सेना समायोजन सचिवालयको बैठक आज पनि

१२ चैत्र २०६८, आईतवार ०९:१४ मा प्रकाशित

काठमाडौ, १२ चैत । माओवादी लडाकु रेखदेख, समायोजन तथा पुनस्थापना विशेष समिति मातहतको सचिवालयले आज पनि लडाकु समायोजनको खाकाको बारेमा छलफल गर्दैछ । ललितपुरको गोदावरीमा जारी सचिवालयको बैठकमा आज पनि समायोजन रोजेका लडाकुहरुलाई स्वेच्छिक अवकास तथा उनीहरुलाई दिइने प्याकेज सहयोगको बारेमा छलफल हुने सचिवालय संयोजक बालानन्द शर्माले बताउनुभयो । गएको विहिवार विशेष समिति संयोजक समेत रहनु भएका प्रधानमन्त्री डा बाबुराम भट्टराईले नेपाली सेनाका अधिकारी, सचिवालय संयोजक, माओवादी लडाकुका प्रतिनिधिलाई ५ दिनभित्रमा ७ बुँदे सहमति अनुसार लडाकु समायोजनको खाका तयार गर्न आग्रह गर्नु भएको थियो । भोलि साँझसम्ममा समायोजनको खाका विशेष समितिमा बुझाउने गरी बैठकमा छलफल भइरहेको सचिवालयका सदस्य गोपालसिंह बोहराले जानकारी दिनुभयो । ७ बुँदे सहमतिमा माओवादीका ६ हजार ५ सय लडाकुलाई नेपाली सेनामा समायोजन गर्ने उल्लेख गरिएको भए पनि पुनवर्गीकरणको क्रममा माओवादीका ९ हजार बढि लडाकुले समायोजन रोजेका छन् ।

प्रतिक्रिया
सम्बन्धित खवर

काठमाडौं । प्रधानमन्त्री एवं नेकपा एमालेका अध्यक्ष केपी शर्मा ओली र वरिष्ठ नेता माधवकुमार नेपालबीच बिहीबार वार्ता भएको छ ।

काठमाडौं । नेकपा एमालेले ‘समानान्तर’ पार्टी गतिविधि सञ्चालन गरेको भन्दै पार्टीबाट निलम्बन गरेका वरिष्ठ नेता माधवकुमार नेपालसहित चार नेताको कारबाही

काठमाडौँ । चालु आर्थिक वर्षको नौ महिनामा कूल रु सात खर्ब २९ अर्ब दुई करोड बराबरको विप्रेषण स्वदेश भित्रिएको छ

काठमाडौं । राष्ट्रपति विद्यादेवी भण्डारीले संयुक्त सरकार बनाउन दिएको तीन दिनको म्याद बिहीबार सकिँदै छ। बिहीबार साँझ ९ बजेसम्ममा विपक्षी