राष्ट्र सङ्घका महासचिव वानको नेपाल भ्रमण स्थगित

८ चैत्र २०६८, बुधबार ११:५५ मा प्रकाशित

काठमाडौ, ८ चैत । संयुक्त राष्ट्र सङ्घका महासचिव वान कि मुनको नेपाल भ्रमण स्थगित भएको छ । महासचवि मुन आउने वैशाख १६ गते लुम्बिनीमा हुन लागेको अन्तर्राष्ट्रिय सम्मेलनमा भाग लिन आउने कार्यक्रम रहेको थियो । सरकारी उच्च स्रोतका अुनसार लुम्बिनी सम्मेलनको तयारी पूरा नभएको र शान्ति प्रक्रियासमेत अगाडि नबढेकोले वानका भ्रमण स्थगित भएको हो । यसअघि नेपाल सरकारले गठन गरेको वृहत्तर लुम्बिनी विकास राष्ट्रिय निर्देशन समितिले महासचिव वान नेपाल आउने निश्चित भइसकेको जनाएको थियो । माओवादी अध्यक्ष पुष्पकमल दाहाल प्रचण्ड समितिका संयोजक रहनुभएको छ । केही महिनाअघि न्यूयोर्क पुगेर प्रचण्डले महासचिव वानलाई भ्रमणका लागि निम्तो दिनुभएको थियो । सरकारले पनि वानलाई नेपाल आउन औपचारिक पत्राचार गरेको जनाएको थियो ।

प्रतिक्रिया
सम्बन्धित खवर

काठमाडौं । नेपालमा गत २४ घण्टामा ७३६८ जनामा कोरोना भाइरस संक्रमण पुष्टि भएको छ । १९ हजार ५ सय ३९

काठमाडौँ । जनता समाजवादी पार्टी (जसपा) नेपालले प्रधानमन्त्री केपी शर्मा ओलीको शपथ बदर गर्न माग गरेको छ । जसपा नेपालका

काठमाडौं । प्रधानमन्त्री केपी शर्मा ओलीले लिएको सफतविरुद्ध सर्वोच्चमा रिट पेश भएको छ । प्रधानमन्त्री ओलीलाई शुक्रबार राष्ट्रपति विद्यादेवी भण्डारीले

प्रयागराज । भारतको उत्तर प्रदेशका प्रहरीहरु अहिले गङ्गा नदीका किनारामा बालुवाले अलिअलि छोपछाप पारिएका शवको अनुसन्धान गर्न खटिएको छ ।