महिला पत्रकारद्धारा समावेशीताको विषयमा प्रधानमन्त्रीको ध्यानआर्कषण

११ चैत्र २०६८, शनिबार १४:२५ मा प्रकाशित

काठमाडौ, ११ चैत । प्रधानमन्त्री डा बाबुराम भट्टराईले संचार क्षेत्रमा महिलाहरुलाई माथिल्लो तहमा पुग्न उनीहरु पनि संगठित हुनुपर्ने औल्याउनु भएको छ । प्रधानमन्त्री निवास वालुवाटारमा आज पत्रकार महिलाहरुसंगको ध्यानाकर्षणपत्र बुझ्दै  क्रममा प्रधानमन्त्री डा भट्टराईले सरकारले पनि संचार क्षेत्रमा महिलाहरुलाई नीति निर्माण तहमा पुर्याउन आवश्यक निती नियमकालागि पहल गर्ने प्रतिबद्धता जनाउनु भयो ।
भेटका क्रममा प्रधानमन्त्री डा भट्टराईले पित्तृसत्तात्मक सोचका कारण नै हरेक क्षेत्रमा महिलाहरुलाई पछाडि पारिएको बताउनुभयो । संचार क्षेत्र पनि यसवाट अछुतो रहन नसकेको भन्दै उहाले  महिलाहरुलाई   प्रजनन कै कारण बिभेद गर्न नहुने र यसमा सरकारले आवश्यक कदम चाल्ने उल्लेख गर्नुभयो
न्युनतम पारिश्रमिक सरकारी संचार माध्यमबाटै सुरु गर्नूपर्ने प्रधानमन्त्री भट्टराईको भनाई थियो । यसवारे  अहिले आफुले बिभिन्न सरोकारवालाहरु संग छलफल गरि कार्यान्वयनका लागि  आफुले छलफल गरिरहेका जानकारी पनि दिनुभयो ।
पत्रकार महिलाहरुको संस्था संचारिका समुह र क्रियाशील पत्रकार महिलाले प्रधानमन्त्रीलाई भेटी पत्रकारितामा महिलाहरुले भोगीरहेका समस्या र राज्यले निधाउनु पर्ने भुमिकाका बारेमा ध्यानाकर्षण गराएका हुन । यसक्रममा उनीहरुले ११ बुदे ध्यानाकर्षण पत्र बुझाएका थिए ।

प्रतिक्रिया
सम्बन्धित खवर

पोखरा । गण्डकी प्रदेशसभाका नेपाली कांग्रेस, नेकपा माओवादी केन्द्र, राष्ट्रिय जनमोर्चा र जनता समाजवादी पार्टीले गण्डकी प्रदेशमा गरिएको मुख्यमन्त्रीको नियुक्ति

काठमाडौँ । चालु आर्थिक वर्षको नौ महिनामा कूल रु सात खर्ब २९ अर्ब दुई करोड बराबरको विप्रेषण स्वदेश भित्रिएको छ

काठमाडौं । राष्ट्रपति विद्यादेवी भण्डारीले संयुक्त सरकार बनाउन दिएको तीन दिनको म्याद बिहीबार सकिँदै छ। बिहीबार साँझ ९ बजेसम्ममा विपक्षी

काठमाडौं । काठमाडौँ प्रशासनले कोभिड–१९ सङ्क्रमण तीव्र्र फैलिरहेको अवस्थामा सबै पक्ष जिम्मेवार भएर अघि बढ्नुपर्ने भन्दै ध्यानाकर्षण गराएको छ ।