सेना समायोजन सचिवालयको बैठक आज पनि

१२ चैत्र २०६८, आईतवार ०९:१४ मा प्रकाशित

काठमाडौ, १२ चैत । माओवादी लडाकु रेखदेख, समायोजन तथा पुनस्थापना विशेष समिति मातहतको सचिवालयले आज पनि लडाकु समायोजनको खाकाको बारेमा छलफल गर्दैछ । ललितपुरको गोदावरीमा जारी सचिवालयको बैठकमा आज पनि समायोजन रोजेका लडाकुहरुलाई स्वेच्छिक अवकास तथा उनीहरुलाई दिइने प्याकेज सहयोगको बारेमा छलफल हुने सचिवालय संयोजक बालानन्द शर्माले बताउनुभयो । गएको विहिवार विशेष समिति संयोजक समेत रहनु भएका प्रधानमन्त्री डा बाबुराम भट्टराईले नेपाली सेनाका अधिकारी, सचिवालय संयोजक, माओवादी लडाकुका प्रतिनिधिलाई ५ दिनभित्रमा ७ बुँदे सहमति अनुसार लडाकु समायोजनको खाका तयार गर्न आग्रह गर्नु भएको थियो । भोलि साँझसम्ममा समायोजनको खाका विशेष समितिमा बुझाउने गरी बैठकमा छलफल भइरहेको सचिवालयका सदस्य गोपालसिंह बोहराले जानकारी दिनुभयो । ७ बुँदे सहमतिमा माओवादीका ६ हजार ५ सय लडाकुलाई नेपाली सेनामा समायोजन गर्ने उल्लेख गरिएको भए पनि पुनवर्गीकरणको क्रममा माओवादीका ९ हजार बढि लडाकुले समायोजन रोजेका छन् ।

प्रतिक्रिया
सम्बन्धित खवर

निर्वाचन आयोगले मंसिर २ गते संघीय तथा प्रदेश प्रतिनिधिसभाको निर्वाचन गर्न सरकारलाई सुझाव दिने भएको छ । आयोग स्रोतकाअनुसार बुधबार

काठमाडौँ ।सरकारले प्रतिनिधिसभामा रहेको नागरिकता विधेयक फिर्ता लिने निर्णय गरेको छ । मन्त्रिपरिषद्को मंगलबार बसेको बेठकले नागरिकता विधेयक फिर्ता लिने

काठमाडौं। नेपाली कांग्रेसबाट सरकारमा प्रतिनिधित्व गर्ने मन्त्रीहरुले अर्थमन्त्री जनार्दन शर्माको राजीनामा मागेका छन्। मंगलबार दिउँसो प्रधानमन्त्री तथा मन्त्रिपरिषद्‌को कार्यालयमा बसेको

काठमाडौँ । नेपाली काँग्रेसका प्रवक्ता प्रकाशशरण महतले अर्थमन्त्री प्रकरण प्रधानमन्त्री शेरबहादुर देउवाले पनि नजिकबाट निगरानी गरिरहेको बताएका छन् । मंगलबार

आजको प्रमुख समाचार