यतिबेला राष्ट्रपति मात्रै संवैधानिक : उपराष्ट्रपति झा

२८ कार्तिक २०६९, मंगलवार १६:४६ मा प्रकाशित

काठमाडौ, २८ कात्तिक । ‘म मात्रै संवैधानिक र अरु खराव’ भन्ने प्रधानमन्त्रीको सोच पूर्ण रुपमा गलत भएको उपराष्ट्रपति परमानन्द झाले टिप्पणी गरेका छन् । मंगलबार देसी–भैलो कार्यक्रम बोकेर उपराष्ट्रपतिनिवास पुगेका सञ्चारकर्मीहरुसँग कुरा गर्दै उनले भने– ‘अहिलेको सरकार मिसावट भएको तेलजस्तो हो भने राष्ट्रपतिचाहिँ खाँटी हो ।’
उक प्रश्नको जवाफमा उपराष्ट्रपति झाले बैशाखभित्रमा मुलुकले जनप्रतिनिधि पाउनु पर्ने भन्दै जसले त्यसमा अड्चन थाप्छ उसको लागि त्यो कर्म प्रत्युत्पादक हुने चेतावनी दिए । अब नेपाली जनताले धेरै पर्खंदैनन् भन्ने हेक्क राख्नु जरुरी भएको उल्लेख गर्दै उनले मुलुकलाई दलहरुले नै निकास दिनुपर्ने बताए । समुन्द्र मन्थन गरेर अमृत निकाल्न पनि लामो समय लागेको प्रसंग झिक्दै उपराष्ट्रपतिले नेपालमा दलहरुको सहमति कायम गर्ने प्रयास पनि अझै अधुरो रहेको र पूर्ण रुपले सहमतिको मन्थन भएपछि समस्या निराकरण हुने विश्वास व्यक्त गरे ।
बाहिर हल्ला गरेजस्तो राष्ट्रपति चुप लागेर नबसेको उनको कथन थियो । विगतमा अध्यादेशहरु राष्ट्रपतिले जारी गरेकोले अहिले सहमतिविना अध्यादेश जारी हुँदैन भनेर भन्न सक्ने अवस्था नरहेको उल्लेख गर्दै उनले सहमतिमा पूर्ण बजेट आउन नसके फेरि पनि एक तृतियांश बजेट ल्याउनु पर्ने सुझाव दिए ।

प्रतिक्रिया
सम्बन्धित खवर

केदार मगर, खोटाङ । साकेला गाउँपालिका–५ मात्तिमविर्तालाई केन्द्रविन्दु बनाएर आइतबार गएको भूकम्पले हालसम्म जिल्लाभर दुई विद्यालय भवन, एक प्रहरी चौकी

म्याग्दी । म्याग्दीका पौढ महिलाहरूले बुढ्यौलीमा माध्यमिक शिक्षा परीक्षा (एसइई) उत्तीर्ण गरेर पढाइलाई उमेरले नछेक्ने भनाइलाई चरितार्थ गर्नुभएको छ ।

नवलपुर । पूर्वपश्चिम राजमार्गअन्तर्गत नवलपरासी (बर्दघाट–सुस्तापूर्व)को दाउन्नेमा यात्रुबाहक बसमा आगलागी हुँदा ३३ यात्रु घाइते भएका छन् । आज बिहान साढे

काठमाडौं । जापानका पूर्वप्रधानमन्त्री सिन्जो आबेमाथि शुक्रबार बिहान नारा सहरमा आक्रमण भएको छ । सभालाई सम्बोधन गर्ने क्रममा उनीमाथि गोली प्रहार