सेना समायोजन विशेष समितिको बैठक बस्दै

९ चैत्र २०६८, बिहीबार ०८:५४ मा प्रकाशित

काठमाडौ, ९ चैत । माओवादी लडाकूलाई समायोजन प्रक्रियामा लैजान लडाकू रेखदेख तथा पुनःस्थापना सम्बन्धि विशेष समितिको बैठक आज बस्दैछ । दिउँसो ४ बजे समितिको कार्यालय नयाँ बानेश्वरमा बस्ने बैठकमा प्रधानमन्त्रीले यसअघि ल्याउनु भएको समायोजनको कार्यतालिका र सातबुदे सहमतिलाई एकै ठाउँमा राखेर छलफल हुनेछ । समितिका सदस्य कांग्रेस नेता डाक्टर मिनेन्द्र रिजालका अनुसार आजको बैठकमा सबैभन्दा बढी विवादित लडाकूको दर्जा मिलानका विषयमा छलफल हुनेछ । दर्जा मिलाउनमा सहमति भए समायोजनको प्रक्रिया अगाडी बढ्ने नेताहरुले दावी गरेका छन् । माओवादीले सहायकरथीमा दावी गरेपनि कांग्रेस र एमालेले अस्वीकार गर्दै आएका छन् । बढीमा एकजनालाई कर्णेल र केहीलाई लेफ्टिनेन्ट कर्णेल दिनेगरि सहमतिको अर्को प्रस्तावमा पनि छलफल भइरहेको छ । दर्जा मिलाउनमा सहमति भए समायोजनको काम अर्को हप्ताबाटै सुरु गर्ने समितिका सदस्य एमाले नेता भीम रावलले जानकारी दिनुयो ।

प्रतिक्रिया
सम्बन्धित खवर

काठमाडौं । नेपालमा गत २४ घण्टामा ७३६८ जनामा कोरोना भाइरस संक्रमण पुष्टि भएको छ । १९ हजार ५ सय ३९

काठमाडौं । प्रधानमन्त्री केपी शर्मा ओलीले लिएको सफतविरुद्ध सर्वोच्चमा रिट पेश भएको छ । प्रधानमन्त्री ओलीलाई शुक्रबार राष्ट्रपति विद्यादेवी भण्डारीले

काठमाडौँ । राष्ट्रिय ध्वजावाहक नेपाल वायुसेवा निगम (नेपाल एयरलाइन्स)ले ओमानको मस्कटबाट ५६० थान अक्सिजन सिलिण्डर ल्याएको छ । गैरआवासीय नेपाली

काठमाडौं । नेपाल पत्रकार महासंघ च्यानल नेपाल शाखाका अध्यक्ष शान्तिराम कार्कीको कोरोना संक्रमणबाट निधन भएको छ । दुई सातादेखि काठमाडौंको