डा.विष्टलाई अमेरिकी विश्वविद्यालयको रिसर्च अवार्ड

१ माघ २०७८, शनिबार १३:०२ मा प्रकाशित

अमेरिका। अमेरिकाको मेरिल्याण्डमा अवस्थित मोर्गन स्टेट युनिभर्सिटीमा कार्यरत एक नेपाली मूलका प्राध्यापकले सो विश्वविद्यालयले प्रदान गर्ने रिसर्च एण्ड स्कलरसिप अवार्ड जितेका छन्।

नेपालको भोजपुरमा जन्मेर त्यहीँ प्रारम्भिक शिक्षा हासिल गरेका प्राध्यापक डा.कृष्ण विष्टले सो अवार्ड जितेका हुन्। प्रायजसो विज्ञानका विभिन्न विधाका अनुसन्धान र सोसँग सम्बन्धित अनुसन्धानात्मक आलेखले पाउने गरेको रिसर्च एण्ड स्कलरसिप अवार्ड यो बर्ष भने शिक्षा विषयअन्तर्गत एडभान्स्ड स्टडिज, लिडरसिप एण्ड पलिसीका प्राध्यापक रहेका विष्टले प्राप्त गरेका हुन्।

विश्वविद्यालयको मूल्यांकन समितिले महिनौं लगाएर गरेको मूल्यांकनका आधारमा जनवरी १२ तारिकमा यो बर्षको अवार्ड घोषणा गरिएको थियो। प्रा.डा.विष्ट एजुकेशन एण्ड लिडरसिप विषयका अध्यापक हुन्। उनले यसबारे थुप्रै अनुसन्धानमुलुक लेखहरु प्रकाशित गरेका छन्। विश्वविद्यालयको अवार्ड जित्नका लागि अनुसन्धानमुलक लेखहरु प्रकाशित भएरमात्र पुग्दैन ती लेखहरुलाई अरुले सन्दर्भ सामग्रीका रुपमा उद्दृत गरेका पनि हुनुपर्छ।

अरु अनुसन्धाताहरुले साइटेसन गरेको कुरालाई पनि अवार्डका लागि एउटा आधार बनाइने गरिएको हुन्छ। मोर्गन स्टेट विश्वविद्यालय र मेरिल्याण्डको उच्च शिक्षा प्रणालीमा निकै महत्वपूर्ण मानिने यो अवार्ड नेपाली मूलका प्राध्यापकले पाएको यो पहिलो अवसर हो।

डा.विष्ट ‘अनलाइन टिचिङ्ग एण्ड कोल्याबोरेटिभ रिसर्च अन ग्लोवल स्टुडेन्ट मोविलिटी इन्टरन्यासनल्ली’ भन्ने पछिल्लो अनुसन्धानका लागि पुरस्कृत भएका हुन्।

सो विश्वविद्यालयले रिसर्च, टिचिङ र सर्भिस गरी तीन क्षेत्रमा विशिष्टटा हासिल गरेका प्राध्यापकहरुलाई अवार्ड दिने गरेको छ। यीमध्ये विष्टले रिसर्च अवार्ड जितेका हुन् । । उनी गतबर्षमात्र सो विश्वविद्यालयको पूर्ण प्राध्यापक पदमा पदोन्नतिसमेत भएका थिए।

नेपालमा त्रिचन्द्र क्याम्पस र रत्नराज्यलक्ष्मी क्याम्पसमा उच्चशिक्षा हासिल गरेका डा.विष्टले अमेरिकाको आर्कान्सास स्टेट युनिभर्सिटीबाट एजुकेसन एण्ड लिडरसिप विषयमा पीएचडी गरेका छन्।

प्रतिक्रिया
सम्बन्धित खवर

न्यूयोर्क । न्युयोर्क राज्य संसदमा नेपाली मूलकी सराहना श्रेष्ठले उम्मेदवारी घोषणा गरेकी छिन् । सराहनाले न्युयोर्क राज्य संसदको तल्लो सदनमा

न्युयोर्क। पत्रकारितामार्फत मानवताका क्षेत्रमा असाधारण सेवा गरेवापत न्युयोर्क निवासी पत्रकार किशोर पन्थीलाई अमेरिकाको विश्वविद्यालयले मानार्थ पीएचडी अर्थात् डाक्टर अफ फिलोसोफीबाट

काठमाडौं । न्यूयोर्क राज्य संसदको चुनावमा पहिलो पटक नेपाली मूलकी एक युवती सांसद बन्ने सम्भावना बढेको छ । नेपाली मुलकी

काठमाडौं ।अमेरिकाको कनेक्टिकट राज्यमा बसोबास गर्दै आएका नेपाली मूलका राम चन्द्र श्रेष्ठ नगर समिती सदस्यमा निर्वाचित भएका छन् । गत

आजको प्रमुख समाचार