सहमति जुटाउन बसेको प्रचण्ड र बैद्यविचको छलफल विनानिष्कर्स

८ चैत्र २०६८, बुधबार १८:२३ मा प्रकाशित

काठमाडौ, ८ चैत । पार्टीका आन्तरिक विवाद मिलाउन एकीकृत नेकपा माओवादीका अध्यक्ष पुष्पकमल दाल प्रचण्ड र असन्तुष्ट उपाध्यक्ष मोहन वैद्यबीच आज भएको छलफल विना निष्कर्स टुङगिएको छ । बैठकमा अध्यक्ष प्रचण्डले केन्द्रीय समितिको बैठक बाट नै विवाद समाधान गर्न आग्रह गरे पनि बैद्यले यसअघिको केन्द्रीय समितिको बैठकले गरेको निर्णय कार्यान्वयन गर्नुको साटो केन्द्रीय समितिको बैठक बैठक बोलाउनु औचित्य हिन भएको तर्क गरेको थिए । उनले सहमतिको सरकार गठनकोलागी प्रधानमन्त्रीले तत्काल राजिनामा दिनु पर्ने आफ्नो अडान पनि बैठकमा प्रस्तुत गरेका थिए ।अध्यक्ष प्रचण्डको निवास लाजिमपाटमा भएको छलफलमा यसअघि केन्द्रीय समितिले गरेका निर्णय, वैद्य पक्षको आन्दोलन र फेरि बस्ने केन्द्रीय समिति बैठकमा विषयमा छलफल भएको थियो । उपाध्यक्ष वैद्य पक्षले प्रधानमन्त्रीको राजीनामालाई पहिलो एजेण्डा बनाएकाले प्रधानमन्त्री बाबुराम भट्टराईको राजीनामा, शान्ति प्रक्रियामा माओवादी लडाकूले पाउने सम्मानका पनि छलफल भएको प्रचण्डको नीजि सचिवालयले जनाएको छ । आजै वैद्यपक्षले छुट्टै छलफल गरेको थियो ।

प्रतिक्रिया
सम्बन्धित खवर

काठमाडौं । नेकपा एमालेको बरिष्ठ नेता माधव नेपाल पक्ष सरकारमा सहभागी हुने भएको छ । माओवादी अध्यक्ष प्रचण्डले स्थायी कमिटी

काठमाडौं । नेपालमा २४ घन्टाको अवधिमा ३ हजार ८ सय ९९ जना कोरोना भाइरस संक्रमित थपिएका छन् भने २० जनाको

काठमाडौँ । नेपाली कांग्रेसले देशभरका आठ लाख ५२ हजार ७११ जनालाई क्रियाशील सदस्यता प्रदान गरेको छ । कांग्रेसको क्रियाशील सदस्यता

काठमाडौं । चौधौं महाधिवेशनको निकट आइपुगेको दल नेपाली कांग्रेसको पदाधिकारी बैठक आज बिहान बस्न लागेको छ। आज बिहान ९ बजे