मध्यभोटेकोसी जलविद्युत् आयोजना सुरु नहुदै स्थानीयको विरोध

११ चैत्र २०६८, शनिबार ०९:४९ मा प्रकाशित

काभ्रे, ११ चैत । स्थानीय बासिन्दाहरुको समेत लगानीमा सिन्धुपाल्चोकमा निर्माण हुन लागेको हालसम्मकै ठुलो जलविद्युत आयोजना प्रभावित क्षेत्रका स्थानीयले व्यापक विरोध गरेपछि आयोजनाको भविष्य अन्यौलमा परेको छ । चिलिमे जलविद्युत आयोजनाको अग्रसरतामा निर्माण हुन लागेको १ सय २ मेघावाटको मध्य भोटेकोशी जलविद्युत आयोजनाबाट प्रभावित गाती, मार्मिङ, मानेश्वार लगायत अधिंकाश गाविसका स्थानीयहरुले जलविद्युत आयोजनाले आफुहरुलाई पुरै वेवास्ता गरेको आरोप लगाएका छन् । माओवादीको सिन्धुपाल्चोक हाइड्रोपावर, एमालेको अरनिको हाइड्रोपावर र काँग्रेसको सिन्धुपाल्चोक इनभेष्टमेन्ट कम्पनीलाई एक÷एक प्रतिशत शेयर दिएर राजनीतिक दलको मुखमा बुजो लगाउने प्रयास आयोजनाले गरेको स्थानीयको दाबी छ । भोटेकोशी नदी विश्वको १० उत्कृष्ट नदीमा पर्ने भएकाले नदीको पानी सुरुङमा छिराउन नहुने भन्दै पर्यटन व्यवसायीहरु पनि आन्दोलनमा उत्रिएका छन् । ¥याफटिङ र क्याकिङको लागि उत्कृष्ट नदी भएकाले जलविद्युत भन्दा पर्यटन व्यवसायलाई बढी महत्व दिनु पर्ने पर्यटन व्यवसायी मेघ आलेको भनाइ छ ।

प्रतिक्रिया
सम्बन्धित खवर

काठमाडौँ । सुनचाँदी बजारमा आज छापावाल सुनको मूल्य प्रतितोला दुई सय ले बढेर रु ९७ हजार एक सय तोकिएको छ

काठमाडौँ । सुनचाँदी बजारमा आज छापावाल सुनको मूल्य प्रतितोला रु ९५ हजार ६०० तोकिएको छ । अघिल्लो दिन प्रतितोला रु

पर्सा । पालको मुख्य प्रवेशद्वार र देशकै प्रमुख व्यपारिक नाका वीरगञ्जलाई प्रयोग गरी भारत तथा तेस्रो मुलुकतर्फ हुने नेपाली वस्तुको

धितोपत्र बजारमा शेयर कारोबार मापक नेप्से परिसूचक आज पनि दोहोरो अङ्कले ओरालो लागेको छ । नेपाल स्टक एक्सचेञ्जका अनुसार नेप्से