छैंठौ राष्ट्रिय खेलकुदमा अपारदर्शिता आंशकामा लेखाको छानविन

१२ चैत्र २०६८, आईतवार १५:१० मा प्रकाशित

काठमाडौ, १२ चैत । व्यवस्थापिका संसदको सार्वजनिक लेखा समितिले छैठौ राष्ट्रिय खेलकुदका क्रममा भएको पेश्की यही २० गतेभित्र फस्र्याैट गर्न राष्ट्रिय खेलकुद परिषदलाई निर्देशन दिएको छ । समितिले चैत्र २५ गतेभित्र समिक्षात्मक रिपोर्ट समितिमा पठाउन भनेको सभापति रामकृष्ण यादवले जानकारी दिनुभयो । छैठौ राष्ट्रिय खेलकुद प्रतियोगिताका क्रममा आर्थिक अनियमितता भएको भन्ने गुनासोका सम्बन्धमा छलफलपछि लेखाले प्रतिवेदन बुझाउन निर्देशन दिएको हो । बैठकमा उपस्थित खेलकुद मन्त्रालयका अधिकारीहरुले भने कुनै अनियमितता नभएको दावी गरेका थिए । राष्टिय खेलकुद पषिदका सदस्य सचिव युवराज लामाले पूर्वाधार निर्माण प्रक्रिया जारी रहेको अबस्थामा भ्रष्टाचार भएको आरोप लगाएर अतिरञ्जित कुरा गरेको दावी गर्नुभयो । छैठौ राष्ट्रिय खेलकुदका क्रममा व्यापक आर्थिक अनियमितता भएको तथा निर्माण भएका पूर्वाधार मापदण्ड विपरित रहेका सभासदहरुले आरोप लगाएका थिए । छैठौ राष्टिय खेलकुदका लागि सरकारले भौतिक संरचना निर्माणका लागि चार करोड १७ लाख तथा खेलकुद सम्पन्न गर्न गरी २१ करोडसहित २५ करोड छुट्टयाएको थियो ।

प्रतिक्रिया
सम्बन्धित खवर

चितवन- नयाँ पर्यटकीय गन्तव्यका रूपमा चिनिएको सिन्ती झरना आन्तरिक पर्यटकीय गन्तव्य बन्दै गइरहेको छ । चितवनको कालिका नगरपालिका-९ मा रहेको

काठमाडौं । राष्ट्रियसभाको प्रत्यायोजित व्यवस्थापन तथा सरकारी आश्वासन समितिले रोजगार अनुमति प्रणाली (इपिएस)अन्तर्गत भाषा र सीप परीक्षा उत्तीर्ण युवाहरु डेढ

काठमाडौं । नेपालमा प्रायः सबै उपभोग्य सामग्रीको बजार मूल्यमा एकरुपता पाइँदैन । नियमित बजार अनुगमन नहुँदा भान्सामा नभइ नहुने चिनीको

काठमाडौँ। नेपालको ऊर्जा क्षेत्रको विकासका लागि एकपछि अर्को लगानी गर्दै आएको कर्मचारी सञ्चयकोषले तामाकोशी पाँचौँमा १२ अर्ब रुपैयाँ ऋण उपलब्ध