सहमतिको लागि म्याद थप गर्न संवैधानिक समितिको बैठक बस्दै

१० चैत्र २०६८, शुक्रबार ०८:४६ मा प्रकाशित

काठमाडौ, १० चैत । विवाद समाधानको लागि उपसमितिलाई दिइएको १० दिनको समयमा कुनै उपलब्धी प्राप्त हुन नसकेपछि विवादित बुँदामा सहमति गर्न अपनाइने प्रक्रियाको बारेमा छलफल गर्न संवैधानिक समितिको बैठक आज बस्दैछ । संविधानसभाले संविधानका अन्तर्वस्तुमा सहमति जुटाउन विवाद समाधान उपसमितिलाई कार्यव्यवस्था परामर्श समितिले १० दिनको समय उपलव्ध गराएको थियो । दिउँसो ३ बजे सिंहदरवारमा सुरु हुने बैठकमा थप गरिएको समयमा विवादित बुँदामा सहमति गर्न भएका प्रयास तथा आगामी प्रक्रियाको बारेमा छलफल हुनेछ । स्रोतका अनुसार  उपसमितिको बैठकमा कुनै सहमति हुननसकेमा विवाद समाधानको लागि उपसमितिलाई केही दिनको समय फेरि थप गर्ने बारेमा शीर्ष नेताहरुबीच छलफल भएको छ । उपसमितिको बैठकमा कुनै ठोस सहमति भएको खण्डमा भने दिउँसोको संवैधानिक समितिले अनुमोदनको लागि प्रक्रिया अघि बढाउनेछ । शासकीय स्वरुप, राज्यपुनर्संरचना, न्यायप्रणाली लगायतका बिभिन्न ५ विषयमा दलहरुबीच मुख्य विवाद छ ।

प्रतिक्रिया
सम्बन्धित खवर

निर्वाचन आयोगले मंसिर २ गते संघीय तथा प्रदेश प्रतिनिधिसभाको निर्वाचन गर्न सरकारलाई सुझाव दिने भएको छ । आयोग स्रोतकाअनुसार बुधबार

काठमाडौँ ।सरकारले प्रतिनिधिसभामा रहेको नागरिकता विधेयक फिर्ता लिने निर्णय गरेको छ । मन्त्रिपरिषद्को मंगलबार बसेको बेठकले नागरिकता विधेयक फिर्ता लिने

काठमाडौं। नेपाली कांग्रेसबाट सरकारमा प्रतिनिधित्व गर्ने मन्त्रीहरुले अर्थमन्त्री जनार्दन शर्माको राजीनामा मागेका छन्। मंगलबार दिउँसो प्रधानमन्त्री तथा मन्त्रिपरिषद्‌को कार्यालयमा बसेको

काठमाडौँ । नेपाली काँग्रेसका प्रवक्ता प्रकाशशरण महतले अर्थमन्त्री प्रकरण प्रधानमन्त्री शेरबहादुर देउवाले पनि नजिकबाट निगरानी गरिरहेको बताएका छन् । मंगलबार

आजको प्रमुख समाचार