अमेरिकी उपसहायक विदेशमन्त्री आयर्स नेपालमा

१२ चैत्र २०६८, आईतवार १५:१२ मा प्रकाशित

काठमाडौ, १२ चैत । दक्षिण तथा मध्य एसियाका लागि अमेरिकी उपसहायक विदेशीमन्त्री डा. अलिस्सा आयर्स पाँच दिने भ्रमणका लागि आज नेपाल आइपुग्नु भएको छ । भ्रमणका क्रममा डा. आयर्सले काठमाडौंमा वरिष्ठ सरकारी पदाधिकारी र नागरिक समाजका अगुवाहरुसँग भेट गर्नुहुनेछ । त्यसपछि उहाँ पोखराको भ्रमण गरी विभिन्न व्यावसायिक तथा नागरिक समाजका नेताहरूसँग भेटघाट गर्नुहुनेछ । पोखरास्थित अमेरिकन् कर्नरमा विद्यार्थीहरूसँग युवा सरोकारका विषयमा पनि उहाँले छलफल गर्नुहुनेछ । डा. आयर्सले सन् २०१० अगष्टदेखि दक्षिण तथा मध्य एसियाका लागि अमेरिकी उपसहायक विदेशी मन्त्रीका रुपमा आफ्नो कार्यभार सम्हाल्नु भएको हो । उहाँको दुवै सरकारी र निजी क्षेत्रमा दक्षिण तथा मध्य एसियाली विषयहरूको विस्तृत कार्यअनुभव रहेको छ ।

प्रतिक्रिया
सम्बन्धित खवर

काठमाडौं । काठमाडौं महानगरपालिकाले आजदेखि फेरि खोप कार्यक्रम सुरु गर्ने भएको छ । केही दिनअघि खोप अभाव भएको भन्दै स्थगित

नेपाल पत्रकार महासङ्घ बेलायत शाखामा नयाँ नेतृत्व चयन भएको छ । आइतबार सम्पन्न निर्वाचनमा पत्रकार ध्रुवराज अर्याल अध्यक्ष पदमा निर्वाचित

काठमाडौं । निर्माण आयोजनाको म्याद छ महिनामात्र थप हुने प्रावधान वैज्ञानिक नरहेको भन्दै नेपाल निर्माण व्यवसायी महासङ्घले गत वैशाख १६

वाशिङ्गटन डिसी । नेपालले अल्पविकसित देशको सूचीबाट स्तरोन्नति भई मध्यमस्तरको विकासशील देशका रूपमा सूचीकृत हुने मापदण्ड पूरा गरेको छ ।