सहमतिको लागि म्याद थप गर्न संवैधानिक समितिको बैठक बस्दै

१० चैत्र २०६८, शुक्रबार ०८:४६ मा प्रकाशित

काठमाडौ, १० चैत । विवाद समाधानको लागि उपसमितिलाई दिइएको १० दिनको समयमा कुनै उपलब्धी प्राप्त हुन नसकेपछि विवादित बुँदामा सहमति गर्न अपनाइने प्रक्रियाको बारेमा छलफल गर्न संवैधानिक समितिको बैठक आज बस्दैछ । संविधानसभाले संविधानका अन्तर्वस्तुमा सहमति जुटाउन विवाद समाधान उपसमितिलाई कार्यव्यवस्था परामर्श समितिले १० दिनको समय उपलव्ध गराएको थियो । दिउँसो ३ बजे सिंहदरवारमा सुरु हुने बैठकमा थप गरिएको समयमा विवादित बुँदामा सहमति गर्न भएका प्रयास तथा आगामी प्रक्रियाको बारेमा छलफल हुनेछ । स्रोतका अनुसार  उपसमितिको बैठकमा कुनै सहमति हुननसकेमा विवाद समाधानको लागि उपसमितिलाई केही दिनको समय फेरि थप गर्ने बारेमा शीर्ष नेताहरुबीच छलफल भएको छ । उपसमितिको बैठकमा कुनै ठोस सहमति भएको खण्डमा भने दिउँसोको संवैधानिक समितिले अनुमोदनको लागि प्रक्रिया अघि बढाउनेछ । शासकीय स्वरुप, राज्यपुनर्संरचना, न्यायप्रणाली लगायतका बिभिन्न ५ विषयमा दलहरुबीच मुख्य विवाद छ ।

प्रतिक्रिया
सम्बन्धित खवर

काठमाडौं । नेपालमा बितेको २४ घण्टामा थप ३ हजार ११४ जनामा कोरोना सङ्क्रमण पुष्टि भएको छ । स्वास्थ्य तथा जनसंख्या

काठमाडौं । नेपाली कांग्रेसका तल्ला तहका सबै अधिवेशनहरु स्थगित भएका छन् । आज बसेको पदाधिकारी बैठकले साउन १२ गते हुने

काठमाडौं । महालेखा परीक्षकको ५८औं वार्षिक प्रतिवेदन सदनमा पेस गर्नुपर्ने समयमा आएर बल्ल ५७औं प्रतिवेदन प्रतिनिधि सभामा पेस भएको छ

काठमाडौं । राष्ट्रपति विद्यादेवी भण्डारी र प्रधानमन्त्री शेरबहादुर देउवाबीच भेटवार्ता भएको छ । देउवा प्रधानमन्त्रीमा नियुक्त भएपछि राष्ट्रपतिसँग पहिलो पटक