विशेष समिति अन्र्तगतको सचिवालयले समायोजनको प्रतिवेदन तयार गर्दै

१३ चैत्र २०६८, सोमबार ०९:०० मा प्रकाशित

काठमाडमौ, १३ चैत । माओवादी लडाकूको रेखदेख, समायोजन तथा पुनस्थापना विशेष समिति अन्र्तगतको सचिवालयले सेना समायोजनको मापदण्ड सहितको प्रतिवेदनलाई अन्तिम रुप दिदैछ । हिजोदेखि छलफलमा रहेको सचिवालयले आज थप छलफल गरि सेना समायोजनको मापदण्ड सहितको प्रतिवेदनलाई अन्तिम रुप दिनेछ । विशेष समितिले पाँच दिनभित्र सेना समायोजनको मापदण्ड बनाएर समितिमा पेश गर्न निर्देशन दिएको थियो । माओवादी लडाकूलाई स्वच्छिक अवकास, पुनस्थापनाका विकल्प राखेर, उमेर, शिक्षा, जनयुद्धमा लागेका अवधिलाई आधार बनाएरु मापदण्ड तयार गरिदैछ । सैनिक मापदण्ड अनुसार नै समायोजन प्रक्रिया सुरु हुनेभए पनि उमेर, शिक्षा, वैवाहिक अवस्थामा लचकता अपनाइएको छ । सेनाले गरेको प्रस्ताव र सातबुदे सहमतिलाई आधार बनाएर समायोजनको प्रस्ताव तयार गर्न लागेको सचिवालयका सदस्य गोपालसिंह बोहराले जानकारी दिनुभयो । बोहराका अनुसार सम्भव भए आजै नभए भोलि सम्म प्रतिवेदन विशेष समितिलाई बुझाइनेछ । सचिवालयमा पनि सेनाका कति मापदण्ड छाड्ने र कति पालना गर्ने भन्नेमा एकमत हुन सकेको छैन ।

प्रतिक्रिया
सम्बन्धित खवर

काठमाडौं । दार्चुलाको महाकाली नदीमा व्यास गाउँपालिका–२ का जयसिंह धामी बेपत्ता भएको घटनालाई लिएर युवा संघले काठमाडौंस्थित भारतीय राजदूतावासको कार्यालय

काठमाडौं । सरकारले कोभिड युनिफाइड केन्द्रीय अस्पताल(वीर)को प्रमुख प्रशासकीय अधिकारी प्रा.डा. जागेश्वर गौतमलाई हटाएको छ। स्वास्थ्य मन्त्रालयले सोमबार राज्यमन्त्रीस्तरीय निर्णय

काठमाडौं । मन्त्रिपरिषद् विस्तार र सरकारका न्युनतम साझा कार्यक्रम तय गर्न आज सत्ता गठबन्धनका शीर्ष नेताबीच छलफल हुँदैछ । नेकपा

कैलालीकी रुपकला विक बैंकमा कार्यरत कर्मचारी हुनुहुन्छ । उहाँको चार महिनाको बच्चा छ । सुत्केरी भएको दुई महिना बिदा सकेर