सेना समायोजन विशेष समितिको बैठक बस्दै

९ चैत्र २०६८, बिहीबार ०८:५४ मा प्रकाशित

काठमाडौ, ९ चैत । माओवादी लडाकूलाई समायोजन प्रक्रियामा लैजान लडाकू रेखदेख तथा पुनःस्थापना सम्बन्धि विशेष समितिको बैठक आज बस्दैछ । दिउँसो ४ बजे समितिको कार्यालय नयाँ बानेश्वरमा बस्ने बैठकमा प्रधानमन्त्रीले यसअघि ल्याउनु भएको समायोजनको कार्यतालिका र सातबुदे सहमतिलाई एकै ठाउँमा राखेर छलफल हुनेछ । समितिका सदस्य कांग्रेस नेता डाक्टर मिनेन्द्र रिजालका अनुसार आजको बैठकमा सबैभन्दा बढी विवादित लडाकूको दर्जा मिलानका विषयमा छलफल हुनेछ । दर्जा मिलाउनमा सहमति भए समायोजनको प्रक्रिया अगाडी बढ्ने नेताहरुले दावी गरेका छन् । माओवादीले सहायकरथीमा दावी गरेपनि कांग्रेस र एमालेले अस्वीकार गर्दै आएका छन् । बढीमा एकजनालाई कर्णेल र केहीलाई लेफ्टिनेन्ट कर्णेल दिनेगरि सहमतिको अर्को प्रस्तावमा पनि छलफल भइरहेको छ । दर्जा मिलाउनमा सहमति भए समायोजनको काम अर्को हप्ताबाटै सुरु गर्ने समितिका सदस्य एमाले नेता भीम रावलले जानकारी दिनुयो ।

प्रतिक्रिया
सम्बन्धित खवर

काठमाडौँ । देशभर आंशिकदेखि सामान्य बदली रही तीन प्रदेशमा भारी वर्षा हुने भएको छ । जल तथा मौसम विज्ञान विभागका

काठमाडौँ । काठमाडौँको बालाजुमा रहेको जुत्ता कारखानामा आगलागी भएको छ ।काठमाडौँ महानगरपालिका–१६ बालाजु बाइपास नजिकको एक घरमा केहीबेर अगाडि आगलागी

काठमाडौँ । राष्ट्रिय सूचना आयोगले सूचना नदिने ३३ कार्यालय प्रमुखलाई कारबाही गरेको छ । आयोगले सूचनाको हकसम्बन्धी ऐन, २०६५ को

नुवाकोट । शनिबार विहान भुकम्पको धक्का महसुस भएको छ । आज बिहान ५ बजेर २६ मिनेट जाँदा  भुकम्पको धक्का महसुस