चार सलाई प्राथमिकता दिएर सरकारले काम गरेको प्रधानमन्त्रीको दावी

१२ चैत्र २०६८, आईतवार १२:०५ मा प्रकाशित

प्रधानमन्त्री डा बाबुराम भट्टराईले आफू नेतृत्वको सरकारले शान्ति, संविधान, समृद्धि र सुशासन गरी चार स लाई प्राथमिकताका साथ अगाडि बढाएको दावी गरेका छन् । उनले सरकारले प्राथमिकता  दिएको चार सले  सरकार गठन सँगै गति लिएको दावी समेत गरेका छन् ।
राज्यब्यवस्था समितिको बैठकमा लिखित बक्तब्य प्रस्तुत गर्दै प्रधानमन्त्रीले यसै हप्ता भित्र लडाकुको समायोजनको प्रक्रिया सुरु हुने जानकारी दिए । संविधान निर्माणका विवादित विषयमा सकारात्मक ढंगले छलफल अघि बढेकोले निर्धारित समयमै काम सम्पन्न हुने विश्वास समेत ब्यक्त गरेका छन् ।
प्रधानमन्त्रीले कर्मचारी सरुवा नियमित भएको दावी गर्दै कर्मचारीमा राजनीति जोडिएकोले सरुवा प्रकरण विवादित बनेको गुनासो गरे । सुगम र दुर्गममा बस्ने कर्मचारीबीच द्वन्द्व बढेको उल्लेख गर्दै आगामी दिनमा कर्मचारी सरुवाको मापदण्ड बनाइने जानकारी दिए । उनले  पछिल्लो पटक भएको सरुवा विवादबारे अनुसन्धान जारी रहेको समेत बैठकमा जानकारी दिएका थिए । प्रधानमन्त्रीलेअनुशासनहीन कार्य गर्ने जो कसैलाई विधि र प्रक्रिया बमोजिम कडा कारवाही गरिने भन्दै देशमा अनुशासनको प्रत्याभुति गराउने दृढता ब्यक्त गरे ।
संबैधानिक अंगहरुमा पदाधिकारी नियूक्तीका सम्बन्धमा कार्ययोजना सहितको निवेदन प्राप्त भएको र त्यसलाई संबैधानिक परिषदको सचिवालयले अभिलेखिकरण गर्ने काम गरिरहेको भन्दै चाडै परिषदको बैठक बसेर नियूक्ती गरिने बताए ।
नेपाली सेनाको लोकतान्त्रिकीकरण सम्बन्धी प्रतिवेदनब परिमार्जन गर्ने काम भईरहेको भन्दै राष्ट्रिय सुरक्षा नीति मन्त्री परिषदमा विचाराधिन रहेको जानकारी प्रधानमन्त्रीले दिए ।

प्रतिक्रिया
सम्बन्धित खवर

काठमाडौँ । बुधवार बसेको सत्तारुढ गठबन्धनको बैठकले अघिल्लो सरकारले गरेका राजनीतिक नियुक्ति खारेज गर्ने निर्णय गरेको छ । प्रधानमन्त्रीको सरकारी

काठमाडौँ । पछिल्लो २४ घण्टामा ३,८४० जनामा कोरोना संक्रमण पुष्टि भएको छ । स्वास्थ्य तथा जनसंख्या मन्त्रालयका अनुसार १०,८८६ पीसीआर

काठमाडौं । नेकपा माओवादी केन्द्रबाट एमाले प्रवेश गरेका चार नेताले सांसद पदमा पुनर्बहालीको माग गर्दै सर्वोच्च अदालतमा रिट दायर गरेका

सर्लाही । सर्लाहीको ब्रह्मपुरी गाउँपालिका–३ भेल्हीस्थित निजी पोखरीमा डुबेर मृत्यु भएको अवस्थामा नौ दिनको शिशुसहित तीन जनाको शव फेला परेको