पीएस गुरुङको पालिका क्व्होलासोंथारमा एमालेको ‘क्लिन स्वीप’

५ जेष्ठ २०७९, बिहीबार ०८:२४ मा प्रकाशित

लमजुङ । लमजुङको क्व्होलासोंथार गाउँपालिकामा नेकपा एमालेले ‘क्लिन स्वीप’ गरेको छ । एमालेका उपमहासचिव एवं गण्डकी प्रदेशका संस्थापक मुख्यमन्त्री पृथ्वीसुब्बा गुरुङको पालिका अध्यक्ष, उपाध्यक्ष, नौं वटै वडाध्यक्ष र सबै सदस्यमा एमाले विजयी भएको हो । लमजुङमा सबै पदमा एउटै दलको ‘क्लिन स्वीप’ भएको यो एक मात्र पालिका हो ।
बुधबार राति सकिएको मतगणना अनुसार गाउँपालिका अध्यक्षमा एमालेका सूर्यप्रसाद गुरुङ विजयी भएका छन् ।

 

प्रतिद्वन्द्वी कांग्रेसका टेकबहादुर गुरुङलाई १,०६७ मतले हराउँदै सूर्यप्रसाद गुरुङले जित हात पारेका हुन् । सूर्यप्रसादले ३,८५६ मत ल्याएका छन् । प्रतिद्वन्द्वी टेकबहादुर गुरुङले २,४८९ मत पाएका छन् । अध्यक्षमा मंगोल नेश्नल अर्गनाइजेशनमा भुवरजंग गुरुङले ५१ मत प्राप्त गरेका छन् । अध्यक्षमा निर्वाचित सूर्यप्रसाद पृथ्वीसुब्बा गुरुङ मुख्यमन्त्री हुँदा स्वकिय सचिव थिए ।

उपाध्यक्षमा गमीमाया गुरुङ निर्वाचित भएकी छन् । कांग्रेसकी उम्मेदवार सिर्जना गुरुङलाई १,६४९ मतान्तरमा उपाध्यक्ष हासिल गरेकी हुन् । गमीमायाले ३,९८९ मत पाएकी छन् । सिर्जनाले २,३४० मत पाइन् ।

वडाअध्यक्षतर्फ वडा नं. १ मा पेमा गुरुङ, वडा नं. २ मा खुशीमान गुरुङ, वडा नं. ३ मा आशबीर गुरुङ, वडा नं. ४ मा नारायण गुरुङ, वडा नं. ५ मा गीतबहादुर गुरुङ, वडा नं. ६ मा मनलाल गुरुङ, वडा नं. ७ मा लक्षुमन गुरुङ, वडा नं. ८ मा सन्तोष घले र वडा नं. ९ मा हुमराज गुरुङसहित सबै सदस्य एमालेले जितेको निर्वाचन अधिकृत तुलसीप्रसाद घिमिरेले बताए ।

२०७४ को स्थानीय चुनावमा क्व्होलासोंथर २ र ८ को अध्यक्ष र केही सदस्य कांग्रेसले जितेको थियो । यसपल्ट पालिका अध्यक्ष, उपाध्यक्ष, वडाअध्यक्ष र सदस्य गरी नौं वटै वडाका ४७ जना जनप्रतिनिधि नै एमालेका उम्मेदवार निर्वाचित भएको सहायक निर्वाचन अधिकृत त्रिलोकचन्द्र गुरुङले जानकारी दिए ।

प्रतिक्रिया
सम्बन्धित खवर

काठमाडौँ । सरकारले कूटनीतिक पत्र आदानप्रदान गर्दा परराष्ट्र मन्त्रालयबाट अनिवार्य गर्ने निर्णय गरेसँगै मन्त्रालयहरुले मातहतका निकायलाई त्यसबारे निर्देशन दिएका छन्

काठमाडौँ । प्रमुख प्रतिपक्षी दल नेकपा एमालेका अध्यक्ष केपी शर्मा ओलीले एसपीपीमा सहभागी हुन नेपाली सेनाले लेखेको पत्र मर्यादा बाहिरको

काठमाडौं।प्रमुख प्रतिपक्षी दल एमाले अध्यक्ष केपी ओलीले सरकारले आगामी आर्थिक वर्षका लागि ल्याएको बजेट निश्चित घराना र व्यापारीलाई फाइदा पुर्‍याएर

काठमाडौं।प्रमुख प्रतिपक्षी दल एमाले अध्यक्ष पुष्पकमल दाहाल प्रचण्डले अमेरिकी स्टेट पार्टनरसीप प्रोग्राम (एसपीपी)मा नेपालको संलग्नताबारे सत्यतथ्य बाहिर ल्याउन आग्रह गरेका