आज विश्व पानी दिवस नेपालमा पनि मनाइदै

९ चैत्र २०६८, बिहीबार ०८:५७ मा प्रकाशित

काठमाडौ, ९ चैत । आज मार्च २२ अर्थात बिश्व पानी दिवश मनाइदैछ । पानी दिवसको अवसर नेपाल खानेपानी सस्थान र सरोकारवाला संघसस्थाले विभिन्न् कार्यक्रम गर्दैछन् । काठमाण्डुको डल्लुआवास क्षेत्रमा अहिले बिहान खानेपानी दिवसका अबसरमा कार्यक्रम गरिदैछ ।  गर्मी यामको सुरुवातसँगै खानेपानी आपूर्ति घट्दा उपभोक्ता काकाकुलको नियति भोग्न बाध्य छन् । काठमाडौं उपत्यकामा दिनप्रतिदिन हाहाकार बन्दै गइरहेको खानेपानी आपूर्तिलाई सहजता गर्ने एक मात्र दरिलो स्रोत भूमिगत जलस्रोत भए पनि त्यही स्रोतको उचित व्यवस्थापन हुन नसक्दा अहिले स्थिति भयावह बनेको छ । काठमाडौं उपत्यकाको भूमिगत पानी व्यवस्थापन वोर्डको आर्थिक वर्ष २०६५÷०६६ को आँकडा अनुसार अहिले उपत्यकामा दैनिक ३५ करोड लिटर पानीको माग भएकोमा मात्र १३ करोड पानी आपूर्ति भइरहेको छ ।

प्रतिक्रिया
सम्बन्धित खवर

काठमाडौं । हाल पूर्वीमध्य अरब सागरमा रहेको शक्तिशाली चक्रवात ताउकतेका कारण मंगलबारदेखि देशका धेरै स्थानमा सामान्यदेखि पूर्ण बदलीको सम्भावना छ

काठमाडौं । प्रधानमन्त्री केपी शर्मा ओलीले लिएको सपथविरुद्ध सर्वोच्चमा चार रिट दर्ता भएको छ । वैशाख ३१ गते प्रधानमन्त्री ओलीले

काठमाडौँ । पछिल्लो २४ घण्टामा ९,२४७ जनामा संक्रमण पुष्टि भएको छ । स्वास्थ्य तथा जनसंख्या मन्त्रालयका अनुसार संक्रमणका कारण एकै

काठमाडौं । सरकारले कोरोना भाइरस (कोभिड– १९) संक्रमण नियन्त्रणमा देखिएका कानुनी अड्चन हटाउन अध्यादेश ल्याउने तयारी गरेको छ । कोभिड–