वार्ताबाट होइन आन्दोलनबाटै सरकार परिवर्तन गर्ने विपक्षी दलको निर्णय

६ मंसिर २०६९, बुधबार २१:०१ मा प्रकाशित

काठमाडौं, ६ मंसिर । वार्ताबाट नभइ सडक आन्दोलनबाटै सरकार परिवर्तन गर्ने विपक्षी दलको बैठकले निर्णय गरेको छ । कांग्रेस–एमालेलगायत १५ विपक्षी दलको संयुक्त बैठकले यस्तो निर्णय गरेको हो । बैठक एमाले मुख्यलय बल्खुमा बसेको थियो ।

बैठकले सत्ता सरकारले सहमति प्रक्रिया बिथोल्दै बजेट ल्याएकोमा त्यसलाई समर्थन गर्न नसकिने स्पष्ट पारेको छ । साथै उसले अब वार्ताका लागि मात्र वार्तामा नबस्ने निर्णय समेत गरेको छ । सहमतिको प्रक्रिया अगाडि बढिरहेको बेलो सरकारले एकलौटी ढंगले बजेट ल्याएपछिको अवस्था बारे समिक्षा गर्न तथा भावि रणनीति तय गर्न बसेको बैठकले निर्वाचनको मिति घाषणालाई पनि उनीहरुले सरकारको सत्ता लम्ब्याउने खेल मात्र भएको ठहर गरेका छन् ।
एमाले उपाध्यक्ष बामदेव गौतमले बैठकपतिछ सञ्चाकर्मीहरुसंग भने, ‘राजनीतिक सहमति बिना आएको बजेट अध्यादेश राष्ट्रपतिले जारी गरेकोमा त्यसलाई समर्थन गर्न नसकिने बैठकको निष्कषे रह्यो । त्यस्तै कांग्रेस केन्द्रीय सदस्य रामशरण महतले सत्ता लम्ब्याउने षडयन्त्रका रुपमा निर्वाचनको मिति घोषणा भएकाले अब वार्ताका लागि मात्र वार्तामा नबसिने बैठको निर्णय गरेको जानकारी दिए ।

प्रतिक्रिया
सम्बन्धित खवर

काठमाडौं । प्रधानन्यायाधीश चोलेन्द्र शमशेर राणाले वरिष्ठतम न्यायाधीश दीपककुमार कार्कीलाई कायममुकायम प्रधानन्यायाधीशको जिम्मेवारी दिन अस्वीकार गरेका छन्। कोरोना संक्रमणपछि बलम्बुस्थित

सुर्खेत।खाद्यान्नको चरम अभाव भएको हुम्लाको नाम्खा गाउँपालिका-६ स्थित लिमीमा २५० क्विन्टल खाद्यान्न पुर्‍याइएको छ । नेपाली सेनाको हेलिकप्टरबाट लिमीमा २

काठमाडौँ ।कोभ्याक्स सुविधाअन्तर्गत नेपालमा शुक्रबार कोभिड–१९ विरुद्धको मोर्डना खोप आउँदै छ । एक लाख ८८ हजार डोज आउने बताइएको उक्त

काठमाडौं।नेपाली कांग्रेसको १६ जिल्लाको अधिवेशन महाधिवेशन पछाडि हुने भएको छ । केन्द्रीय निर्वाचन समितिको बिहीबारको बैठकले आजका मितिसम्म अधिवेशन हुन

आजको प्रमुख समाचार