सेना समायोजन नभई नयाँ संविधान बन्दैन : एमाले वरिष्ठ नेता माधवकुमार नेपाल

९ चैत्र २०६८, बिहीबार २३:१७ मा प्रकाशित

पोखरा,९ चैत । एमाले वरिष्ठ नेता माधवकुमार नेपालले माओवादी लडाकु र हतियार संयोजनलाइ थाती राखेर संविधान बनाउने बिषयलाई मात्र प्राथमिकता दिन नहुने विचार ब्यक्त गर्नु भएको छ । नेता नेपालले संविधान ल्याउनुअगाडि माओवादीलाई सेना र हतियारविहीन पार्नुपर्ने समेत बताउनु भएको छ । नेता नेपालले भन्नु भयो ‘माओवादी लडाकु सेनामा समायोजन हुन ढिलाई भएमा जेठ १४ मा संविधान जारी नहुन पनि सक्छ’, उहाँले अगाडी भन्नु भयो माओवादी लडाकु र हतियारको समाधानलाई पहिलो प्राथमिकता दिनुपर्छ। माओवादीको लडाकु र हतियारविहीनता नै मुख्य सर्त पर्छा उहाँको भनाई थियो। माओवादीसँग हतियार र लडाकु हुँदाहुँदै पनि संविधान सभाको निर्वाचनमा गएर पहिले नै गल्ती गरियको भन्दै नेता नेपालले आफूहरुबाट भएको बलको आत्मालोचनासमेत गर्नु भयो । नेता नेपालले ‘माओवादी शिविरमा हुँदाहुँदै संसद र सरकारमा ल्याएर हामीहरुले पहिलो गल्ती गरिसकेका छौं’, पोखरामा बिहीबार स्थानीय निकाय कर्मचारी सङ्घको अधिवेशन उद्‍घाटन गर्दै उहाँले अगाडी जोड दिनु भयो आइन्दा यस्तो गल्ती कुनै हालतमा गर्नुहुँदैन।

प्रतिक्रिया
सम्बन्धित खवर

रामेछाप । रामेछापको सुनापातीमा यात्रु बाहक बस लुभुखोलामा दुर्घटनामा परेको छ ।  दुर्घटनामा  कम्तिमा ९ जनाको मृत्यु भएको प्रहरीले जनाएको छ । उद्धारकार्य जारी रहेकाले

काठमाडौं।उपत्यकाको सुरक्षा केन्द्र सरकार मातहत राख्ने विषयमा दलहरू विभाजित भएका छन् । सिंहदरवारस्थित राज्य व्यवस्था तथा सुशासन समितिको सभाकक्षा सोमबार भएको

रोम।इटालीले झण्डै ७० वर्षयताकै सबैभन्दा खराब खडेरीको सामना गरिरहेको छ । खडेरीपछि सरकारले पो नदी वरपरका धेरै क्षेत्रमा आपतकालीन अवस्था

काठमाडौं । रुसी राष्ट्रपति भ्लादिमिर पुटिनले युक्रेनको लिसेचान्स्क सहर कब्जा गरेपछि आफ्ना रक्षामन्त्रीलाई युक्रेनमा आक्रमण जारी राख्न आदेश दिएका छन्।