय समिति बैठक स्थगित भएको छ । अपरान्ह २ बजेको लागी पार्टी कार्यालय कोटेश्वरमा बोलाईएको बैठकमा उपाध्यक्ष मोहन वैद्यसमूहले पार्टी नेतृत्व र सरकारकाविरुद्ध सुरु गरेको दवाव अभियान, उसको मोर्चाबन्दीका विषयमा छलफल हुने कार्यक्रम रहेको थियो । आजको बैठकमा वैद्यपक्ष भने सहभागि नहुने भएपछि आन्तरिक कारण जनाउँदै माओवादीले बैठक स्थगित गरेको हो ।
माओवादी प्रवक्त एवम शिक्षा मन्त्री दिनानाथ शर्माले बैद्य पक्षलाई पनि सहभागी गराउने प्रयास जारी रहेको, संविधानसभाको बैठक जारी रहेको र आन्तरिक तयारी समेत नपुगेकोले अर्को दिन पुन बस्ने गरी बैठक स्थगित गरिएको जानकारी दिए । प्रधानमन्त्रीले राजीनामा नदिएसम्म वैठक बस्नुको औचित्य नरहेको भन्दै वैद्य समूहले छलफलमा नआउने स्पष्ट पारिसकेको थियो ।
बैठकमा शान्ति र संविधानलाई केन्द्रित गरेर अध्यक्ष पुष्पकमल दाहाल प्रचण्डले बुदागत प्रस्ताव राखेपछि त्यसलाई केन्द्रित गरेर वैद्यपक्ष विरुद्ध संघर्षका कार्यक्रम ल्याउने तयारी भएको थियो ।
वैद्य समूहभित्रै पनि पार्टीभित्रै संघर्ष गर्ने र पार्टी फुटाउनै पर्ने दुई धार रहकाले पार्टींभित्रै संघर्ष गर्नेहरुलाई मिलाउन रणनीति तयार गर्ने तयारी संस्थापन पक्षको थियो । सस्थापनपक्षले वैद्यपक्षले चलाएको आन्दोलनलाई निस्तेज पार्न गाउँ तहसम्मका जनपरिचालनका कार्यक्रम ल्याउने तयारी गरे थियो । संस्थापन पक्षको आजको बैठकलाई हेरेर वैद्य समूहले पनि भोलि छुट्टै केन्द्रीय समिति बोलाउने तयारी गरेको थियो । तर बैठक स्थगित भएपछि तत्कालको लागी त्यस्तो अवस्था टरेको छ ।

प्रतिक्रिया
सम्बन्धित खवर

बुटवल । गत शुक्रबारबाट सम्पर्कविहीन भएकी लुम्बिनी प्रदेशसभा सदस्य विमलाकुमारी खत्री वलीको अदृष्य स्थानबाटै प्रेस विज्ञप्ति बाहिर आएको छ ।

जनकपुरधाम । महोत्तरीको लोहरपट्टी नगरपालिका ७ भ्रमरपुराकी २६ वर्षीया सुजिता ठाकुर हत्या मुद्दामा उनका बुबासहित थप तीनजनालाई प्रहरीले पक्राउ गरेको

काठमाडौं । दार्चुलाको महाकाली नदीमा व्यास गाउँपालिका–२ का जयसिंह धामी बेपत्ता भएको घटनालाई लिएर युवा संघले काठमाडौंस्थित भारतीय राजदूतावासको कार्यालय

बुटवल । लुम्बिनी प्रदेशका मुख्यमन्त्री शंकर पोखरेलले माओवादी केन्द्रका अध्यक्ष पुष्पकमल दाहाल प्रचण्डका कारण देशमा राजनीतिक संकट उत्पन्न भएको आरोप