शान्तिप्रक्रियामै सबै कुरा अडकियोः सभापति कोइराला

९ चैत्र २०६८, बिहीबार १७:२८ मा प्रकाशित

काठमाडौ, ९ चैत । नेपाली काङ्ग्रेसका सभापति सुशील कोइरालाले शान्तिप्रक्रिया टुङ्ग्याएर समयमै नयाँ संविधान जारी गर्ने पक्षमा आफूहरु क्रियाशील रहेको भएता पनि शान्तिप्रक्रियामै आएर अहिले कुरा अड्किएको बताउनुभएको छ । आफ्नो निवास महाराजगन्जमा आज बिहान नेपाल जेसिजको ज्ञापनपत्र बुझेपछि सञ्चारकर्मीसँगको कुराकानीमा सभापति कोइरालाले शान्तिप्रक्रिया नटुङ्गिएसम्म मुलुकमा संविधान जारी हुन नसक्ने दाबी गर्नुभयो । नयाँ संविधान जेठ १४ गतेभित्र नै जारी गर्नका लागि नेपाली काङ्ग्रेसले सङ्घर्ष गरिरहेको उल्लेख गर्दै सभापति कोइरालाले विगतमा भएका सहमति कार्यान्वयनमा एकीकृत नेकपा (माओवादी)ले चासो देखाउन नसकेको बताउनुभयो ।
उपसभापति रामचन्द्र पौडेलले शान्तिप्रक्रियाका बाँकी केही विषय अगाडि बढाउनुपर्ने भन्दै शान्तिप्रक्रियामा हुने सहमतिका आधारमा नै संविधानका विवादित विषय टुङ्ग्याउनुपर्ने धारणा व्यक्त गर्नुभयो । नेपाल जेसिजका अध्यक्ष तेजशङ्कर भट्टले शान्ति र संविधानका लागि प्रमुख दलहरुलाई दबाब स्वरुप यसअघि एमाओवादीका अध्यक्ष पुष्पकमल दाहाल र नेकपा एमालेका अध्यक्ष झलनाथ खनाललाई ज्ञापनपत्र बुझाइसकेको जानकारी दिनुभयो ।

प्रतिक्रिया
सम्बन्धित खवर

काठमाडौं । सरकारले विभिन्न ११ वटा मुलुकमा राजदूत नियुक्तिका लागि ११ जनाको नाम सिफारिस गरेको छ । मन्त्रिपरिषदको यसअघिकै बैठकले

इजराइल र प्यलोस्टाइनको हमास समुहबिचको पछिल्लो भिडन्तमा ज्यान गुमाउनेको संख्या १ सय २६ पुगेको छ । गत सोमवार पश्चिम किनारामा

काठमाडौं । नेपाल कम्युनिस्ट पार्टी (एमाले) अध्यक्ष एवं प्रधानमन्त्री केपी शर्मा ओली २ जेठ २०७५ मा फर्किन सहमत भएका छन्

काठमाडौं । प्रतिसिलिन्डर ४ सय रुपैयाँमा किनेको अक्सिजनलाई कतिसम्ममा बेच्न पाइन्छ ? कालोबजारीसम्बन्धी ऐनले २० प्रतिशतसम्म नाफा लिन छुट दिन्छ।