आज विश्व पानी दिवस नेपालमा पनि मनाइदै

९ चैत्र २०६८, बिहीबार ०८:५७ मा प्रकाशित

काठमाडौ, ९ चैत । आज मार्च २२ अर्थात बिश्व पानी दिवश मनाइदैछ । पानी दिवसको अवसर नेपाल खानेपानी सस्थान र सरोकारवाला संघसस्थाले विभिन्न् कार्यक्रम गर्दैछन् । काठमाण्डुको डल्लुआवास क्षेत्रमा अहिले बिहान खानेपानी दिवसका अबसरमा कार्यक्रम गरिदैछ ।  गर्मी यामको सुरुवातसँगै खानेपानी आपूर्ति घट्दा उपभोक्ता काकाकुलको नियति भोग्न बाध्य छन् । काठमाडौं उपत्यकामा दिनप्रतिदिन हाहाकार बन्दै गइरहेको खानेपानी आपूर्तिलाई सहजता गर्ने एक मात्र दरिलो स्रोत भूमिगत जलस्रोत भए पनि त्यही स्रोतको उचित व्यवस्थापन हुन नसक्दा अहिले स्थिति भयावह बनेको छ । काठमाडौं उपत्यकाको भूमिगत पानी व्यवस्थापन वोर्डको आर्थिक वर्ष २०६५÷०६६ को आँकडा अनुसार अहिले उपत्यकामा दैनिक ३५ करोड लिटर पानीको माग भएकोमा मात्र १३ करोड पानी आपूर्ति भइरहेको छ ।

प्रतिक्रिया
सम्बन्धित खवर

काठमाडौँ । नेपालमा पछिल्लो चौबीस घण्टामा थप ३ हजार ३८३ जनामा कोरोना संक्रमण पुष्टि भएको छ। स्वास्थ्य मन्त्रालयका अनुसार १०

काठमाडौं । सरकारले नेपाल विद्युत् प्राधिकरणको कार्याकारी निर्देशकमा कुलमान घिसिङलाई फेरि ल्याउने तयारी गरेको छ । पछिल्लो समय विद्युत आपुर्तिमा

काठमाडौं । निर्वाचन आयोगले विभिन्न ४१ वटा राजनीतिक दलको दर्ता खारेज गरेको छ । आयोगले खारेज भएका प्रत्येक राजनीतिक दललाई

काठमाडौँ । पछिल्लो समय राष्ट्रिय ट्रमा सेन्टरमा उपचार गर्न आउने बिरामी बढेका छन् । दुई महिनाअघि यस अस्पतालको बहिरङ्ग सेवामा