वैदेशिक रोजगारमा संलग्न महिलाको अवस्था नाजुक

११ चैत्र २०६८, शनिबार १४:३९ मा प्रकाशित

काठमाडौ, ११ चैत । करिब डेढ वर्षको अवधिमा वैदेशिक रोजगारीमा संलग्न २ हजार ८ सय २२ जनालाई उद्धार गरिएका मध्ये ४ सय १५ जनाले मानसिक सन्तुलन गुमाएको जानकारी दिइएको छ ।  हेटौंडामा आज भएको मानव अधिकारका लागि जनमञ्च पिपुल फोरम र पौरखी नेपालको कार्यक्रममा युएन ओमनले गरेको यस्तो जानकारी सार्वजनिक गरिएको हो । अध्ययन अनुसार १ सय ११ जना महिला खाडी र लेबनानको जेलमा रहेको कार्यक्रममा युएन ओमन क्षेत्रीय संयोजक सरु जोशी श्रेष्ठले जानकारी दिनुभयो । डेढ वर्षको अवधिमा ८६ महिला गर्भवती भएर र ३२ जना नयाँ जन्मेका शिसुसहित फर्किएको कार्यक्रममा जानकारी गराइएको हो । यो समयावधिमा विदेशमै आत्महत्या गर्ने महिलाको संख्या ३२ रहेको छ । जोखिमका बीचमा वैदेशिक रोजगारीका लागि गएका महिलाहरुलाई फर्किसकेपछि पनि परिवार समाजमा पुनस्थापित हुन नसकेको बारेमा समेत कार्यक्रममा छलफल भएको छ ।

प्रतिक्रिया
सम्बन्धित खवर

काठमाडौं । नेकपा माओवादी केन्द्रका अध्यक्ष पुष्पकमल दाहाल ‘प्रचण्ड’ र जनता समाजवादी पार्टीका संघीय परिषद अध्यक्ष डा. बाबुराम भट्टराईबीच भेटवार्ता

बागलुङ । वर्षाका बेला बागलुङवासीले धारोमा पानी आउछ कि आउँदैन भनेर आकाशतर्फ फर्केर निक्यौल गर्ने गर्छन् । वर्षातको समयमा बागलुङमा

काठमाडौँ । सरकार केही दिनमै नागरिकतासम्बन्धी विधेयक संसद्मा पेस गर्ने तयारीमा रहेका बेला प्रमुख प्रतिपक्षी एमालेले त्यसलाई अस्वीकार गर्ने जनाएको

काठमाडौँ । नेपाली कांग्रेसका नेता शेखर कोइराला पक्षको बैठक आज (शुक्रबार) पनि बस्ने भएको छ । बिहीबार राजधानीको बत्तीसपुतली फुडल्याण्डमा