विशेष समिति अन्र्तगतको सचिवालयले समायोजनको प्रतिवेदन तयार गर्दै

१३ चैत्र २०६८, सोमबार ०९:०० मा प्रकाशित

काठमाडमौ, १३ चैत । माओवादी लडाकूको रेखदेख, समायोजन तथा पुनस्थापना विशेष समिति अन्र्तगतको सचिवालयले सेना समायोजनको मापदण्ड सहितको प्रतिवेदनलाई अन्तिम रुप दिदैछ । हिजोदेखि छलफलमा रहेको सचिवालयले आज थप छलफल गरि सेना समायोजनको मापदण्ड सहितको प्रतिवेदनलाई अन्तिम रुप दिनेछ । विशेष समितिले पाँच दिनभित्र सेना समायोजनको मापदण्ड बनाएर समितिमा पेश गर्न निर्देशन दिएको थियो । माओवादी लडाकूलाई स्वच्छिक अवकास, पुनस्थापनाका विकल्प राखेर, उमेर, शिक्षा, जनयुद्धमा लागेका अवधिलाई आधार बनाएरु मापदण्ड तयार गरिदैछ । सैनिक मापदण्ड अनुसार नै समायोजन प्रक्रिया सुरु हुनेभए पनि उमेर, शिक्षा, वैवाहिक अवस्थामा लचकता अपनाइएको छ । सेनाले गरेको प्रस्ताव र सातबुदे सहमतिलाई आधार बनाएर समायोजनको प्रस्ताव तयार गर्न लागेको सचिवालयका सदस्य गोपालसिंह बोहराले जानकारी दिनुभयो । बोहराका अनुसार सम्भव भए आजै नभए भोलि सम्म प्रतिवेदन विशेष समितिलाई बुझाइनेछ । सचिवालयमा पनि सेनाका कति मापदण्ड छाड्ने र कति पालना गर्ने भन्नेमा एकमत हुन सकेको छैन ।

प्रतिक्रिया
सम्बन्धित खवर

काठमाडौँ । देशभर आंशिकदेखि सामान्य बदली रही तीन प्रदेशमा भारी वर्षा हुने भएको छ । जल तथा मौसम विज्ञान विभागका

काठमाडौँ । काठमाडौँको बालाजुमा रहेको जुत्ता कारखानामा आगलागी भएको छ ।काठमाडौँ महानगरपालिका–१६ बालाजु बाइपास नजिकको एक घरमा केहीबेर अगाडि आगलागी

काठमाडौँ । राष्ट्रिय सूचना आयोगले सूचना नदिने ३३ कार्यालय प्रमुखलाई कारबाही गरेको छ । आयोगले सूचनाको हकसम्बन्धी ऐन, २०६५ को

नुवाकोट । शनिबार विहान भुकम्पको धक्का महसुस भएको छ । आज बिहान ५ बजेर २६ मिनेट जाँदा  भुकम्पको धक्का महसुस