वैदेशिक रोजगारमा संलग्न महिलाको अवस्था नाजुक

११ चैत्र २०६८, शनिबार १४:३९ मा प्रकाशित

काठमाडौ, ११ चैत । करिब डेढ वर्षको अवधिमा वैदेशिक रोजगारीमा संलग्न २ हजार ८ सय २२ जनालाई उद्धार गरिएका मध्ये ४ सय १५ जनाले मानसिक सन्तुलन गुमाएको जानकारी दिइएको छ ।  हेटौंडामा आज भएको मानव अधिकारका लागि जनमञ्च पिपुल फोरम र पौरखी नेपालको कार्यक्रममा युएन ओमनले गरेको यस्तो जानकारी सार्वजनिक गरिएको हो । अध्ययन अनुसार १ सय ११ जना महिला खाडी र लेबनानको जेलमा रहेको कार्यक्रममा युएन ओमन क्षेत्रीय संयोजक सरु जोशी श्रेष्ठले जानकारी दिनुभयो । डेढ वर्षको अवधिमा ८६ महिला गर्भवती भएर र ३२ जना नयाँ जन्मेका शिसुसहित फर्किएको कार्यक्रममा जानकारी गराइएको हो । यो समयावधिमा विदेशमै आत्महत्या गर्ने महिलाको संख्या ३२ रहेको छ । जोखिमका बीचमा वैदेशिक रोजगारीका लागि गएका महिलाहरुलाई फर्किसकेपछि पनि परिवार समाजमा पुनस्थापित हुन नसकेको बारेमा समेत कार्यक्रममा छलफल भएको छ ।

प्रतिक्रिया
सम्बन्धित खवर

काठमाडौं । नेपाली काँग्रेसले केही दिनमै केपी ओली नेतृत्वको सरकार विस्थापित हुने दावी गरेको छ । माओवादी केन्द्र र जसपासँगको

काठमाडौं । सभामुख अग्नि सापकोटा विरुद्ध परेको मुद्दाको संवैधानिक इजलासमा सुनुवाइ हुने भएको छ । संवैधानिक इजलासमा प्रधानन्यायाधीश चोलेन्द्र शम्शेर

काठमाडौं । सम्झौता अवधि सकिएको झण्डै नौ महिनापछि कन्सेप्ट डेभलोपमेन्ट प्रालिले काठमाडौँ प्लाजामा रहेका अधिकांश पसल हटाएको छ । गत

काठमाडौं । विवाद चर्किंदै गएपछि नेपाल कम्युनिस्ट पार्टी (एमाले) फुटको नजिक पुगेको छ । प्रधानमन्त्रीसमेत रहेका पार्टी अध्यक्ष केपी शर्मा