सेना समायोजन नभई नयाँ संविधान बन्दैन : एमाले वरिष्ठ नेता माधवकुमार नेपाल

९ चैत्र २०६८, बिहीबार २३:१७ मा प्रकाशित

पोखरा,९ चैत । एमाले वरिष्ठ नेता माधवकुमार नेपालले माओवादी लडाकु र हतियार संयोजनलाइ थाती राखेर संविधान बनाउने बिषयलाई मात्र प्राथमिकता दिन नहुने विचार ब्यक्त गर्नु भएको छ । नेता नेपालले संविधान ल्याउनुअगाडि माओवादीलाई सेना र हतियारविहीन पार्नुपर्ने समेत बताउनु भएको छ । नेता नेपालले भन्नु भयो ‘माओवादी लडाकु सेनामा समायोजन हुन ढिलाई भएमा जेठ १४ मा संविधान जारी नहुन पनि सक्छ’, उहाँले अगाडी भन्नु भयो माओवादी लडाकु र हतियारको समाधानलाई पहिलो प्राथमिकता दिनुपर्छ। माओवादीको लडाकु र हतियारविहीनता नै मुख्य सर्त पर्छा उहाँको भनाई थियो। माओवादीसँग हतियार र लडाकु हुँदाहुँदै पनि संविधान सभाको निर्वाचनमा गएर पहिले नै गल्ती गरियको भन्दै नेता नेपालले आफूहरुबाट भएको बलको आत्मालोचनासमेत गर्नु भयो । नेता नेपालले ‘माओवादी शिविरमा हुँदाहुँदै संसद र सरकारमा ल्याएर हामीहरुले पहिलो गल्ती गरिसकेका छौं’, पोखरामा बिहीबार स्थानीय निकाय कर्मचारी सङ्घको अधिवेशन उद्‍घाटन गर्दै उहाँले अगाडी जोड दिनु भयो आइन्दा यस्तो गल्ती कुनै हालतमा गर्नुहुँदैन।

प्रतिक्रिया
सम्बन्धित खवर

काठमाडौँ । बुधवार बसेको सत्तारुढ गठबन्धनको बैठकले अघिल्लो सरकारले गरेका राजनीतिक नियुक्ति खारेज गर्ने निर्णय गरेको छ । प्रधानमन्त्रीको सरकारी

काठमाडौँ । पछिल्लो २४ घण्टामा ३,८४० जनामा कोरोना संक्रमण पुष्टि भएको छ । स्वास्थ्य तथा जनसंख्या मन्त्रालयका अनुसार १०,८८६ पीसीआर

काठमाडौं । नेकपा माओवादी केन्द्रबाट एमाले प्रवेश गरेका चार नेताले सांसद पदमा पुनर्बहालीको माग गर्दै सर्वोच्च अदालतमा रिट दायर गरेका

सर्लाही । सर्लाहीको ब्रह्मपुरी गाउँपालिका–३ भेल्हीस्थित निजी पोखरीमा डुबेर मृत्यु भएको अवस्थामा नौ दिनको शिशुसहित तीन जनाको शव फेला परेको